81

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

ja jak ubiegły sezon pierwszy raz kosiłem u siebie 514 i przyszła ona prosto od gościa co skończył u siebie. Skosiłem u siebie jęczmień i wyciągnąłem dolne sito otworowe żeby je wyczyścić i co zobaczyłem- sito otworowe 3,5mm! Byłem w szoku że na tak małym sicie przepuściło jęczmień, w zbiorniku czyściutko a za kombajnem też nie było. Muszę teraz dokupić sobie 6,3 bo 9 to sobie zwęże od 516 bo mam w idealnym stanie. Co do otworowych w rzepaku to w okolicy wszyscy na takim jadą

E 516 na części
Telefon 695 076 269

82

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

oglądałem żaluzję za niecałego tysiaka (nowe) i lipnie troszkę wykonane tzn delikatne. Dzwoniłem do Nekli i cenią się 1500zł i realizacja na drugi tydzień lipca. Dziś wyciągnąłem swoje i mam oczko 6mm. Zrobiłem próbę przesiana różnego zboża i ładnie to leci. Jeśli nic nie znajdę z używki żaluzji w dobrym stanie to dokupię coś troszkę mniejszego niż posiadane 6 i coś większego do owsa.

gg 5118068

83

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Zorak a co siejesz drobnego żeby potrzebne było Ci sito mniejsze od 6? Do zbóż powinno w zupełności wystarczyć tylko jeszcze coś większego na owies

E 516 na części
Telefon 695 076 269

84

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

pszenica ozima i jarka, jęczmień ozimy, pszenżyto, owies, mieszanka. 6 zapewne będzie ok ale chciałbym mieć jeszcze 5 (o ile takowe występuje) na wszelki wypadek, a do owsa to jakaś fasolka. Na tablicy jest kilka używek żaluzji ale cholernie daleko a w ciemno nie kupię bo trzeba pooglądać czy wszystko sprawne.

gg 5118068

85

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Ja ma w 514 od Bizona i sprawdza się (na górze) a na dole mam 6,3 x 20 i kosze wszystkie zboża . Koszt Bizonowskiego sita z przeróbką w porównaniu do oryginału jest raczej śmieszny.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

86 Ostatnio edytowany przez zorak (2014-07-16 09:02:03)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

po kolei: górne sito żaluzja duża, później żaluzja mała i na końcu kawał blachy z otworami i prętami która jest ruchoma góra-dół. Jak ta ostatnia część powinna być ustawiona w jęczmieniu ? Miałem ją ustawioną na równo z sitem i wywalało mi dużo zboża z plewami do tyłu. Ustawiłem ją pod kątem ok 20 stopni do góry i jest ok.

gg 5118068

87

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Witam Panowie ,gdzie aktualnie mógłbym kupić  sito dolne do E-512 średnicy ok 6mm ?? dostane je np w sklepie w Pankowie? z góry dziękuję za  cynk:)

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

88

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Ja kupiłem w Pszennie oryginał, ale mieli też podróbę sporo tańszą.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

89

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Pewnie trochę po czasie, ale może przyda się na przyszły rok, w końcu zima to najlepszy czas na naprawy i modernizacje maszyn wink Od dawna korzystam z usług sklepu HurtowniaRolnicza.pl, zaś ostatnio wprowadzili do sprzedaży bardzo dobrej jakości sita, na zamówienie i nie tylko. Ja do mojego 512 kupiłem to http://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-m … 21850.html. Przywieźli szybko, niby jeszcze nie miałem okazji testować, ale wygląda bardzo solidnie.

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Panowie mam pytanie,jak wyjąć górne sito żaluzjowe w e514

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

91

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Odkręcasz przystawkę sita plus blachę z tyłu osłaniającą. Następnie odpinasz boczne klamry i ciągniesz do siebie.

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

To górne też jest na klamrach? bo nie widziałem,są tylko od dolnego.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

93

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Od górnego są też klamry tylko wyżej.

94

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Panowie jutro jade (chyba) pierwszy raz w życiu kosić jeczmien ozimy. Jakie sito na dół założyc? Jakies podpowiedzi co do ustawień?

95

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

mi jęczmień najlepiej młóci się na żaluzji ,można przymknąć jak ości nie chcą się obić

96

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Jak masz to zamontuj dolne fasolkowe 6x20

97

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Dzięki, jakoś poszło, ale mam coraz większy problem z ustawieniem kombajnu. Wrzuca mi troche śmieci do zbiornika i jak zaczne regulować wiatrem to wali ziarno za siebie. Wytargałem sito żaluzjowe i teraz sie zastanawiam, kiedy ono jest zużyte? Moje niby działa, ale nie otwiera się równo na całej powierzchni, przy końcu sit jest praktycznie domknięte że ziarno nie przeleci, natomiast przy podsiewaczu szczelina taka że kłos bez problemu wpadnie. A może takie sita się regeneruje gdzieś? No i druga sprawa, w jakim położeniu ustawić kierownicę wiatru na tych fasolkach?

98

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Bierz kombinerki i prostuj.  Trochę zabawy i sito jak nowe.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

99

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

No ja ten temat w tym roku przerabiałem i dwa dni z sitem zabawy we dwóch. Najlepiej prowadnice prostować a nie blaszki. U mnie wyszło super ale 1-wszego dnia myślałem, że trzeba będzie nowe kupić. U nas jest producent sit i jak zobaczyłem co robią to zwarłem się, źeby swoje zrobić!

100 Ostatnio edytowany przez Matey (2016-07-14 22:42:22)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

no ja jeszcze wczoraj byłem zdecydowany na nowe sito ale teraz daliście mi do myślenia, spróbuje sie jutro z tym pobawić i jak bede na tyle cierpliwy to postaram się zrobić swoje. W pankowie maja sito niemieckiej produkcji do 512stki, drozsze chyba o 2 stówki od polskich sit. Rozumiem że jesteście zadowoleni z efektu po naprawie?

Stachu żeby prowadnice prostować musiałeś sito rozbierać? bo widziałem że są tam jakies płaskowniczki nitowane, trzeba je wydobyć?