21

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

ale którą ta sprężynę? w którym miejscu ona jest?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

22

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

przy zimnym oleju mam 7 atmosfer a przy cieplym to nie wiem bo jeszcze tak na dluzej kombajnu nie odpalalem

23

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

to co radzisz Piotrze

24

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

silniki mają od  3,5 do 6 atmosfer ale 7 ??

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

25

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

u mnie chyba nie mam tej sprężynki, jutro wstawię fotkę i powiecie mi w którym miejscu ona jest

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

26

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

marcin napisał/a:

to co radzisz Piotrze

Spróbuj trochę ścisnąć tą sprężynę zaworową z filtra oleju, a wtedy ten zawór poda mniejsze ciśnienie na silnik. Może tam było coś kombinowane?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

27

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

ale gdzie jest ta sprężynka? proszę o pomoc bo nie wiem gdzie jej mam szukać. U mnie przy filtrach olejowych nie znalazłem żadnej

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

28

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

koseś napisał/a:

to co trzy lub cztery dni masz wymianę oleju ,to już nie jest trochę tyko dużo za dużo

U mnie znajomy miał bizona co nawet dziennie potrafił 20-25 litrów wrąbać......... to się dopiero nazywa pobór oleju

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

29

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

U mnie na 8 h pracy bizona bierze ok 4 l , jest tak od dwóch lat nic z tym nie robię , remont silnika to koszt ok 7 tys tak więc nie ma sensu

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

30

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

każdy diesel bierze olej i jest to normalne ja gdzieś kiedyś czytałem ze bizon na cały zbiornik paliwa pociągnie do 3 litrów oleju i jest to norma  , a nasz mechanik od bizona mówi ze jak nie bieze oleju to jest z nim coś nie tak

31

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

no ja uważam że na takich wysokich obrotach i ciągłej pracy musi się jakoś smarować w końcu........ tak myślę na głupi rozum

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

32

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

Panowie jeżeli już mówimy o zużyciu oleju tą są na pewno jakieś normy , PiotrK na pewno nam to powie , ale nie liczone w litrach na kilka godzin!!!! W moim 303 od zmiany do zmiany nie dolewam w ogóle.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

33

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

no tak........ ale silnik na kombajnie ciągle pracuję w upałach nawet około 12-14 godzin dziennie. Wiem że są kombajny co oleju nie biorą, ale nie które nawet po remoncie liter dziennie pociągną

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

34

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

panowie nowego rekorda toto kupił w 89r. i przez ponad 10lat to na sezon brał około 3-4 litrów a robił ok.200h w sezonie jednak rekordy miały tendęcję do przygrzewania się co sprzyja zwjększaniu zużucia oleju .Od jakiś 5 lat pobiera już 2-3litry ale dziennie!więc jak pisze piotr narazie niema sensu nic z tym robić,a norma spalania oleju do paliwa  w lejlandzie to coś około 0,5%

35

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

Kamilo16 napisał/a:

ale gdzie jest ta sprężynka? proszę o pomoc bo nie wiem gdzie jej mam szukać. U mnie przy filtrach olejowych nie znalazłem żadnej

sprężyna znajdyje sie u dołu filtra pod bąkiem po lewej stronie chyba sruba na 22 klucz odkręcaj ostrożnie i uważaj żebyś nie wyciągnoł razem ze sprężyną jej prowadzenia bo ci kulka wpadnie do silnika

36

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

no a może lepiej mam nie nie zwiększać ciśnienie, co? Bo jak mówili to będzie mi więcej oleju brał

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

37

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

Piotrfire napisał/a:

Panowie jeżeli już mówimy o zużyciu oleju tą są na pewno jakieś normy , PiotrK na pewno nam to powie , ale nie liczone w litrach na kilka godzin!!!! W moim 303 od zmiany do zmiany nie dolewam w ogóle.

Norma, to tak do 1 litra oleju na ok. 10 godzin pracy, dla wszystkich silników 4VD, obojętnie czy to kombajn, traktor czy coś innego. Jak weźmie do 1,5 litra oleju na te 10 godzin, to też jeszcze nie będzie tak strasznie źle. Jeśli więcej, to już powoli trzeba zacząć się martwić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

38

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

a mam teraz problem z rozpaleniem forfaja po zimie. Co mam zrobić aby mi łatwiej miał zapalić? mam nowe aku i aż padają jak kręci

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

39

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

musisz podpompowac paliwo ( pomiedzy silnikiem a zbiornikiem do ziarna ) jesli sie nie odpala dluzszy czas to paliwo zplywa i nie ma jak odpalic forszaj

to jak u mnie jes 7 atm cisnienia oleju na zimnym to jest gites czy nie ?

pozdrawiam

40

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

panowie- jak silnik ma 80 stopni to dziennie na godzinę bierze około litra. mam robić ten silnik czy nie? koszty są duże, a efektu zbyt dużego może nie być i nie wiem właśnie co robić. proszę o podpowiedz. tylko jeszcze te zapalanie mnie boli i właśnie myślę nad tym

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny