Temat: układ chłodzenia

panowie mam problem z pompą wodną dziś zauważyłem że zaczeła cieknąć i moje pytanie jest następujące: czy moge przełożyć pompe od ciągnika do kombajnu? z góry dziękuje za odpowiedzi

2

Odp: układ chłodzenia

Oczywiście, ale razem ze śmigłem a jeszcze jedno pamiętaj, że przy kombajnie jest stała pompka wodna a ciagmik ma na elektromagnes, ale zawsze można lekko zespawać i będzie chodzić cały czas.

PS. Masz namiary na Artura Zagrodo sprzedaje po regeneracji z Niemiec po 100 zł. + koszt przesyłki 603 81 62 08 - Artur

3

Odp: układ chłodzenia

a ja uważam że pompa wodna jest inna. miałem podobny problem kiedyś i też myślałem że to samo jest, lecz w ciągniku była inna. inne podzespoły przecież ma kombajn. no ale Pietia ma ciągnik i kombajn to wie

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

4

Odp: układ chłodzenia

wyciągnołem pompe z ciągnika i faktycznie jest troche inna ale pasowałaby gdyby była sprawna, w ciągniku działa do konca a jak ją wjołem to okazało się że ma luz ma łożyskach i musze oryginalną zawieśc do regeneracji koszt pomiędzy 150-350 u piotraK z grudziądza

5

Odp: układ chłodzenia

no to nie majątek

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

6

Odp: układ chłodzenia

majątek to nie jest ale mało też nie ale teraz przynajmniej wiem że pompa jest pewna i nie będe miał w sezonie z nią problemów

7

Odp: układ chłodzenia

Mówiłem dzwoń do Artura ma naprawdę w dobrej cenie części i sprawdzone kupiłem 3 lata temu do ciągnika ido dziś śmiga. Dwa tygodnie temu zobaczyłem że sa luzy w kombanie więc zanówiłem kolejną wyszło mnie 125 zł z przesyłką.

PS. Decyzja należy do ciebie oczywiśćie .

8 Ostatnio edytowany przez Dario (2008-08-13 21:52:39)

Odp: układ chłodzenia

@Pietia, a do ciągnika też ma pompy i inne części ?

Już wiem co ma, dzwoniłem do niego, masz plusa za namiar na niego. Nic jeszcze nie kupiłem, ale ceny ma mile zaskakujące smile

9

Odp: układ chłodzenia

Panowie z tymi pompami to jest tak: sa dwa rodzaje jedna mam wiatrak przykręcany na 3 śruby a druga na 4. mam fortschritty zt-300 i tam jest pompa z wiatrakiem na 3 śruby jak kiedys miałem 303 to tez taka była no i gdy kosiłem jescze moja e-512 to tez była taka sama i tylko wyminiałem to do kombajnu jak nawaliła a to do traktora. teraz mam E-514 i w nim jest pompa z wiatrakiem na 4 śruby. Kiedys kupiłem na allegro własnie taka pompe chyba za 170 zł nówke sztuke było to ze dwa lata temu no i mm ja w zapasie. a pompe można zablokowc aby chodziła cały czas wkrecając srube chyba 8 (na 13 klucz ) jak tak wkręciłem sruby i ciagnik ma cały czas temp 60stopni a przedtem dochodziło do 90 włąnczał sie elektromagnes spadało do 70 i znowu. teraz mam cały czas jednakowa temp.

10 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2008-11-15 02:35:19)

Odp: układ chłodzenia

Bombay napisał/a:

Kiedys kupiłem na allegro własnie taka pompe chyba za 170 zł nówke sztuke było to ze dwa lata temu no i mm ja w zapasie

Nie to żebym odradzał te pompy, bo jednak są one bardzo kuszące cenowo i nie raz trafi się jakiś przyzwoity egzemplarz, ale niestety coś za coś. To są pompy jednorazowego użytku i nie można ich regenerować. Jak nawali, to złom. Z tymi pompami jest tak, że nieraz chodzą długo ku uciesze użytkownika, ale nieraz i miesiąca nie pociągną. Niestety znam dużo takich przypadków i w związku z tym sam nimi nie handluję, bo nie stać mnie na reklamacje i różne opinie z tym związane.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Odp: układ chłodzenia

Bombay, mój też trzyma 60 stopni i to niestety jest tragedia. Temperatura wody w dieslu powinna być co najmniej 80 stopni. Nawet do 90. Przy 60 stopniach mamy wyższe zużycie paliwa, szybsze zużycie silnika, nieco mniejszą moc. Ja zastawiam chłodnicę kartonem ale to też półśrodek.

12

Odp: układ chłodzenia

witam. chiałbym uzyskać porade na temat żaluzji na chłodnicy w 514. bo nie wiem czy je tam zostawić jeśli są naprawde potrzebne ( choć są hałaśliwe) czy zdemontować ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

13

Odp: układ chłodzenia

radze zostawić ponieważ  gdy kombajn pracuje w żniwa zabija się kurzem ta siatka wtedy zasłaniasz żaluzje dźwignia w kabinie i powinien włączyć się wentylator w środku co wyrzuca kurz na zewnątrz a żaluzja tamuje ciąg powietrza jaki daje wentylator, i kurz opada nawet bez wentylatora on jest pomocniczy u mnie silniczek padł.

14

Odp: układ chłodzenia

Żaluzje na chłodnicy są naprawde potrzebne, jak masz to je tam zostaw i dbaj o nie, a żeby nie hałasowały to popodginaj kombinerkami te pręty na których się trzymają.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

15

Odp: układ chłodzenia

no dobrze. dziękuje

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

16

Odp: układ chłodzenia

co uwazacie regeneracja chłodnicy cs daje?czy lepiej sprawic sie inną??

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

17

Odp: układ chłodzenia

zależy jak kto ja skleji  jeden  jak ci pokleją ją źle to przepływ bedize kijowy i bedizesz silnik gotował a jak zrobi dobrze to bedize jak nowa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: układ chłodzenia

Zawsze można spróbować osobiście robiłem w 303 chłodnicę zapłaciłem chyba 40 zł. I trzymała do samego końca a o grzaniu jak mówi Wojtas nie było mowy

19

Odp: układ chłodzenia

ona nie cieknie tylko jest zakamieniona pytałem goscia od regeneracji to mówił ze koszt jakie 100_150zl a mam na oku inną chłodniczke za 200stówki i chyba zrobie jedno i drugie  co zaszaleje:) bedzie w zapasie a i silnik ma do ify tylko ze bez głowic ile za niego moze rządac??podobno wał igiełka

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

20

Odp: układ chłodzenia

wiesz powiedzenie że wał igiełka ma dwa znaczenia - albo nominał albo tak bardzo stęperowany smile

jeśli chodzi o silnik to ciężko mi powiedzieć jaka cena ale wiem od PiotraK że te bloczki w których tuleje siedzą to drogi i chodliwy materiał (jeśli nie jest uszkodzony)... możliwe że u handlarza byś za 1000 zł/szt nie wyrwał jak w dobrym stanie