Temat: Pomocy glupi orbitrol

witam
Mam taki problem.
lecial mi olej z orbitrolu, myslalem ze z przewodu który do niego dochodzi ale to byl z tylniego korka, wiec wziąłem i go odkrecilem i chcialem dac jakis inny korek ze wzgledu ze nie mialem to nie wkrecalem go zpowrotem. przez przypadek gdy wsiadalem do kabiny kombajnu ruszylem kierownica i mi wywalilo tuleje z oringami. Wiec wsadzilem ta tulejkę zpowrotem i przykrecilem tym samym korkiem ( jakos ciezej sie przykrecalo) i teraz nie moge skrecic kierownica w lewa strone a w prawo mi skreca.
Prosze o pomoc bo mnie to strasznie denerwuje jak cos to moge wstawic fotki.
sorka za błedy ort.
pozdrawiam i prosze o szybkosc

2

Odp: Pomocy glupi orbitrol

kajtunio orbitrol do wymiany niestety neutral miałem podobna sytuacjke w bizonie  to samo sie zrobiło nie próbuj regenerowac orbitrola sam bo ci sie nie uda  juz próbowałem jak go poskładasz to bedziesz miał taki sam efekt tylko ze nie bedzie ciekł nigdzie olej ale  akrecac bedziesz mógl tylko w jedna strone

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Pomocy glupi orbitrol

witam
dzis sie wkuzylem na ten orbitrol więc go wymontowałem (orbitrol )  odkrecilem drugi korek ( po drugiej stronie pierwszego korka ) i jak wkladalem z jednej strony tulejkę to mi jakos ciezko wchodzilo a z drugiej strony lekko. wiec wziąłem papieru sciernego i przetarlem tą dziure co wchodzi sprezyna i 2 tuleje . Potem tuleja wchodzila lekko wiec wziąłem zlozylem wszystko jak bylo i przykrecilem orbitrol zpowrotem.
KIEROWNICA CHODZILA SPRAWNIE W OBIE STRONY SKRECALA , I NA DODATEK NIE LECI OLEJ
zjadlem troche nerwów ale bylo warto   :smiley:     :dance:   
pozdrawiam kajtunioo


ADMIN napisał/a:

Poprawiłem co mogłem żeby jakoś wyglądało , ale proszę Cię jeżeli masz problemy z ortografią używaj przeglądarki firefoksa , ona na bieżąco kontroluje poprawność pisowni , no chyba że chcesz zdobyć złotą czcionkę teleekspresu

4

Odp: Pomocy glupi orbitrol

to tylko pogratulowac  i niech chodzi jak najdłuzej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Pomocy glupi orbitrol

kajtunio no to miałeś farta że za drugim razem złożyłeś poprawnie ja dzisiaj składałem orbitrol w rekordzie i odziwo jest on DDRowski rozebrałem go w drobny mak ponieważ leciał mi olej z górnego uszczelniacza .Jakiesz było moje ździwienie kiedy po odpaleniu kombajnu kierownica zaczeła sama się kręcić raz w prawo raz w lewo .Bez wyjmowania z kombajna odkręciłem dolny dekielek pozostawjając jedną śróbę(tą pod którą jest kulka)odsunełem go na bok i przestawiłem wewnętrzną zębatkie o jeden ząbek w prawo po odpaleniu skręcał już w prawo ,przestawiłem jeszcze o jeden ząbek i wszystko działa już wporządku

6

Odp: Pomocy glupi orbitrol

podobno są tam jakieś znaki do ustawienia. ja też miałem problem z tym. tak samo kierownica latała w obie strony. ale pojechałem do takiego kolesia i mi to ustawił

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

7

Odp: Pomocy glupi orbitrol

witam wink 
:hmmm:  czyli mając cieknący orbitrol można go samemu uszczelnić ?  bo z tego co czytam to wydaje mi się że można czasami bardziej zaszkodzić niż pomóc ....
mając jakiekolwiek pojęcie o mechanice ( dużo pomagałem znajomemu mechanikowi przy naprawach swoich ciągników ) to przy hydraulice jeszcze nie grzebałem hmm

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

8

Odp: Pomocy glupi orbitrol

to zależy skąd ten wyciek ...

