121

Odp: układ chłodzenia

w moim jest siatka podwyższona jak w tym z linku i może dlatego woda jest na tak niskim poziomie
http://otomoto.pl/fortschritt-514-A368993.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

122

Odp: układ chłodzenia

A ja w swoim mam żaluzję na chłodnicy i ją sobie na chwilę zaciągne i kurz sam opadnie.

123

Odp: układ chłodzenia

witam panowie, a czy ktos w swojej 512 przerabial siatki oslaniajace chlodnice? bo mi bardzo szybko zasyfia chlodnice i czesto zjezdzam ja dmuchac ?

124

Odp: układ chłodzenia

Zrób coś takiego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/998 … 6caf3.html

problemu nie rozwiąże do końca, ale zmniejszy zasyfienie osłony chłodnicy.

125

Odp: układ chłodzenia

512 sprowadzane z niemiec w moich stronach w większości to miały, już o tym pisałem u mnie po dorobieniu tego ustrojstwa w Z056 problem znikł całkowicie.

126

Odp: układ chłodzenia

niestety dorobilem cos takiego  rudemenes w zeszle zniwa i problem jak byl tak jest nadal. nic mi to nie pomoglo,co drugi wysyp ze zbiornika to musialem chlodnice dmuchac

127

Odp: układ chłodzenia

Przy sprawnym silniku to tylko zapchana chłodnica jest przyczyną grzania się go. O ile reszta jest na ładzie nie ma możliwości przegrzać tego silnika. Powiedziałbym że w wielu przypadkach jest nawet niedogrzany.

128

Odp: układ chłodzenia

mam taki plan zeby wymienic siatki oslaniajace chlodnice , w tym roku przyjdzie nowa chclodnica jeszcze

129

Odp: układ chłodzenia

Do bizona sprzedają osłony. Ja pare lat temu wyczaiłem ten patent i zrobiłem osłonę ale tylko jedną na siatkę przed chłodnicą tak aby powietrze zaciągała z góry. Działa elegancko, nic się nie zabija, a wcześniej co dzień musiałem szorować chłodnice i siatke

130

Odp: układ chłodzenia

a mogl bys kolego zrobic zdjecie tego co zrobiles?

131

Odp: układ chłodzenia

Panowie po co kombinować rano porządnie przedmuchac awentualnie w połudie na polu poprawić i nic sie nie dzieje przestańcie może macie zakanienione chłodnice kiepska poma wodna

132

Odp: układ chłodzenia

kolego jak bym dmuchal tylko dwa razy to nie robil bym problemu, ale musze dmuchac 2 razy w ciagu godziny bo tak  szybko sie syfi i chce sobie polepszyc jazde .

133

Odp: układ chłodzenia

Powietrze zasysane na chłodnicę jest przez siatki, skoro zabija Ci chłodnicę to masz nieszczelną zabudowę z tych siatek. Natomiast to że silnik się grzeje przy zabitych siatkach to normalne, chyba latem nikt ni pracuje ciągnikiem z zaciągniętą żaluzją.

134

Odp: układ chłodzenia

wlasnie dlatego chce zaczac od wymiany siatek. silnik wlasnie przechodzi remont i nie chcial bym go przegrzac na dzien dobry

135

Odp: układ chłodzenia

Ja mam wentylator o jedna łapkę więcej, nowa chłodnicę tyle ze od bizona nowa pompa wody bo stara szlak trafił i temp wody przy czystych sitach to 75 pod koniec dnia alb jak duży kurz to 80łapie zero problemów dodam że śmigło oczywiście dorobione łopatki dość szerokie i moim zdaniem to jest niezłe bo wiem jak było wcześniej. Dodam że poprzedni właściciel zatarł silnik przez temp bo chłodnica zakamieniała brudna i tej klapki u góry dureń nie dorobił i ciągnęło syf tamtędy no i dziwne żeby miał ten silnik chodzić i pewnie dlatego go sprzedał

136

Odp: układ chłodzenia

a kolego misiek czy w tej chlodncy od bizona zaslaniales gore bo jest 10 cm wyzsza od forszaja ?

137

Odp: układ chłodzenia

Grzegorz89 napisał/a:

Przy sprawnym silniku to tylko zapchana chłodnica jest przyczyną grzania się go. O ile reszta jest na ładzie nie ma możliwości przegrzać tego silnika. Powiedziałbym że w wielu przypadkach jest nawet niedogrzany.

dokładnie, mój po dmuchaniu to ledwo do 70 dochodzi w upalne dni.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

138

Odp: układ chłodzenia

Problem moim zdaniem tkwi w tym że ćwierć wieku chodziły te silniki na wodzie i cały układ jest zakamieniony. W moim 323 temperaturę miałem na wskaźniku w porządku ale za namową PiotraK przy remoncie silnika rozebrałem też półblocza. Nazbierałem 3/4 wiaderka 10l kamienia. Tuleje do połowy nie miały dobrego chłodzenia i obiegu już nie było. Trudno mi sobie wyobrazić co jest w silniku co się tak grzeje jak mówicie. Jeszcze pompę wody sprawdzić i cieszyć się (moim zdaniem) niezawodnym silnikiem.

139

Odp: układ chłodzenia

To samo miałem w 303. Rok temu miałem rozebrany silnik, półblocza, wybiłem tuleje i szlifowałem je od zewnątrz kątówką ze szczotką stalową. Teraz oraliśmy na dwa traktory to brat co jeździ 303 to mówił że zero problemu z grzaniem a jedzie 3 I i b 201 5 skib. W kombajnie to woda ledwie na białe pole mi wchodzi na zegarze.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

140

Odp: układ chłodzenia

u mnie tez było mase kamienia i min przez to musiałem rozbierac silnik. troche go juz dotarłem"na sucho" zjem cos i sprobuje co powie z tależówka, na poczatek mysle troche wolniej jezdzic niz normalnie
Ale to nie watek o tym...

Rolnik z powołania:-)