41

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Matey to bardzo dużo placiłes za regeneracje ja zapłaciłem 150zł i  nie do zdarcia w tej chwili jest ten rozrusznik  co do tego cięzko kręcącego silnika to bym stawaił na rozrusznik   wsadź z ciągnika jak dobrze ci w ciągniku chodzi i zobacz czy będzie poprowa czy nie  miałem to samo w poprzednim claasie  zchajcował mi sie rozrusznik wiec kupiłem niby"nowy"  i wlasnie taki problem sie pojawil  zimny palil  a jak sie zagrzxał to nie miał sily krecic  to raczej spowodowane bylo rozrusznikiem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

miałem ten sam problem, zimny kręci a rozgrzany nie, rozrusznik nagrzewał się od od silnika i zamulał. U nas rozruszniki są po 520 zł nowy typ to dużo dąłeś za regeneracje

43

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Maciek wieniec można obrócić pod warunkiem,ze jest dwu stronny.Jeżeli taki nie jest to na nic twoja robota tylko pogorszysz sprawę.

GG 5704394

44

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

No to faktycznie dużo dałem z tego co mówicie, ale najważniejsze, że kręci tak jak ma kręcic smile

45

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Przerabiałem ten temat 3 sezony , na100 procent rozrusznik .

Pozdrawiam .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

46

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Panowie jeszcze jedno , jeśli macie puszkowe rozruszniki to kupcie rozrusznik od Jelcza . Przekładasz główkę i zębatke ipasuje , a jest mocniejszy i trochę dłuższy bo ma więcej uzwoieni , kręci jak wściekły .

Paweł

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

47

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Jak puszkowy który to ten nowy czy stary typ

48

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Chodzi o nowy typ

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

49

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

A w moim wieniec wyrobiło. Wczoraj rano ojciec zapalił bez problemów, wieczorkiem chcieliśmy wjechac pod wiate i tylko coc zajęczało i nie szło zapalic. wyciągniecie rozrusznika i okazało sie ze na wieńcu zabków brak. qtwa a mialo byc tak pięknie, korpus hederu po całkowitym remoncie, co zauważylismy to tez sie poprawiło a tu masz - niespodzianka.
ide zaraz rozbierac ten wynalazek i za wieniec brać sie.

50

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

@pawlon, jak już będziesz to robić to zobacz co było przyczyną, bo zęby w wieńcu nie wypadają same.

51

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

wczoraj tatko zmienił rozrusznik bo jednak stary nadaje sie do remontu. a na wieńcu wyrobiło zęby dokładnie to nie wiem dlaczego. do wieńca bedzeimy dobierac sie po sezonie dopiero, wtedy dowiem sie cos wiecej

52

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

panowie- zrobiłem zapalanie. Wymieniłem przewód co idzie od hebla do rozrusznika na nowy miedziany o średnicy 75mm/2 i po problemie. pali nawet ciepły jak jest.

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

53

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Jak miałeś wcześniej aluminiowe to pewnie z wymianą czekałeś aż aluminium zdrożeje big_smile
Pierwsza rzecz jaką w DDR-owskich wynalazkach należy zrobić to wywalić na złom instalacje elektryczną, alu jest nieporozumieniem ale socjalistyczna bieda do takich absurdów prowadziła.

54

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

To prawda alu na złom!!! Za duże straty prądu rozruchowego. Ale warto rozpatrzy jeszcze aspekt prawidłowego ustawienia "zapłonu" tzn. kata wtrysku paliwa. Czasem zbyt wczesny zapłon będzie uniemożliwiał zapłon na ciepłym silniku.Ale to dopiero gdy mamy pewność, że rozrusznik i baterie są na tip top.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

55

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

miałem to samo na 100% rozrusznik cos tam było w nim przepalone wizyta u elektryka  i wszystko ok

56

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

mam taką radę jak kupujecie kombajn to wymieńce sobie oba akumulatory bo nie wiadomo ile mogły stac

57

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

pawlon napisał/a:

A w moim wieniec wyrobiło. Wczoraj rano ojciec zapalił bez problemów, wieczorkiem chcieliśmy wjechac pod wiate i tylko coc zajęczało i nie szło zapalic. wyciągniecie rozrusznika i okazało sie ze na wieńcu zabków brak. qtwa a mialo byc tak pięknie, korpus hederu po całkowitym remoncie, co zauważylismy to tez sie poprawiło a tu masz - niespodzianka.
ide zaraz rozbierac ten wynalazek i za wieniec brać sie.

Wiem ze post troche stary, ale moglbys opisac jak dobrac sie do tego wienca? U nas z kolei jest taki problem ze nie chce odpalic jak jest zimny, musze podejsc do pompki, pozniej go troche pokrecic i dopiero zapali, jak jest cieply to jest wporzadku. Po drugie wlasnie wieniec jest pozdzierany i chyba to tez moze miec wplyw na krecenie, dobrze mysle? Jakies pomysly?

58

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

pewnie cofa Ci się paliwo pompka ręczna przepuszcza
tak samo było u mnie

59

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

i jakie byly koszty naprawy?

60

Odp: Dlaczego ciężko kręci? Co jest tym spowodowane?

Zaiwestuj 20 zł. w zawór zwrotny do paliwa od stara i po kłopocie