9

Odp: Pomocy glupi orbitrol

wyciek to tylko może być z oringa od strony kierownicy i jak kto zachowa czystość i złoży tak samo jak rozłożył to żaden problem sam przerabiałem to latem

10

Odp: Pomocy glupi orbitrol

no ok dziękuje a o wynikach poinformuje..... choć może być różnie...... a nie orintujecie się ile może kosztować regenerowany lub coś w tym rodzaju jeśli ja zawiode

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11

Odp: Pomocy glupi orbitrol

http://www.fotoload.pl/123aa34/dfd22c595c46bffe2faafa09d8994c9916553_min.jpg

tu zaznaczyłem, trochę nie udolnie, miejsce wycieku oleju z orbitrola . . .  z tego co się domyślam jest to oring . . .

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

12

Odp: Pomocy glupi orbitrol

Latem wymieniałem wszystkie uszczelniacze w takim orbitrolu   ,nic trudnego ,ale trzeba uważać  aby identycznie  go złożyć .W środku są znaki na zębatkach .  Ja zauważyłem to dopiero w trakcie demontażu ,więc rozebrałem drugi  ale już ostrożniej (też ciekł) i naprawiłem niechcący dwa. Jeden jest od 514 a drugi od 516.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

13

Odp: Pomocy glupi orbitrol

można wiedzieć ile wyniósł Cię koszt wymiany uszczelniaczy w jednym ?   :hmmm:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

14

Odp: Pomocy glupi orbitrol

OK.15złoty.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

15 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2009-01-04 21:53:30)

Odp: Pomocy glupi orbitrol

hmm to niedużo . dzięki...
a jak to jest ze ściąganiem samego orbitrola, trzeba jakoś zaślepić przewody, które się odkręca ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

16

Odp: Pomocy glupi orbitrol

Niestety nie pamiętam ale sprawdzi czy czasem olei ze zbiornika po odkręceniu rurek nie cofnie się przelewem

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

17

Odp: Pomocy glupi orbitrol

ok panowie big_smile orbitrol rozkręcony :play: , wymieniony został oring i poskręcany jest spowrotem na miejscu.  teraz tylko trzeba go sprawdzić  ..... jak wystarczy czasu to dzisiaj sprawdze w którą strone bedzie mi sie kręcił  .... lol

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

18

Odp: Pomocy glupi orbitrol

Witam Koledzy >powiem uczciwie, mam tylko siewnik fortschritt, ale potrzebuje pomocy w temacie orbitrolu od fortschritt takiego jak na zdjeciu uzytkownika Andrew89, kupilem nówke orbitrol taki jak na zdjeciu, chce zrobic sobie wspome w c360, tylko mam problem z podłaczeniem, niewiem pod które otwory  oznaczone literowo,  A   D  ZL   ZR   na orbitrolu podlaczyc skret Lewo Prawo Cisnienie Powrot..za uzyskane informacje z gory dziekuje

19 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-05-29 10:29:44)

Odp: Pomocy glupi orbitrol

Powiem jak mam podłączone w ciągniku a jest tak orbitrol jest ustawiony wlotami do przodu i z prawej strony jest ciśnieniowy i powrót a z lewej sterowanie prawo-lewo.Ciśnieniowy łatwo poznać bo jako jedyny ma w środku kulkę od zaworu zwrotnego którą jest widać jak spojrzysz w wloty.

20

Odp: Pomocy glupi orbitrol

ale kolego Tomek Ty mowisz chyba o tym standardowym orbitrolu,  a ja mam taki jak na zdjeciu w kombajnie, gdzie otwory nie sa na jednej płaszczyźnie, tylko dwa są ułozone, patrzac na pionowa os orbitrola po skosnej lini, a dwa obok siebie prostopadle do linii or bitrolu, ale tłumacze he he he, ale moze ktos mnie zrozumie