Temat: ustawienia klepiska

mam pytanie jak ustawiacie klepisko (na śrubach 12mm z boku kombajnu )jaka jest różnica odległości pomiędzy przodem klepiska do wału a tyłem jasne że z przodu musi być większa szpara bo by słabo zboże ciągneło w tabeli od ustawień jest podany jeden wymiar jest to jakaś skala czy w mm. i jak sie mierzy to w tyle klepiska do wału

2

Odp: ustawienia klepiska

marcino niewiem jak jest w E-514 ale bizon to ma 16mm.na wlocie i 3mm.na wylocie z klepiska pomiaru dokonuje się między listwo klepiska a cepem i zawsze klepisko jest skręcone na maxa dla pewności sprawdź na wszystkich cepach bo niektóry może być wygięty i mógł by ocierać o klepisko.    Powodzenia

3

Odp: ustawienia klepiska

Na wlocie 15 a na wylocie 7 mm.Według instrukcji .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

4

Odp: ustawienia klepiska

wielkie dzięki po + dla ws

5

Odp: ustawienia klepiska

no panowie może ktoś wie jakie otwory ma klepisko do kukurydzy a jakie do zboża (chodzi o te między prętami )potrzebuje pilnie tej informacji dla sąsiada liczę na was

6

Odp: ustawienia klepiska

a do czego ci potrzebna ta informacja big_smile
co do tych odległości to powiem tak do kukurydzy sa grubsze pręty  a odległośc miedzy prętami to jakieś 8mm  ale nie jeste pewien  dokładnie ale mniej niż 8 to nie bedzie   przynajmniej tak mam w klepisku do claasa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: ustawienia klepiska

wojtas dzięki jeszcze żeby ktoś wiedział jakie odległości ma zbożowe potrzebne to bo kupił 514 i ktoś mu powiedział że ma klepisko od kukurydzy ale nie jest pewien

8

Odp: ustawienia klepiska

jak widzi  pręty grube mające powyżej fi5   i szeroko rozstawione to ma klepisko do kukurydzy a jak  ma  gest ich to do pszenicy  przeciesz masz  E514 to jaki problem zajrzec u siebie i porównac ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: ustawienia klepiska

ciemno pod wito a on nocy nie będzie spał jak się nie dowie to sąsiad ale daleko mieszka gdyby bliżej to pewnie pół nocy porównywał by mój ze swoim wielkie dzięki

10

Odp: ustawienia klepiska

nie chce mi się iśc do stodoły i pomiezyc ale jak sąsiad taki dociekliwy i będzie miał noc nie przespaną to ci jutro pomierzę i ci podam wymiary

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: ustawienia klepiska

wielkie dzięki sam jestem ciekawy czy to duża różnica

12

Odp: ustawienia klepiska

jest duża smile  a jak będe miał jak to zrobie żdjęcia klepisk  to sobie zobaczysz bo mam  2 klepiska do bizona  do pszenicy i kukurydzy i do claasa do kuku i  w kombajnie do pszenicy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: ustawienia klepiska

Scoda do kukurydzy wygląda tak http://www.allegro.pl/item1031964850_kl … e_512.html a do zboża ma pręty grubości mniej więcej jak szprychy od roweru wink

14

Odp: ustawienia klepiska

ojanusz napisał/a:

Na wlocie 15 a na wylocie 7 mm.Według instrukcji .

Mówisz o instrukcji do 514 ???? - bo właśnie zamierzam wymieniać cepy i będę musiał poprawnie ustawić klepisko w swojej 514.

15

Odp: ustawienia klepiska

Tak w 514

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

16

Odp: ustawienia klepiska

witam kolegów mam problem ze słomą dostaje sie na podsiewacz i sita i zabiją się sita ,sloma jest dluga i powchodzi w otwory w sicie i nie wiem czego to wina czy odrzutnika albo grabi co są za klepiskiem  morze tam powinna byc blacha , morze ktoś mial takie problemy  proslbym o odpowiec

17

Odp: ustawienia klepiska

Jakie miałeś obroty na bębnie i co kosiłeś?

18

Odp: ustawienia klepiska

cywiny13 napisał/a:

witam kolegów mam problem ze słomą dostaje sie na podsiewacz i sita i zabiją się sita ,sloma jest dluga i powchodzi w otwory w sicie i nie wiem czego to wina czy odrzutnika albo grabi co są za klepiskiem  morze tam powinna byc blacha , morze ktoś mial takie problemy  proslbym o odpowiec

może mokra

19

Odp: ustawienia klepiska

Na jakich obrotach silnik chodzi?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

20

Odp: ustawienia klepiska

Dziurawy wytrząsacz.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.