Temat: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

witam wszystkich
ile powinien miec atmosfer silnik ifoski chodzi mi o e514 . u mnie jest prawie 7 i wlasnie nie wiem czy nie jest za duzo. prosze o pomoc
pozdrawiam kajtunioo

2

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

sprecyzuj , chodzi zapewne o ciśnienie oleju

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

jesli o cisnienie oleju ci chodzi to jest dobrze a jak o cisnienie na cylindrach to  przestał by ten silnik z tobą wspólpracowac big_smile ale temat o cisnieniu oleju juz jest tongue

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4 Ostatnio edytowany przez kajtunioo (2008-07-07 14:03:44)

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

tak chodzi mi o cisnienie oleju . a ile moze byc max ? przepraszam ale nie znalazlem innego temtu wiec zalozylem nowy
pozdrawiam kajtunioo

5

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

a jak u mnie spada poniżej 3? czy to za mało jest? co może być tym spowodowane? jest tak jak pochodzi silnik z 20-30 minut. na starcie ma około 4-5

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

6

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

a jak u mnie spada poniżej 3?

poniżej 3 to może być również zero. Ale do rzeczy jeżeli masz ok 2 to na razie nie masz się czym martwić mowa oczywiście o wolnych obrotach. Powodem niskiego ciśnienia może być zużyty silnik (panewki) , pompa olejowa(rzadko) nie wiem jaki jest filtr oleju w kombajnie ale w moim ciągniku był tak zanieczyszczony że ciśnienie oleju spadło poniżej 1 atmosfery , po wyczyszczeniu na wolnych mam 3 a na wysokich 6

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

u nas silnik po remoncie a cisnienie i tak lipa na wolnych obrotach  850i temperaturze gdzies tak ok 80  stopni ma nie całe 1 a na wysokich 2,5 3 atm wiec lipa  i silnik po remoncie szlif wału tuleje bączek zaślepiony trochę lepiej . przyczyna to może byc ze traci ciśnienie na wałku rozrządu bo jak go robili w zakładzie to mieli dwa silniki i w jednym była zaspawana nakrętka na wałku rozrządu a w drugim wałek był dobry z gwintem to szlifierze przełożyli ten dobry w miejsce starego a nie spasowali go ja tak myślę ze to jest to

8

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

czyli mówicie ze jak ja mam 7 atmosfer cisnienia oleju to jest gites ? ale na pewno nie jest za duzo ?
pozdrawiam

9

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

nie bój się silnika nie rozerwie

10

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

marcin napisał/a:

u nas silnik po remoncie a cisnienie i tak lipa

To duużo za mało. Wałek to raczej nie będzie, bo on w miejscu smarowania bardzo rzadko się wyrabia, no chyba że zaślepki mu puszczają. A czy pompę olejową i korbowody regenerowaliście? Może być tu jeszcze wina filtra oleju, a konkretnie tego jego zaworu kulowego. Sprawdź gniazdo, kulkę i sprężynę.
Napisz co było robione i wymieniane w tym silniku, może coś poradzimy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

11

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

dokładnie to szlif wału  , korbowody ,  tuleje wałek rozrządu głowice itp alw pompa olejowa nie była ruszana . To gniazdo sprawdzałem a nawet filtr cały przekładałem z 303 i to samo sie dzieje gdzie w 303 ciśnienie przy rozgrzanym silniku ma 3 atm   co to może być

12

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

ja miałem podobny przypadek w kombajnie wał po szlifie i ciśnienia nie było nowy bąk też nic nowa kulka i sprężyna nic aż piotrK i jego tato poradzili żeby pompe zrobić i po regeneracji pompy mam ciśnienie na rozgrzanym 3-3,5 atm

13

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

no u mnie podczas pracy jest właśnie około 2-3 atmosfer na wysokich obrotach i rozgrzanym silniku........ nie za mało? silnik pobiera trochę oleju. około 3-5 litrów na 8-10 godzin pracy

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

14 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-07-09 01:35:19)

