1

Temat: Buczący rosdzielacz ZT323A

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i mam problem z rozdzielaczem w Forszaju. Podczas podnoszenia jakiejkolwiek maszyny na podnośniku jak i również podczas korzystania z zewnętrznych wyjść hydrauliki strasznie coś buczy w rozdzielaczu i to tak bardzo że aż drżą wszystkie rurki. Gdy olej jest zimny proces ten znacznie się nasila. Gdyby tylko chodziło o buczenie to dałbym sobie z tym spokuj ale drżenie rurek powoduje że pękają a poza tym cała hydraulika pracuje bardzo wolno( a to jest denerwujące gdy pracuje się turem).

2

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

Witam przede wszystkim trzeba sprawdzić poziom oleju w zbiorniku, jeśli jest to 323 z prawej strony kabiny pod stopniami jest zbiornik z takim przezroczystym wężykiem jest to miarka. Jeśli 303 na masce przy przedniej szybie obok wlewu paliwa jest taka mała powiedzmy klapka podnoszona znajduje się tam filtr hydrauliczny i bagnet z poziomem oleju

3

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

Stan oleju jest na właściwym poziomie ponieważ widać do przez plastikowy wężyk kontrolny. Osobiście uważam że problemu należy szukać w innym miejscu. Gdy ciągnik nie pracuje przez kilka godzin to po jego uruchomieniu na samym początku wszystko jest w porządku. Podnośnik działa szybko i nie słychać żadnych odgłosów dochodzących z rozdzielacza. Mniej więcej  2 razy po podniesieniu i opuszczeniu podnośnika problem powraca.

4

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

Napisz jeszcze jaki to ciągnik :nie_wiem:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

Zt 323a

6

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

może pompa?

7

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

No właśnie a jak z pompą podnosi słabo czy tylko wolno?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

To może być prawie wszystko.
Sprawdź czy nie burzy nadmiernie oleju, może gdzieś powietrze ssie. Może być trafiony główny zawór ciśnieniowy, np. nie domyka do końca. Może pokrętło C, wybór trybu pływający, stop, dociążanie. Może pompa.
Ja bym zaczął od zaworu. Opis jak to zrobić jest gdzieś wcześniej.

9 Ostatnio edytowany przez domas17 (2008-07-11 22:40:08)

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

na pompach to sie nie zam z resztą  z moim małym stażem.... ale przy ładowaczu mój ojciec cos wspominał ze trzeba wymienić oringi w pomie bo słopo pompuje olej tylko go pompa miele.. moze masz zjechane oringi w pompie, może dodam ze u mnie w ładowaczu w kabinie tez troche buczy ale to tylko taka sugestia

10

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

do pompy hydraulicznej idzie rurka z ciśnieniem oleju to jest powrót ale m,niejsza oto na pompie jest taka kostka i ona załancza pompe i pompa daje ciśnienie mogą sie robic byżowiny w oleju ale to że drża rurki tzn że pompa musi chodzić niekiedy na sucho bez oleju i przesto tak drzy

11

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

Pompa jest po regeneracji. Podnosi mocno a z czasem jest tak jak pisałem wcześniej. Pierwsze 2 razy zaraz po uruchomeniu silnika podnosi bardzo szybko a później znacznie zwalnia.Domas17 wspomina że w pompie są jakieś oringi. W Forszaju pompa od hydrauliki jest pompą wielotłoczkową. Nie ma w niej żadnych zaworków a oringów też tam nigdzie nie znalazłem. Jest tylko taka duża uszczelka papierowa.Toldisos89 pisze że kostka załącza pompę. Przecież pompę włącza się dzwignią umieszczoną w kabinie po prawej stronie. Zawór ciśnieniowy (bezpieczeństwa) jest w porządku. Po przekroczeniu ciśnienia p=16Mpa zaczyna się otwierać. Faktycznie po zgaszeniu silnika i odkręceniu pokrywy zbiornika z olejem (pod akumulatorem) nad filtrem widać sporo piany. Niestety nigdzie nie wykryłem żadnych nieszczelności. Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły.

12

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

witam od niedawna mam forszaja który nie chce podnosić mi pługa na samą górę i podnosi bardzo wolno na dużych obrotach a na małych wcale nie wie ktoś z was co to moze być za przyczyna

13

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

pąpa lub zawór bezpieczeństwa za szybko sie otwiera poczytaj  na forum wszystko pisze

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

rolnik napisał/a:

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i mam problem z rozdzielaczem w Forszaju. Podczas podnoszenia jakiejkolwiek maszyny na podnośniku jak i również podczas korzystania z zewnętrznych wyjść hydrauliki strasznie coś buczy w rozdzielaczu i to tak bardzo że aż drżą wszystkie rurki. Gdy olej jest zimny proces ten znacznie się nasila. Gdyby tylko chodziło o buczenie to dałbym sobie z tym spokuj ale drżenie rurek powoduje że pękają a poza tym cała hydraulika pracuje bardzo wolno( a to jest denerwujące gdy pracuje się turem).

Ja miałem identycznie od "nowości" lecz do dzisiaj, a to dlatego że w polu od tych wibracji pękło mi kolanko to zaraz przy pompie hydraulicznej i wywaliło conajmniej połowe zbiornika z olejem hmm. Po szybkim dojechaniu do domu wykręciłem to kolanko i wziołem pierwszy lepszy przewód hydrauliczny gumowy. Włożyłem na siłe do pompy bez jakiegokolwiek kolanka - przejściówki, przykręciłem kluczem <przykręcało się normalnie> i efekt buczenia ustał. Wydaje mi się również, że podnosi odrobine szybciej

15

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

misiek, ten elastyczny wąż robi teraz jako tłumik pulsacji ciśnienia, ale to chyba nie jest rozwiązanie. Ten przewód będzie Ci pękał.

16

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

Rozdzielacze za zwyczaj buczą jak jest za gęsty olej w hydraulice ja tak miałem jak chciałem zaoszczędzić i wlałem luxu po 1 dniu zmieniłem z powrotem na rzadki olej hydrauliczny i wtedy hydraulika zaczeła pracować cicho.

17

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

tomek1974 napisał/a:

Rozdzielacze za zwyczaj buczą jak jest za gęsty olej w hydraulice ja tak miałem jak chciałem zaoszczędzić i wlałem luxu po 1 dniu zmieniłem z powrotem na rzadki olej hydrauliczny i wtedy hydraulika zaczeła pracować cicho.

W 303 można wlać hydrauliczny ale w 323 nie za bardzo

18

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

Wtedy miałem 303 i wlewałem do zbiorniczka 10litrów oleju wtedy to mogłem eksperymentować teraz mam 323 i jest zalany Agrol U i jest ok.

19

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

Witam mam problem z rozdzielaczem gdy np. podnoszę pług i dłużej przytrzymam wajchę od podnoszenia to strasznie coś buczy gdzieś w okolicy zbiornika z olejem co to może być proszę o radę. Oleju w zbiorniku mam około 30 litrów.

20

Odp: Buczący rosdzielacz ZT323A

Witam mam problem z hydralulika przy ciagniku ZT323 A
w zeszylm roku  mialem problemy z podnoszeniem agregatu po  zagrzaniu sie oleju wiec postanowiłem dac pompe hydrauiczna  do  regeneracji. Niestety  po zamocowaniu  zregenerowanej pompy same ramiona podnosi natomiast po zaczepieniu  agregatu nie chce podniesc w ogóle  tylko cos buczy w rozdzielaczu - czy moze  to jest zawor bezpieczenstwa ktory zawczesnie  sie otwiera- prosze o  rade

pozdrawiam wszystkich