21

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Witam podpinam się tutaj, a mianowicie mam taki problem po obudzeniu mojej 514 ze snu i szczepieniu z chederem okazało się ze nie działa rozdzielacz od podnoszenia motowideł co może być przyczyną w ubiegłym roku działał do końca, pomocy pilne

22

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

za słabo dokręcony przewód

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

23

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

nie ja mam szybko złącze i odkręcałem je i ruszałem dźwignia to nie ma ciśnienia

24

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

No więc przyczyn może być dużo a mianowicie możesz mieć jakaś usterkę sekcji (mógł strzelić ci uszczelniacz na tłoczku i wtedy będzie gubić ciśnienie) może to być również przytkany przewód hydrauliczny.......

25 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-07-11 22:24:18)

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

NA TŁOCZKU NIE MA USZCZELNIACZY.....
te rozdzielacze to sam metal!
Wiem bo kilka dni temu robiłem.
Jak ci nie działa to sprwdzi czy nic się nie stało z dziwgniami.
Ewentualnie rozbierz górę rozdzielacza czyli ta częśc w której jest zamocowana dzwignia. na dole nie ma czego szukać. Jakimś cudem mógł mogło się to ustrojstwo  u góry rozczepić.
Wyczepić sie może dźwignia z osi tłoczyska oraz samo tłoczysko może się "rozdwoić"
Gdyby tam nie było nic nie pokojącego to szukaj pod  " korkami"  W tej części gdzie są przyłączone przewody wyjściowe. Do rozkręcania używaj klucza oczkowego i młotka idzie jak ta lala. w środku mogą być popękane sprężynki nic innego. Sprężyna wychodzi z korkiem jak cała to nie grzeb głębiej nic nie znajdziesz. Nie oddzielaj sekcji od reszty bo nic nie znajdziesz a tylko ci syfu naleci.
Ale najpierw sprawdź szybkozłacze i wszystko inne bo naprawdę w rozdzielaczu nie ma się co popsuć ( tak nagle )

26

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Krzysiek..... nie wiem jakiego typu masz rozdzielacz ale ja swojego tez miałem rozebranego 2 tyg temu i u mnie przy końcu tłoczka są gumowe oringi

27

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

To ciekawe może są 2 rodzaje?.
Co prawda nie rozierałem od 514 ale rozbierałem od 512, 300 , 323, i sieczkarni E ..... najstarszy z 1973 a najmłodszy z 1991. Różniły się nie znacznie średnicą około 0,1mm.
Mówisz że na końcu tłoczka czyżby na końcu tego ruchomego elementu o długości około 10 cm?
U mnie były o ringi ale tylko przy tzw główce czyli elemencie z którego wystaje dzwignia. ale te gumki nie mogły być przyczyną awarii musiała by z nich tryskać fontanna.
Dziwne by było gdyby w 514 rozdzielacz był całkiem inny....

28

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Krzysiek- jak możesz to odezwij się na moje gg

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

29 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2012-06-28 07:35:25)

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

pieter1982 napisał/a:

tak innej drogi wyjścia nie ma a zajmuje to jakieś 15 minut

Ja wczoraj wyciągałem rozdzielacz z 512 i zajęło mi to 2 godz. Najgorzej było wykręcić sam rozdzielacz z mocowania. Jest na to jakiś inny sposób ?????

Nadmienię, że mam rozdzielacz 4-sekcyjny i wyciągałem go od przodu "deski rozdzielczej" - w stronę szyby...

30

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

u mnie w zeszłym roku rozdzielacz też odmówił posłuszeństwa. nigdzie ciśnienia nie puszczał. Okazało się że to przez taką małą pierdołę, albo trzy straciliśmy z 3 dni( nie było pośpiechu) wina leżała po stronie oringów na zaworze przelewowym, non stop ciśnienie szło na przelew. Stare oringi były twarde jak kamień i nie uszczelniały już ...

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

31

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Witam, panowie nie wysuwa i nie chowa mi motowideł w E514, brak ciśnienia na wężach, reszta działa, co to może być? Zawór w rozdzielaczu?

32

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Zapiekł się rozdzielacz, trzeba rozebrać, wyczyścić i poskładać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

33

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Dziękować smile

34

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Witam podpinam się tutaj, a mianowicie mam taki problem po obudzeniu mojej 514 ze snu i szczepieniu z chederem okazało się ze nie działa rozdzielacz od podnoszenia motowideł co może być przyczyną w ubiegłym roku działał do końca, pomocy pilne


Wnawiązaniu do tematu  na sekcji od odpowiedzialnej za opuszczanie motowideł jest kryza która zapobiega gwałtownemu opuszczaniu częstą przyczyną jest mały paproch który zatyka kryzę i przestaje działać

35

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Jak wyżej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

36

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

witam od tygodnia stałem się posiadaczem 512 i cieknie mi w niej rozdzielacz sekcjia od motowideł na postoju olej leci obok dzwigni od góry. Czy cieżko jest to rozebrać i czy są tam jakieś sprężynki

37

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Witam, Mam Forsritta E514 i cały czas ucieka mi olej z przyspieszacz na oringach.Przed żniwami kupiłem nowy przyspieszacz z tłoczkami i cylinderkiem i po ok. 20 godzinach pracy w polu ucieka olej,wszystkie części kupione ze sklepu forschritta.Co może być przyczyną?

38

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

witam mam forsritta e 514  cieknie mi olej z dekelka zmałego otworu przykręconego sróbami  imbicznymi  od dołu rozdzielacza  co może byc przyczyną

39

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

do wymiany oring lub manszecik mi cekł w poprzedniej 514 od przyspieszacza w czasie żniw ciężko znaleźć dzień przestoju ale się udało

40

Odp: Czy ktoś uszczelniał już rozdzielacz?

Witam. Podpinam się tutaj. Dzisiaj wchodząc do garażu zauważyłem plamę oleju pod gardżelem, 1,5 tygodnia temu nie było żadnego śladu, a teraz cały gardżel jest ulany w oleju, wyciek zlokalizowałem z rurki od rozdzielacza pod środkiem kabiny,  podgląd: http://static.pokazywarka.pl/i/3053874/ … c-0011.jpg