21

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

rudemenesku czekamy na zdjęcia smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

22

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

czekamy czekamy bo juz mi sie robota mi chce palic w rekach

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

23

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

rudamenes za pierwszym razem  tez tak robiłem  stuł jak ty że cała listwe z bagnetami przekręcałem ale to szkoda czasu  teraz zrobiłem tak że wyspawałem cała rame stołu  i poprostu tą rame się zakłada na heder przykręca 4 śrubami fi10 i po kłopocie stuł się trzyma i nie spadnie na boki hederu sa takie wieswzaki porobione  do  łatwiejszego zakładania stołu 

kosa mechaniczna na 15 żeletek wysokości napędzana od kosy głównej  bajecznie proste  i wytrzymałe

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

24

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

Ja myślałem o tym, żeby kupić gdzieś całą kosę z bagnetami i założyć ją na stałe do stołu i wtedy tylko wykręcam kosę z hedera i zakładam stół.
Idealnym rozwiązaniem byłoby posiadać dwa hedery..... jeden do zbóż, a drugi ze stołem do rzepaku..

25

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

rudemenes napisał/a:

jestem tego samego zdania co wojtas. Jak chcesz to możecie do mnie przyjechać i wszystko na miejscu zobaczycie, porobicie "dokumentację" i będziecie sami tworzyć. Ja mam od siebie z podwórka do zielonki jakieś 100 km. Koszt paliwa 50 zł a parę tysięcy może zostać w kieszeni. Przez weekend porobię zdjęcia i powrzucam.
Mocowanie bagnetów - to jest najbardziej przechlapana sprawa w tym interesie. Muszę ściągać całą kosę, łącznie kształtownikiem trzymającym bagnety. Jest tego ok 20 nakrętek "12". Następnie na to miejsce jest nakładany stół i przykręcany tak, jakbyś przykręcał na nowo kosę. A kosę nakładasz na przód stołu. Jest to bardzo czasochłonne.
Mocowanie kosy bocznej - 3 śruby "10" i po sprawie. Stół jest tak skonstruowany, że kosę dosłownie przykręcam w 2 minuty.
Napęd kosy - trochę skomplikowane - ale tylko na pierwszy rzut oka. Długa oś wpakowana do rury, która jest mocowaniem motowideł. Przenosi ona napęd z napędu motowideł z lewej strony na prawą (patrząc z kabiny). Ułożyskowana na środku i na prawym końcu. Na prawym końcu jest koło pasowe, na to zakładam pas (zdaje się, że 3500), napinacz i po robocie.
Do tego jeszcze przedłużenie targańca i można jechać w pole.

Poczekam na fotki i będę próbował ojca przekonac, a to nie będzie łatwe.. W która strone do Ciebie trzeba jechac ?

26

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

Na południe - powiat Legnicki

27

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

Ja posiadam do swojej 514 dwa hedery jeden 4.2 i drugi 5.7m Uzywam tylko tego mniejszego bo ma pola w wielu kawałkach i jest duzo przejazdow a tak malym jezdze bez odczepiania. I tez tak myslalem aby do tego drugiego hederu dorobic stoł bo co roku sieje sie po kilka ha rzepaku i niepotrzebnie musze wydawac kase na inny kombajn ze stolem. Jak beda fotki to tez sie przypatrze i moze cos sie zrobi . Pozdrawiam

28 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2009-09-08 07:14:46)

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

Obiecane zdjęcia. Wybaczcie - nie będą one może zbyt czytelne, ale stół już leży w stodole i ciężki jest do niego dostęp

Link do albumu
http://rudemenes.fotosik.pl/albumy/682975.html

Jak powiększycie zdjęcia to będą widoczne moje komentarze.

29

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

hmm ciekawe ropzwiazanie zainspirowałes mnie  ale z kturej zembatki  jest doprowadzony naped na druga stronę??  nalezał by ci sie browarek

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

30

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

http://rudemenes.fotosik.pl/albumy/682975-6.html
To zdjęcie jest wykonane z góry hedera z prawej strony (patrząc z kabiny). I na pierwszym planie na dole widzisz koło pasowe, z którego łańcuch napędza motowidła. Jak to koło rozbierzesz, to zobaczysz, że zamocowane ono jest na osi o długości ok 50 cm. No i teraz musisz zrobić tak, aby do końca tej osi podłączyć jakiś wałek, który wewnątrz rury przeniesie napęd na drugą stronę. Nie pamiętam jak to robiłem - wiem, że musiałem wytoczyć nową ośkę dłuższą o ok 20 cm i do tego podłączony został pręt o średnicy ok 30 mm. I ten właśnie pręt przenosi napęd na drugą stronę. Zakończony jest kołem pasowym. Na środku i na końcach pręt jest ułożyskowany.

31

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

Dzięki za foty wink

Panowie, te sito jest dobre do rzepaku?
http://www.allegro.pl/item739079831_sit … _e514.html

Dokładnie na takim samym kosiliśmy rzepak

32

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

nikt nic nie wie?

33

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

dobre jeżeli swobodnie rzepak przez nie przelatuje a pszenica nie to jest dobre:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

34

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

moje sito ma oczka o średnicy 3 mm

35

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

Te na zdjęciu ma 0,7cm o ile ojciec dobrze zmierzył, jeśli tak to dlatemu mamy brudny rzepak.

36

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

sito do rzepaku powinno miec otworu  fi 4-5mm wiec 7mm to tak jakby do zborza

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

A sito górne (żaluzjowe) macie całkiem zamknięte czy delikatnie otwarte?

38

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

Całkowicie je zamykam. Ono się nie zamyka do końca, a szczeliny, które powstają są odpowiednie.

39

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

Witam. Panowie pierwszy raz jadę w rzepak prosze powiedzcie jak to jest naprawde potrzeba tą przystawke do zwalniania obrotów młocarni czy da się kosić bez niej jakie sito będzie najlepsze 4mm czy za duże nie posiadam stołu obawiam się też  bedzie zabijać slimak w hederze i wogóle zawijać teń rzepak na motowidła.

40

Odp: Jak ustawić kombajn E-512 na rzepak ?

Nic się nie będzie działo wink stół potrzebny  i przydatny, jednak można też bez. Ojciec kilka lat kosił bez, i też nie widziałem jakiś potężnych strat. Przystawki zwalniającej nie potrzeba, bo da radę zwolnić na tyle, żeby nie robiło połówek.