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

marcin napisał/a:

dokładnie to szlif wału  , korbowody ,  tuleje wałek rozrządu głowice itp alw pompa olejowa nie była ruszana . To gniazdo sprawdzałem a nawet filtr cały przekładałem z 303 i to samo sie dzieje gdzie w 303 ciśnienie przy rozgrzanym silniku ma 3 atm   co to może być

Marcin, u Ciebie przyczyną tego małego ciśnienia oleju, to na 99% jest "zajechana" pompa olejowa. Jeśli to faktycznie ona, to już prawdopodobnie będziesz miał do wymiany też i jej koła zębate. W najgorszym przypadku mogła polecieć Ci bieżnia pompy i wtedy to albo dopasujesz inną pompę albo musisz cały blok wymienić. Może też być i tak, że szlifierz na głównych czopach "przeleciał" Ci wał i masz założone za luźne panewki, albo panewki w ogóle były źle oznaczone, też się zdarza. Nic innego nie spowoduje tak dużego spadku ciśnienia. Jakie miałeś ciśnienie przed remontem? Bo być może masz jeszcze w złej kolejności pozakładane stopy główne. Sprawdzaliście czy numery bloku zgadzają sie z numerami na stopach głównych i pompie olejowej? Tak czy inaczej czeka Cię ponowne rozebranie silnika.


kajtunioo napisał/a:

czyli mówicie ze jak ja mam 7 atmosfer cisnienia oleju to jest gites ? ale na pewno nie jest za duzo ?
pozdrawiam

Kajtunioo, kiedy masz te 7 atmosfer. Przy zimnym czy przy ciepłym silniku? Jak przy ciepłym to stanowczo za dużo. Silnika Ci nie rozerwie, ale może "wypłukać" panewki. Musisz zmniejszyć napięcie sprężyny zaworowej w filtrze, tak aby było od 4 do 4,5 atmosfer przy rozgrzanym silniku.


Kamilo16 napisał/a:

no u mnie podczas pracy jest właśnie około 2-3 atmosfer na wysokich obrotach i rozgrzanym silniku........ nie za mało? silnik pobiera trochę oleju. około 3-5 litrów na 8-10 godzin pracy

Kamilo16, to już za mało. Na początek, rozciągnij trochę sprężynę zaworową w filtrze oleju i zobacz co się będzie działo.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

15

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

ja 7 atmosfer mam przy zimnym silniku robic cos z tym ?

16

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

Kamilo16 napisał/a:

no u mnie podczas pracy jest właśnie około 2-3 atmosfer na wysokich obrotach i rozgrzanym silniku........ nie za mało? silnik pobiera trochę oleju. około 3-5 litrów na 8-10 godzin pracy

to co trzy lub cztery dni masz wymianę oleju ,to już nie jest trochę tyko dużo za dużo

17

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

Dokładnie! No ale tak do końca to nie wiadomo z jakiego powodu i w którym miejscu bierze tyle oleju. Jak uda Ci się zwiększyć ciśnienie, to i na pewno więcej silnik zacznie brać oleju.
Nie chce krakać, ale ten silnik już raczej długo nie pochodzi.


kajtunioo napisał/a:

ja 7 atmosfer mam przy zimnym silniku robic cos z tym ?

A jak się rozgrzeje, to ile?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

18

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

no trzeci sezon jeżdżę tak i jeszcze mi chodzi. Wiem że szykuje się on do naprawy, ale zrobię to pewnie jak mi już ustanie na amen

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

19

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

A nie szkoda Ci wału i wałka rozrządu? Jak to Ci poleci, to koszty naprawy znacznie wzrosną. Na razie spróbuj lekko rozciągnąć sprężynę i zobacz co się będzie działo.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

20

Odp: Ile atmosfer powinien miec skilnik IFa

radził bym wymienić kulke i sprężyne bo raczej nie uda ci się równo wyciągnąć spręrzyny bynajmniej mi się nie udało i ciśnienie było jeszcze gorsze