1 Ostatnio edytowany przez kajtunioo (2008-07-07 12:36:22)

Temat: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

witam wszystkich
nie wiem czy w odpowiednim dziale to pisze ale nie wiedzialem dokladnie gdzie.
Wiec chcial bym sie dowiedziec jakiej srednicy otworów sito dolne stosowac przy mluceniu przenicu, jeczemieniu, owsu i przenżyta, chodzi mi o e514
przepraszam za blendy ortograficzne  smile

2 Ostatnio edytowany przez domas17 (2008-07-07 20:59:32)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

http://img90.imageshack.us/img90/7056/posta155tebelae512et4.th.jpg


moze sie przyda w necie znalazłem, co prawda do e 512 ale to jeden kij

3

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

ja wswoim 512 mam założone od bizona troche przerobione i problemu z regulacjami niema

4 Ostatnio edytowany przez kajtunioo (2008-07-07 22:12:15)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

domas17 wielkie dzieki przyda mi sie to w czasie zniw masz +    :smiley:

5

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

całe szczęście że czeski jest prosty:D

6 Ostatnio edytowany przez kajtunioo (2008-07-10 14:12:37)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

witam
dostalem tez o pantery taka tabelke ale ona jest do 514 i ma troche inaczej napisane ma inne sito zaluzjowe, sito dolne wymienne oraz obroty wialnii podam link zebyscie mogli porównac z ta tabelko w górnym poscie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff9 … fb7b5.html
ja mam e514 i wlasnie nie wiem na którą tabelke patrzec. jezeli nie wiecie to napiszcie np. jakim wy mlucicie sitem i na jakich wiatrach i napiszcie jaki tym kombajnu ( wolal bym e514 )
Prosze o pomoc big_smile  moie zdanie to jest ze z tej tabelki od pantery czyli ten link co podalem bo do 514 a tamta tabelka jest do 512 ( tak ja mysle ) wy macie juz kombajny i juz wiecie jakimi sitami i na jakich wiatrach trzeba mlucic.
pozdrawiam

7

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

dostalem tez o pantery taka tabelke ale ona jest do 514

ja mam e514 i wlasnie nie wiem na którą tabelke patrzec

w  poście powyżej jest do 512

To jaką chcesz tą tabelkę w końcu

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

domas17 dal mi tabelke do e 512 a pantera ten link co napisalem to do e 514 i sie ruzno rodzajami sit i obrotami wiatrów ( ja mam kobajn e514) z której tabelki mam kozystac ? np. w ten tabeli uzytkownika domas17 jest ze przenice mluci sie na 6 sicie dolnym a u uzytkownika pantery na 9 sicie dolnym. pomuzcie
pozdrawiam

9 Ostatnio edytowany przez tatamarty.323a (2008-07-14 22:58:01)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Nikt nie wie np na jakim sicie mluci sie przenice?   :uuuu:
     "młóci się pszenice" mad

10

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

na odpowiednim :dance::P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11 Ostatnio edytowany przez kajtunioo (2008-07-12 17:07:56)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

to jak widze w dziale Literatura i instrukcje napisane przez piortfire to chyba mam kozystac z tej tabelki od pantery
wiec dzieki chociaz co niekturzy za bardzo sie nie rozpisali

12

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

ja młócę pszenicę na sicie okrągłym 6mm wtedy ziarno jest czyściutkie ale jeżeli pszenica jest bardzo gruba i namłotna to trzeba uważać aby sita dały radę to ziarno przerobić,jęczmień zaś młócę na tym sicie podłużnym chyba 8 czy 9mm.

13

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

ja mam wszystkie sita żaluzjowe i ustawiam je według tabeli w milimetrach tylko mam inny problem jaką macie breche do okręcenia bębnem młocarni jak się owa zapcha? gdzies mozna dostac oryginalna?

14

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

przecież młocarnia nie powinna się zapchać bo automatycznie powinno obniżyć się klepisko ,które następnie trzeba docisnąć jednym ruchem za pomocą bodajże pierwszej dżwigni od drzwi...chyba że jestem w błędzie, proszę o opinie

15

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

ja też mam opuszczane klepisko

16

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

w 512 klepisko jest opuszczane ręczne i nie ma możliwości automatycznego obniżenia sie przy gwałtownym wzroście podawanej masy. co do dźwigni to masz rację jest to pierwsza dxwignia od drzwi

17

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

skad moge dostac tabele do sit

18

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Dzień dobry Bartu !

19

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Dzień dobry slawek 42

20

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Witam serdecznie. Mam takie pytanko do was jaka powinna być odległość między klepiskiem a cepami(przód i tył). Z góry dzięki:-)