1

Temat: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Witam czy ktos z szanownych kolegów może mi podac jak mam zabrac sie za wymiane uszczelek (oring) po skreceniu kol na max i zaczyna sikac olejem na skręcaniu tak jak by brakowało jakieś uszczelki w katalogu jest pokazane że znajduja sie tam oring chyba 85x5 lub w serwie chyba dobrze to nazywam  to nad przednim mostem z drązkiem kierowniczym

2

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Dziś to rozbierałem.nic trudnego,najlepej wymontuj całość i rozbieraj pokolei,może się jednak okazać ze łożyska igiełkowe będą miały luz i sam oring nie wystarczy.

3

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Witam czy może mi ktos powiedziec w czym tkwi problem juz dwa razy  po przykręceniu tego ala tłoka z boku na 4 śruby imbus 14 mm zaczyna i kapać a poźniej leciutko leciec olej wygląda na to jak by gdzieś wypychało olej. Wyciołem uszczelke z tektóry i załozyłem na silikon ta sama sytuacja. 

PORADZCIE FACHOWCY OD FORSZAJÓW

4 Ostatnio edytowany przez Pietia (2008-06-09 21:50:32)

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Witam włsnie rozpracowałem mój problem po wymontowaniu calego serwa i rozebraniu na czynniki pierwsze znalazłem problem z którym sie borykałem od kilku dni mianowicie okazało się że jest popękana obudowa z boku gdzie przychodzi ten tłok w śroodku pod oringiem i w nijaki sposób nic z tym nie można zrobić pozostaje mi wymienić. chyba że ktoś z kolegów ma jakis sposób jak to zrobić jutro zrobie zdjęcia.

pozdrawiam wszystkich :pa:



Jeszcze jedna sprawa właśnie rozmawiałem z handlarzem o nowym serwie i powiedział mi ze tam są dwa rodzaje stary i nowy tym sprawdzałem wizualnie, jakie mam przy 323 i wedle mnie jest takie same jak w 303 może się mylę, ale on twierdzi, że przy 323 jest nowy tym. Ma mi sprowadzić z Niemiec za 250 zł. Myślę, że to dobra cena, co wy na to.

5

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Pietia - dzięki za uznanie ! Fachowcem to jestem (w moim mniemaniu) w robieniu dzieci. Twój przypadek jest powiedziałbym rzadki. Owszem, silnik, sprzęgło, skrzynia biegów, most, rożne układy - rozumiem, bo to się psuje. Układ kierowniczy jest dość trwały. Nie dziw się, że nie ma odzewu na Twój problem. Mało kto z nas to przerabiał.
Jak uporasz się z tym problemem, będziesz w grupie niewielu "szczęśliwców", którzy mogą coś sensownego powiedzieć w tym temacie.

6

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

No proszę podobny problem do mojego tylko z ta różnicą, że on pospawał i nadal kapie a u mnie nie można zalać miedzią, ale nikt tego nie przetoczy rowka na oring.

http://www.allegro.pl/item380772953_for … adnia.html

7

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

jak chcesz kupiec to daj znać ja mam sprawny

8

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

ja wymieniłem tylko origii i narazie jest ok a z wymianą nie miałem problemów nic trudnego

9 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-05-11 22:31:19)

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Panowie mam taki problem z tym serwem że cieknie mi spod tej górnej pokrywki. Wszystko już próbowałem, począwszy od kręgielitu, silikonu  na wymianie oringa na grubszy. Ostatnia wymiana oringa usunęła wyciek na dosłownie 2 godziny pracy... potem zaczęło się znowu lać spod śrub dociskających pokrywkę.

Z dewastacji jakie popełnił poprzedni właściciel wiem że otwory na śruby do pokrywki są przewiercone i nagwintowane na wylot (do środka obudowy). Poza tym zarówno pokrywka jak i obudowa wyglądają na nieuszkodzone (czyściłem flexą ze szczotką drucianą elementy stykające aby dokładnie oczyścić i potem papierem wodnym żeby za bardzo nie zetrzeć... nic nie daje).

Od ojca PiotraK dziś dostałem parę rad - wkręcić szpilki zamiast śrub, dać oring silikonowy (niebieski) zamiast aktualnie robionych średniej jakości wyrobów w polsce... i dać o grubości 6mm zamiast 5mm...

aktualnie jest to jedyna tak męcząca mojego forszaja awaria... a nie chce go bebeszyć i siłownik kombajnowy wstawiać... wole mieć oryginała ale na nowy mechanizm kierowniczy mnie nie stać

...czekam na inne mądre rady... wiele już próbowałem i wiele nie wypaliło....

10

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Cześć pozostaje wymiana całego serwa no nowe i będzie spokój tak ja zrobiłem a miłem mikro pękniecia i cały czas wywalało olej na skrecaniu z boku cena cos około 450 zł

11 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-05-12 15:07:52)

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

A powiedz gdzie takie dostałeś nowe w takiej cenie?? To było razem z wąsem czy bez (bo mam trochę rozbity)...

12

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Miałem na myśli używany ale w dobrej cenie kupiłem w Postolicaxh bez wąsa

13

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

mówicie koledzy ze ten wyciek z serwa  jest do usuniecia ?????
mi cieknie z pod wąsa ...
czyli tam jest oring i sumering ?
mozecie podac jakie wymiary muszą byc tego ORINGA I SYMERINGA ??
mam drugie serwo tyle tylko ze ciekło koło siłownika bo obudowa jest peknieta , ale w razie czego moge chyba przełozyc z tego pęknietego serwa cały ten dół o wąsa do mojego serwa ??
  pozdr

14

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Podnosze temat,bo u mnie pojawil sie wyciek z pod dekla.Probowalem go dokrecac,ale to nic nie daje.Wymienilem sruby,a i tak jedna urwalem przy dokrecaniu,wiec rozebralem i widze,ze lozysko jest lekko wysypane.Mozna w sklepie dostac takie lozysko?Pomiedzy deklem,a serwem nie bylo uszczelki,wiec moze ja zrobie,podkleje sylikonem i moze sie uspokoi.Co myslicie?

http://imageshack.us/photo/my-images/19 … 0250v.jpg/

15

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

Nie sądzę aby udało ci się zatamować wyciek gdyż jest on najprawdopodobniej wynikiem uszkodzonych uszczelek w siłowniku .

16

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

piotreknnn szkoda że bliżej nie mieszkasz bo u minie leży coś takiego i tylko przeszkadza.

17

Odp: 323 cieknące serwo- wspomaganie

piotreknnn tam na pewno jest ciśnienie oleju, na tym dekielku jest śruba do odpowietrzania.Sprawdzałem w katalogu i tam jest oring 80x5.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile