61

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Ktoś podpowie jak ustawić sita przy koszeniu łubinu? Obroty młocarni mam na ok. 850, wiatr na max, ale sporo zanieczyszczeń leci do zbiornika. Jak ustawić sito zbożowe (wyżej? niżej? na środku?), sito żaluzjowe i te małe sita za żaluzjowym (wyżej czy niżej?) i kierownicę wiatru. Z góry dziękuję za pomoc smile

62

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

napisze tutaj żeby nie tworzyć nowego ,wiec jakie powinno być sito dolne do 517 fasolowe ,w którą stronę fasolka  wzdłuż czy po szerokości kombajnu.

63

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Po szerokości kombajnu fasolka. U mnie w 516 miałem fasolkę 6X20. Dziś mierzyłem sita w garażu i mam też sito do rzepaku do 517 i jest tam oczko 4,5mm. Co mnie też ciekawi takie sito mam w 514 i kosiłem na nim zboże, do tyłu nie gubił a w zbiorniku kryształ. Na początku wcale nie zaglądałem jakie jest ale dzień wcześniej zanim go kupiłem to gościu kosił u siebie więc mnie to nie specjalnie interesowało. Dopiero jak wymieniałem do łubinu na 12,5 to zobaczyłem jakie tam małe jest. Ale te 12,5 jest jednak ciut duże do łubinu więc kupie 9mm a do zboża to jeszcze kupię 6,3mm i wtedy będę miał ładny zestaw sit

E 516 na części
Telefon 695 076 269

64

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

zamiast kupować 3-4 sita i je kilka razy w sezonie wymieniać to nie lepiej kupić żaluzjowe ? Ja mam jakieś oczkowe założone i chyba nie będę dokupował kolejnych tylko kupię właśnie żaluzję.

gg 5118068

65 Ostatnio edytowany przez Laszek (2014-02-04 22:33:03)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Żaluzja kupe droższa i się wyrabia a otworowe tylko co jakiś czas przegarnąć szczotką na kiju. Za oryginalne sito otworowe płace 150 zł. A wymiana to akurat najmniejszy problem. Jak kosiłem kukurydze to i ta codziennie je wyjmowałem żeby dokładnie wyczyścić więc to akurat najmniejszy problem

E 516 na części
Telefon 695 076 269

66

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Ja mam dwie żaluzje i jest super za używkę płaciłem 325zł za sztukę.

67

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Laszek napisał/a:

Żaluzja kupe droższa i się wyrabia a otworowe tylko co jakiś czas przegarnąć szczotką na kiju. Za oryginalne sito otworowe płace 150 zł. A wymiana to akurat najmniejszy problem. Jak kosiłem kukurydze to i ta codziennie je wyjmowałem żeby dokładnie wyczyścić więc to akurat najmniejszy problem

jak byś wiedział o jakimś 12,5 sicie bo potrzebuje do grochu to daj znać chętnie skorzystam ...

68

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Zadzwoń do tego gościa, ja od niego właśnie mam
http://maszynyrolniczeczluc.otomoto.pl/

E 516 na części
Telefon 695 076 269

69 Ostatnio edytowany przez boberek666 (2014-05-31 00:08:19)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

dzięki jutro zadzwonię..
dziś pomierzyłem sito które jest założone i ma 6x20 będzie dobre do wszystkich zbóż???

70

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

czytam  cały   temat    i   dalej  niewiem  co  lepsze   żaluzje  czy  otwory    ,    szwagier   ma  bizona    i   poleca   mi    dolne  sito   na  żaluzje  zmienic   (góre  już    mam  żaluzje)    szczególnie    do  rzepaku   bo   ponoc   otworowe   niezdaje  tam  egzaminu   .      co   wy   polecacie?

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

71

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

ja na dniach będę kupował żaluzje na dół (na górze mam) - 980 zł w Postolicach, nigdzie taniej nie znalazłem.

gg 5118068

72

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Zgłębiałem ostatnio temat koszenia rzepaku, zakup sita otworowego wszyscy mi odradzali zabija się ostrymi łuszczynami.

73

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

androl napisał/a:

Zgłębiałem ostatnio temat koszenia rzepaku, zakup sita otworowego wszyscy mi odradzali zabija się ostrymi łuszczynami.

ja mam otworowe i jest git

74

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Ja kupiłem do 517 dwa lata temu żaluzjowe za 250 zł. Namiary miałem od Wojtasa.

75 Ostatnio edytowany przez Laszek (2014-06-15 08:36:33)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Zorak ale nie zawsze to najtańsze jest dobrym rozwiązaniem, kiedyś kupiłem do 516 żaluzja i wykonanie było badziewne. Teraz patrząc na allegro są różne ceny różnych producentów i warto byłoby porównać ich wykonanie. Firma w Nekli co specjalizuje się w robieniu sit mają w wyższej cenie ale ciekaw jestem jak ono wygląda no ale jest w ocynku bo te co malowane to po pierwszym sezonie farba odłazi razem z podkładem i rdzewieje. A co do żaluzji VS otworowe to mam dolne otworowe i nie narzekam, łatwe do czyszczenia i przynajmniej nie ma możliwości żeby się przestawiło

E 516 na części
Telefon 695 076 269

76

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

mam blisko to w tygodniu pojadę i zobaczę jak to wygląda. Zostawił bym otworowe ale koszę pszenicę, jęczmień, pszenżyto, owies, mieszankę z pszenicy jęczmienia i owsa i chcę mieć zakres regulacji aby w zbiorniku mieć czysto. Być może błędnie zakładam ale uważam że jedno sito otworkowe może mi przepuszczać syf przy różnym zbożu.

gg 5118068

77

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Aby to  ładnie grało jak już postawisz na sito żaluzjowe to dolne musi być z mniejszymi łuskami tak jak jest w nowych maszynach.Ja mam dolne otworowe 9 i czysto jak brak bo inaczej nie może być zawsze bez potrąceń bo przy kilku samochodach uzbiera się ładna kwota.

78

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

też mam dolne otworowe na zboża i jest okej

79

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

dzieki  chłopy    za   odzew     kupie   żaluzje   bo  i  tak  niemam  otworowego   do  rzepaku    a  widze  ze   wiekszosc   potwietdza   wyższosc    żaluzji   nad  otworem

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

80

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

ja się nie zgodzę z tym