101

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Żeby dobrze wyczyściło nie domykaj sit za mocno, i daj większy wiatr. N dolnym sicie jak będzie za dużo masy to przed sitem prze,leci przed sitem prosto na podajnik i do zbiornika.

102

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Starałem sie tak robic, ale wówczas goni ziarno do tyłu, a i sito dolne zabija sie kloskami. Jak wiecej wiatru dam to mam większe straty z tylu

103

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Nie rozbieraj bo nie złożysz! Musisz we dwóch to robić! Jeden patrzy i kręci a 2-gi dogina od spodu. Jeśli chodzi o nowe to chłam jakich mało. Do ręki bym tego nie wziął! Najgrubsze blaszki we współczesnej produkcji to 0,4mm marchew.

104

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Jakie sito dolne powinno być do koszenia łubinu i jak ustawić żaluzje?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

105

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Stachu napisał/a:

Nie rozbieraj bo nie złożysz! Musisz we dwóch to robić! Jeden patrzy i kręci a 2-gi dogina od spodu. Jeśli chodzi o nowe to chłam jakich mało. Do ręki bym tego nie wziął! Najgrubsze blaszki we współczesnej produkcji to 0,4mm marchew.

Jak patrzysz na najtańsze to może i tak jest ale jak coś więcej dołożyć to można nabyć coś całkiem fajnego, np te widziałem juz kiedyś w jednym kombajnie i wyglądają fest
http://osko-plast.pl/produkty

E 516 na części
Telefon 695 076 269

106

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

pablo721 napisał/a:

Jakie sito dolne powinno być do koszenia łubinu i jak ustawić żaluzje?

Do łubinu ja stosuję 9 mm i jest super.

107

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

podrównałem troche sito, idealnie nie jest ale różnica wg mnie satysfakcjonująca. Jeszcze chłopaki podpowiedzcie mi jak powinna być ustawiona kierownica wiatru?

108

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Wstawiłem zegar do wialni i ustawiam wg instrukcji. Instukcję podałem przetłumaczoną na forum.

109

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Stachu gdzie to znajdę?

110

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Dane techniczne. Ustawienia kombajnu.

111

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

mam sito fasolkowe 6x20mm czy będzie dobre na wszystkie zboża, czy jęczmienia nie da rady przesiać?

Rolnik z powołania:-)

112 Ostatnio edytowany przez andre902 (2017-07-11 21:32:26)

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Ja chyba mam takie w 512 i wszystko na nich jechałem, jęczmień dobrze czyściło, czasami tylko kawałek słomy potrafi wpaść. Do pszenicy lepsze by było otworowe fi 5. Nie wiem tylko jak z owsem bo jeszcze nie kosiłem.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

113

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

owsa akurat u siebie nie mam, Jak jęczmień da rade wykosic to ok, co do pszenicy jak bedzie słabo czyscił to na nowy sezon mu kupie otworowe takie jak piszesz

Rolnik z powołania:-)

114

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

załóż na dół żaluzjowe i sprawa załatwiona ta firma robi sita ok i są niedrogie

115

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Ja na zboża mam fi 6 i jest ok, jęczmień żyto pszenzyto i pszenica na nim idzie a na lubin 12

E 516 na części
Telefon 695 076 269

116

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Da radę, w zeszłym roku wymieniałem na takie w 524 i jadę wszystkie zboża

117

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Tak jak pisze Laszek do zboża mam 6,3 do owsa i łubinu 9 na fasolce kosiłem na początku ale jak spróbujesz lepszego to nie wrócisz.

118

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

ale oczkowe lepsze od fasolki -w czym
zastanawiam się nad żaluzją

119

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Zrób wiertłem oczko 6 mm i spróbuj przecisnąć choć mały kłosek.

120

Odp: jakie sito na jaki rodzaj zboza- e514

Witam,czyli na sicie fasolkowym o rozmiarze 6x20 można kosić owies-a nie będzie za dużo szło na powrót.Czy faktycznie ktoś tak kosił-owies o wydajności ok.4 t z ha,bo kupiłem świeżo 514 i mam tylko takie sito i oczkowe 6 mm to byłoby do pszenżyta.Proszę o poradę i pozdrawiam.