1

Temat: [E524] informacje na jego temat

Witam, zamierzam kupic ten kombajn, ale chiałbym się dowiedziec kilku informacji na jego temat:

1. Czy posiada napęd hydrostatyczny?? (ten który oglądałem jest z 1990 roku), posiadam dwie sprzeczne informacje na temat jego napędu.
(Podobno E514 która nazywa się "wersją eksportową" pomimo tego ze ma joystic to nie posiada takiego napędu.)

Mam nadzieje, że jest w śród Was fachowiec który pomoże mi rozwiązac ten problem

2. Jak rozpoznac napęd hydrostatyczny??


Pozdrawiam Romko smile

2

Odp: [E524] informacje na jego temat

najpierw to wypada się przywitać i coś o sobie opowiedzieć

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

3

Odp: [E524] informacje na jego temat

Zgodnie z miłą prośbą moderatora, przedstawiłem się wstępnie, mam nadzieje, że nie jest to za późno i nie zostane za to zdyskfalifikowany tongue i uzyskam odpowiedz na moje pytanko smile

Pozdrawiam

4

Odp: [E524] informacje na jego temat

no to zgasiłeś gościa na dzień dobry .Romko fachowcem to ty na pewno nie jesteś napęd hydrostateczny to w skrucie brak tradycyjnego przekazania napędu przez pasy tylko potężna pompa hydrauliczna przy silniku i silnik hydrauliczny przy skrzyni biegów .Tak przynajmniej mają bizony hydrostatiki

5

Odp: [E524] informacje na jego temat

napęd hydrostatyczny   to jest pompa umieszczona względnie blisko silnika napędzana poprzez paski klinowe 4 lub 5 sztuk bub jeden pieciopas od tej pompy będą odchodziły dwa duże  (dużej średnicy węże)  do skrzyni na której będzie silnik hydrauliczny charakteryzuje się tym ze kombajn nie posiada sprzęgła  lecz posiada stopnie  różnie bywa 2 lub 3 stopnie  przełącza się te stopnie na postoju jasna sprawa na pierwszym lub drugim się kosi w zależności jak i co się kosi  trzeci jest na drogę  w kabinie jest dżojstik którym operuje się podnoszeniem i opuszczaniem chederu i motowideł wysuwanie ich  i jeszcze coś może tam być umiejscowione tym dżojstikiem można  jechać do przodu lub do tyłu na jednym stopniu  bez używania sprzęgła czy czego tam  bo po prostu tego nie ma 
i dobrze mówisz w tych wersjach eksportowych 514 jest dżojstik ale i tak masz biegi 1;2;3 i wsteczny by jechać do tylu musisz po prostu wycisnąć sprzęgło i wrzucić wsteczny a dżojstikiem  podnosisz i opuszczasz  i przyspieszasz lub zwalniasz
tyle na temat hedrostatu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: [E524] informacje na jego temat

są również napedy hydrostatyczne bez skrzyni biegów tak jak w  E 517 gdzie jest tylko pompa o zmiennej wydajności i tyle nie ma sprzęgła ani hamulca na silniku zamontowana jest pompa napędzana wałkiem a na kołach dwa hydromotory napędzające zwolnice

GG 309772

7

Odp: [E524] informacje na jego temat

To jak właściwie jest w E524 z tym hydrostatem czy są hydromotory przy zwolnicach,czy jest skrzynia biegów a przy niej silnik hydrauliczny,i do czego wtedy  służy sprzęgło które widziałem na zdjęciach kabin z ogłoszeń,bo nie ukrywam że te kombajny podobają mi się.

8

Odp: [E524] informacje na jego temat

niejestem w 100% pewien ale w 524 nie wystepował chydrostat tylko mechaniczna skrzynia  i pas jezdny tak w kazdym razie bywało w tych co ja widziałem.wiem ze  525H jest hydrostat ale to w tej wersji z H

9

Odp: [E524] informacje na jego temat

a propo napędu ja mam pytanie na polu działał mi przyspieszacz jak nacisnąłem dżojstik w swoim 524 i nic nie ma przyspieszenia nic nie cieknie i nie leci a pasy terz okej co to morze być chłopaki

10

Odp: [E524] informacje na jego temat

to jak miał ktoś taka awarie

11

Odp: [E524] informacje na jego temat

PRZEMEK517STS a tyw 517 nie masz morze jak ja w 524 takiego przyspieszacza w jojstiku jak ja

12

Odp: [E524] informacje na jego temat

Joker a przyśpieszacz nie jest sterowany elektronicznie? może to kwestia styków?
Przemo zszokowałeś mnie że 524 nie jest hydrostatyczny byłem pół życia święcie przekonany iż to właśnie hydrostat.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

13

Odp: [E524] informacje na jego temat

No co ty. Tam jest wariator jazdy w którym wytrzymuje u nas na górkach tylko pas zębaty Optibelt. No i problem też jest z tymi sprężynami talerzowymi, bo jak są marnej jakości to pas szybko leci a kosztuje z tego co pamiętam ponad siedem stów.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

14

Odp: [E524] informacje na jego temat

Panowie byłem święcie przekonany że 524 mają napęd hydro , co prawda oglądałem tylko parę 524 ale wszystkie miały hydro ,normalnie obaliliście mój światopogląd cały jestem rozbity ,potrzebuje czasu żeby to ogarnąć , normalnie szok.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

15

Odp: [E524] informacje na jego temat

Koledzy mam pytanie: ile wchodzi oleju do zwolnicy i jaki mam zalać? Kombajn E 524

16

Odp: [E524] informacje na jego temat

a ile zeszło spuszczałeś czy na oko a olej taki jak w innych zwolnicach  żadne cudo ja nie pamiętam jakiś z beczki polski kupowałem

17

Odp: [E524] informacje na jego temat

a jeszcze zapomniałem nie ma tam śruby od przelewu

18

Odp: [E524] informacje na jego temat

zeszło z litr, może i więcej trochę. nie wiem czy miał stan

19

Odp: [E524] informacje na jego temat

Do zwolnicy trzeba zalać 4 litry oleju. Do skrzyni biegów 6 litrów.

20 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2012-07-12 10:55:11)

Odp: [E524] informacje na jego temat

Koledzy jak włączacie heder wajchą to wyłączacie go pedałem przy sprzęgle, czy cofacie wajchę? Jak załączę to cofa mi się dźwignia i muszę pedał wciskać.


Sory nie ten dział smile