21

Odp: Koniec slinika

a może zacieła ci sie pompa wtryskowa na listwie lub przestawił sie zapłon

22

Odp: Koniec slinika

Nie orjętujecie się ile morze kosztować silnik do 516B albo gdzie taki moge dostać

23

Odp: Koniec slinika

A jaki konkretnie masz tam silnik i co się z nim stało?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

24

Odp: Koniec slinika

Jest w nim ifoska V8 jeszcze nie wiem chyba przytarł się na panewce ale chciałbym kupić drugi sinik

25 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-11-16 01:20:15)

Odp: Koniec slinika

Musiałbyś to dokładnie sprawdzić, bo z tymi V8, to jest tak, że jak już się sypnie, to lepiej oddać kombajn na złom i kupić drugi, na chodzie. Jeżeli nie będzie to poważna usterka, to lepiej zrób to zawczasu, bo później będzie tylko gorzej. V8 są koszmarnie drogie w remontach. Sam silnik będzie Ci ciężko dostać, bo niestety w większości przypadków leżą one właśnie na złomach. Silniki te są dobre, ale dopóki chodzą. Wystarczy sama wymiana 8-miu końcówek wtryskiwaczy i już się go odechciewa. Ale może akurat trafi jakiś dobry używany, trzeba tylko dobrze poszukać. Popytam się też gdzie nie gdzie. Na dzień dzisiejszy, mogę załatwić Ci ten silnik, można by powiedzieć nówka, z dwuletnią gwarancją i wszystkimi dokumentami. Jakby co, to mogę załatwić Ci też wszystkie potrzebne nowe części do silnika. Trochę mam teraz, ale nie wszystko. W razie czego mam też dobry wał korbowy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

26

Odp: Koniec slinika

Jak morzesz to popytaj i daj znać ale może inny silnik dopasować kiedyś widziałem na allegro z jakąś żędówką niby oryginalnie zamontowana ale jak to z nim było to nie wiem więć jak masz jakieś pomysły na inny sinik do niego to pisz

27

Odp: Koniec slinika

Ja rozebrałem 516 i miała zamontowany silnik Martina (zetor) sześć cylindrów z turbinom ,197 koni . Nawet zgrabnie to wyglądało . Jak by to Cię interesowało to mam to jeszcze wszystko poza silnikem .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

28

Odp: Koniec slinika

cześć mnie tez czeka wymiana silnika w 516 i zastanawiam sie nad wstawieniem sw 680 turbo
moc podobna a cena remontu bez porównania . jeśli ktos robił cos takiego niech napisze z czym były problemy . bo z v8 to mało juz zostało blok 2 dziury  tulej i tłok w maku i korowód urwany

29

Odp: Koniec slinika

mam panowie problema w 512 woda wdarła sie do silnika ifa4cylindrowy zdjalem głowice niby ok zdjałem blok zalałem go woda poci sie na tulejach mysle ze to jest to mam jeszcze pytanko czy w misce olejowej jest tez chłodzenie??a moze w misce to schodzi co myslicie?????? prosze o rada

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

30

Odp: Koniec slinika

W misce jest chłodzenie a drugiego pytania nie kumam.Jeśli poszła woda tulejami to znaczy że go przegrzałeś a na dnie półbloków jest dużo osadu więc trzeba oczyścić i wymienić uszczelniacze.Po za tym dziwne że nie wywaliło uszczelki pod głowicą bo to zawsze leci pierwsze.

31

Odp: Koniec slinika

może uszczelke już kiedyś robił ale  nie napisał albo poprzeni własciciel robił uszczelke i wytrzymało pare lat i dopiero  teraz pokazało

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: Koniec slinika

uszczelki pod głowica niemal idealne mysle ze to beda te uszczelnienia  jedna tuleja nawet lekko zeszła jak ja lekko uderzyłem az miala luz chyba ze by zostato wody cos w kanaliku w misce i w zimie rozerwało mogla tam zostac woda??

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

33

Odp: Koniec slinika

To bardzo możliwe więc wymień wymiennik ciepła albo go nie podłączaj do wody po złożeniu silnika.Niech pochodzi dzień bez podłączenia a później podłącz i zobaczysz czy woda dostaje się do oleju.Jak masz zdjętą miskę to podłącz wymiennik pod sprężarke i sprawdź szczelność.

34

Odp: Koniec slinika

a zeby to wyjąc musze wyjąc silnik z kombajna albo to tak dostane??

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

35

Odp: Koniec slinika

a jak by to zaslepic tylko i bez tego jechac mocno by sie grzał???

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

36

Odp: Koniec slinika

W ciągniku to nie ale kombajn to inna bajka.

37

Odp: Koniec slinika

chyba czeka mnie jutro wyciaganie silniczka tego skurczybyka tylko czy na pewno cos takiego tam jest jak chłodzona miska olejowa co ja wiem jest inna miska niz w traktorze chyba ??

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

38

Odp: Koniec slinika

Szukaj węży, którymi idzie woda do wymiennika.

39

Odp: Koniec slinika

kumpel wymieniał ten wymiennik bez wyciągania silnika

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

40

Odp: Koniec slinika

a jest dotego osobny kranik bo sa dwa jeden z bloku drugi z chłodnicy to moze nie bedzie tak zle co chłopaki???

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125