Temat: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

Witam. Kupiłem nową pompę hydrauliczną i podczas dłuższej pracy w polu zauważyłem że jest ona bardzo ciepła, a nawet gorąca. Czym to może być spowodowane?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

to normalne

sprawdz zawór przelewowy może kupiłeś mocniejszą pompe i zawór nie przelewa

3

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

a gdzie on jest? co mam z nim zrobić?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

4

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

ano tym że olej się nagrzewa nawet do 90 stopni

5

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

to mam coś regulować i zmieniać czy nie?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

6

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

jak sie da ją dotknąć paluchem i skora nie zostaje to jest ok big_smile

7

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

olej do 120 stopni może dochodzić dalej to już nie wesoło

8

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

no powyżej 120 stopni na pewno nie nabije........ coś koło 80

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

9

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

sory ale nawet nie napisałeś gdzie ta pompa pracuje ?

10

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

w kombajnie w 512..........

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

11

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

Jeżeli bije 70-80 stopni to nie masz się czym martwić. Normalna temperatura pracy dla układów hydraulicznych, no chyba że są inne niepokojące objawy w pracy układu.
Np: blokowanie sekcji rozdzielacz, głośna praca układu, lużna kierownica po rozgrzaniu oleju.

12

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

zawsze możesz wstawic chłodnicę oleju na powrocie

13

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

KING- mam objawy tylko z przyśpieszaczem. szybko puszcza. reszta jest ok. czego to może być wina?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

14

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

czesc mam taki problem w kombajnie E512,gdy jest zimny można spokojnie podnosić heder,a jak już sie dobrze zagrzeje podnosi ale bardzo powoli,pompa była wymieniana,a na rozdzielaczach sprzodu cieknie olej,podobno jest też jakiś filtr w zbiorniku oleju od hydrauliki,ja tam nic niewidze gdzie to może być mocowane,prosze o pomoc.

15 Ostatnio edytowany przez Kamilo16 (2008-08-12 18:30:10)

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

może to być wina właśnie rozdzielacza. a czy chłodnica olejowa od ciągnika była by dobra? a jakie ciśnienie musi być na hydraulice? może mam za duże i dlatego są takie objawy? a może zawór mam jakoś zluzować?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

16 Ostatnio edytowany przez Kamilo16 (2008-08-20 15:05:33)

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

dziś mierzyłem temperaturę jak zjechałem i miała 95 stopni. Chodzi o olej w układzie hydraulicznym. Czy to nie za dużo?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

17

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

Witam mam pytanie dotyczące kombajnu mdw 524 rok 1993 a dokładnie hederu z plastkiowymi nagarniaczami. Podczas podnoszenia motowideł do poziomu maksymalnego zacina się albo zacinaja siłowniki ponieważ nie chcą opaść. Opadną dopiero po poluzowaniu węża hydraulicznego przy siłowniku jak nastąpi wyviek oleju. Jaka może być przyczyna i co należy wykonać aby pozbyc sie problemu. Pozdrawiam.

18

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

kolego uważaj z pisaniem podwójnych postów bo Modowie mogą sie zdenerwować!!
A swoją droga to ja w 512 mam tak, że na wolnych obrotach silnika to całego hederu nie opuszcze ale nagarniacz chodzi bez problemów. Może masz coś z rozdzielaczem lub źle połączone przewody - ktos przy nich majstrował - takie moje domysły

19

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

najpierw wypadało by troszkę poczytać i poszukać następnie przedstawić się na końcu zadawać pytania najlepiej tam gdzie potrzeba jak zapytasz raz to wystarczy pozdrawiam serdecznie i witam na forum

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

20

Odp: Dlaczego pompa hydrauliczna jest gorąca?

na ciepłym oleju przestaje działać hydraulika w mdw524 dodam że pompa jest nowa. 524 mam rozgryziony do podstaw oprócz hydrauliki .ktoś mi doradzi co robić .