21

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Chodzi tutaj o E-512.

22

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

mam 7 i powino byc ok to sito do 514:hmmm:

23

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

witam serdecznie. mam pytanko odnośnie sit a dokładniej dolnego. jakie powinno być jego pochylenie? próbowałem różnych możliwości ale ciągle nie mogę trafić na tą prawidłową. złe działanie sita objawia się tym ,że gdy jadę pod górę zboże czyste w zbiorniku, gdy jadę z góry
syf jak diabli . z góry dziękuję za pomoc

24

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

to jeździj pod góre
ja mam na  max do góry

25

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Marcino, wielkie dzięki, ale dobrze, że nie karzesz mi latać.

26

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

a swoją drogą może jakaś fota ustawienia sit. chodzi mi o zespół sit górnych i dolne
kombinowałem jak w ZO56 ale guzik z tego ,końcówka sita i ruszta kłosowe zapchane plewą

27

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

To może jeszcze wyreguluj obroty wentylatora

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

28

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Panowie, szkolny błąd, mała przepustowość sita dolnego. większy wiatr powodował wywiewanie ziarna, a nie polepszenie czystości, dodatkowo powodował zwiewanie na ślimak kłosowy co oznaczało mąkę w zbiorniku.zmniejszenie wiatru spowodowało większy syf w zbiorniku  i zawieszenie plew na sitach. Po założeniu większego sita jest prawie dobrze.
Czyszczenie w normie, ale rozdrabnianie ziarna, choć mniejsze, pozostało.

29

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Rozdrobnienie ziarna? cepy za bardzo przyciągnięte i trzaska ziarno.Tak jest u mnie

30

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Było to już na forum. Poszukaj kolego

31

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

lub zaduze obroty mlocarni ale tez i zamocno klepisko podniesione opusc je troszke a zobaczysz ruznice

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

za bardzo podniesione klepisko wojtek ma racje. przestaw zabki  na regulacji która znajduje sie na wajsze od włączenia klepiska liczac od zbiornika jak bardzo kruszy popuść a jak zostaje w kłosie za kombajnem podciągnij a syf może być że nietakie sito lub za bardzo otwarte górne lub za mały wiatr poślad niestety mósi pójsć za kombajn jak chcesz mieć czyste zboże  obroty młocarni mam ja u siebie pomiedzy 1000 a 1100

33

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Witam kolegów u mnie dolne sito ma 5,5mm(fasolki) moim zdaniem jest idealne.

34

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Witam, właśnie kupiłem e 514 i mam pytanie, do czego służą klamerki, po bokach na wysokości sita, ich końce wchodzą tak jakby do sita, są odpięte i nie wiem do czego służą i jeszcze jedno gdzie się ustawia sita z góry dzięki.

35

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

trzymają sito jak chcesz wyciągnąć sito to te klamki odczepiasz i sito wychodzi do tyłu

36

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

wielkie dzięki. a jak ustawia się sita, nie mogę znaleźć żadnej dźwigni.

37

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Do ustawiania sit żaluzjowych służą pokrętła znajdujące sie pod sitami. musisz tylko troche sie zgiąć i mieć rece w miare dlugie:P

38

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

wyciągnąłem dolne sito (oczkowe) o średnicy 8,5 mm jak myślicie dobrze będzie czyścic pszenice i jęczmień? górne to żaluzja. albo jakie było by najlepsze i gdzie można takie kupić?

39

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Widzę że nikt mi nie chce udzielić odpowiedzi mam jeszcze jedno pytanie czy dolne sito można założyć żaluzjowe?

40

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Wszystko zależy w jakim jest stanie sito żaluzjowe czy nie jest wyrobione .Jaw514 górne mam założone ,po małej przeróbce od Bizona ,płaciłem 280 zł. Dolne 6,3 fasolka do wszystkich zbóż, ja i moi klienci raczej jesteśmy zadowoleni .Słyszałem opinie że lepiej nie zakładać na dół żaluzji bo jest za ciężkie,ale mój szwagier od 6 czy 7 lat ma zamontowane i na dole i na górze żaluzje i nie narzeka .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile