1 Ostatnio edytowany przez Kamilo16 (2008-07-09 15:02:36)

Temat: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Witam. Mam w swojej 512 następujący problem- rano podchodzę do kombajnu kręcę go i zapala mi normalnie. Kręci lekko. Lecz gdy już popracuję nim około 3-4 godz. to gdy go zgaszę ledwo mi kręci, jakby coś blokowało. Dodam jeszcze że ładowanie jest ok i stan aku również. Nie wiem w czym polega problem. Gdy troszkę postoi 10-15 min zapala mi tak jak przed pracą rano. Czego może być wina? Jeśli to nie odpowiedni dział to proszę o przeniesienie. Sądziłem że może to być spowodowane np. jakimś puchnięciem pierścieni lub tłoków. No nie wiem. Proszę o pomoc. Rozrusznik wtedy zachowuje się jakby aku był padnięty, a wcale nie jest. A może to z rozrusznikiem coś jest nie tak?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

kamilo widze ze masz ten sam problem co i jak  zimny silnik pali  pochodzi  jakas godzinke nagrzeje sie (złapie tmp pracy) i kreci tak jak by brak pradu ale ja mam ten problem w claasie tongue i niewiem co to jest rozrusznik nowy  ale jutro jeszcze wymienie kable wysokiego napiecia  zobacze  moze sa za cienkie albo niewiem co jeszcze

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

kamilo z twoich poprzednich postów wynika że w skutek słabego ciśnienia oleju przyciera ci się silnik może na wale albo też i tłoki w tulejach wniosek jest jeden remont kapitalny zanim wywali kopyto!Jeszcze jedno jaką temperaturę miałeś w układzie chłodzenia ?

4

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

no dobrze koses moze i tak a w moim przypadku rozrusznik nowy  cisnienie na max obr ma 4.5atm na małych 2.7   akumulator 190amperogodzin  zimny kreci i od pierwszego strzału pali a jak ciepy to tak jak by mu pradu brakowało

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

60-70stopni

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

6

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

wojtas spróbuj przy zimnym silniku pokręcić ręką  za wał a najlepiej kluczem dynamometrycznym i zrób tak jeszcze raz na rozgżanym silniku jeśli opór będzie podobny to silniczek masz dobry i usterka lezy po stronie elektryki jeśli za drugim razem będzie wyraźnie ciężej to przyczyn może być wiele od zbyt dużego luzu zaworowego do przegrzewania się silnika .pozdrawiam

7

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Ja stawiam na rozrusznik. Albo zuzyte tulejki albo krzywy wirnik

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

8

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

znajomy mi też mówił że na silniku jest wysoka temperatura i rozrusznik może się nagrzewać od bloku, a w nim mogą być zużyte tuleje i podczas nagrzania się deformują i później wirnik zamiast po okręgu się kręcić to kręci się po owalu i dlatego wirnik raz złapie i przeskoczy tak jakby energii nie miał na start

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

9

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

I od tego bym zaczął sprawdzenie rozrusznika to najmniejszy koszt

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

10

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

no rozbiorę i zobaczę co w nim jest. a tak poza tematem to gdzie jest ta sprężynka, która zwiększy mi ciśnienie oleju?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

11

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

A może nie łączy na klemach na aku. Ja tak miałem w ciągniku na zimno palił a potem ciepły nie kręcił pomogło przeczyszczenie i dokręcenie klem.

12

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

wszystko związane z instalką jest ok. jako pierwsze to sprawdzałem

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

13

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

no rozbiorę i zobaczę co w nim jest.

Oddaj lepiej do fachowca pewnych rzeczy nie zobaczysz

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

no masz racje

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

15

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

rozrusznik nowy i nadal mam ten sam kłopot. ale dziś zobaczyłem że z kluczyka nie chce zapalić, ale na krótko z pierwszego pali. dziwna sprawa

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

16

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

już teraz to nie wiem po której stronie szukać usterki. Mam w zamiarze wymienić przewody jeszcze..........

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

17

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

dziś się dowiedziałem że może mam za ciasno ustawione zawory. ale słyszałem że też może być wina sprzęgła tego od napędu, tego co jest przy silniku. znajomy mówił że może tam ocierać ta guma i dlatego. to prawda że te koło wcale nie może mieć luzu? u mnie trochę jest

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

18

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

niewiem sam szukam przyczyny  kable nowe tez dalem nic nie zmienilo sie neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

do 50 stopni pali mi dobrze, ale powyżej to już są problemy

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

20

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

cztery posty jeden pod drugim to trochę za dużo niesądzisz ? używaj edycji! co do palenia to on tak zawsze miał i czy była jakaś naprawa robiona w tym silniku?