Temat: Zapychajace sie sito

witam
w tym roku kupilem kombajn e 514.
Dzis wyjechalem na przenzyto doklanie 0,5 ha i mi sie zapychalo górne sito ( zaluzjowe) i którym klosom udalo sie przejsc przez to sito to przechodzily na dolne  wymienne i tez sie zapychalo .
na poczatku mlucilem na sicie 9  ale w zbioriku bylo duzo klosów wiec zmienilem sito na 6 no i bylo mniej klosów ale za duzo .
czego to moze byc wina tego ze niedojzale zboze czy moze za male bylu dziury na sicie górnym ( a mialem 10-12 mm )
a jak by przeszlo przez to sito to by sie bardziej zapychalo na sicie dolnym
a kierownice powietrza mam ustawiono na srodek
nie wiem co robic poradzcie cos
pozdrawiam

2

Odp: Zapychajace sie sito

raczej za mocno miałeś otwarte sito górne

3

Odp: Zapychajace sie sito

rozkręć troche młocarnie aby kłosy się nie odrywaly od słomy ale zeby ziarka wymłucilo

4

Odp: Zapychajace sie sito

zibi37 ma racje. Dzis bylem u znajomych kombajnistów i kazdy gadal ze sito górne jest za moco rozkreceone. bo ja sie sugerowalem ta tabelko ustawienia co jest na forum a to powino byc ustawione tak zeby tylko zboze przechodzilo i wtedy wszystko bedzie gitarka   :smiley:  i juz mozna   :walka:  zboze  big_smile

5

Odp: Zapychajace sie sito

Witam
U mnie tez zaluzja zapycha mi sie co jakis czas, i ja troche polozylem
Ale mysle ze u mnie to bedzie wina obrotów silnika bo byly okolo 1800 ,a jak sie
przed chwilą dowiedzialem powinno byc okolo 2200.
Pozdrawiam

6

Odp: Zapychajace sie sito

ja mam obroty silnika w 512 na 2200

7

Odp: Zapychajace sie sito

Miałem taki problem w swoim 514 i stwierdziłem że sito jest zaśniedziałe i się zapycha więc je rozwarłem wtedy kłoski szły do zbiornika, więc zmiejszyłem sito górne na dwie grubości ziarna ,wiatru na maxa zwracając uwage aby ziarna nie gubił.
Kierownice wiatru na sam dół,po dwóch dniach pracy sita były czyste.

8

Odp: Zapychajace sie sito

witam
w tym roku kupiłem 524 dzis wyjechałem kosic rzepak łuszczyny nie przechodza do konca tylko zatrzymuja sie na sicie górnym na wstęonym, zapycha sie posiewacz wiatry mam ustawione na maksa mam w tym kombajnie silnik liaza i obroty silknika ustawione na 1800 młocarnia na 550
co jest grane? jak ustawic tą kierownice wiatrów?

9

Odp: Zapychajace sie sito

Obroty mogą być mniejsze bo może masz inne koła pasowe przy silniku, które dają odpowiednie obroty wszystkim podzespołom. Chociaż jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem żeby obroty silnika w kombajnie były tak małe. Zawsze jest to powyżej 2100obr.min.  Jeśli chodzi o regulację to przy optymalnej wilgotności masy, którą przepuszczasz przez kombajn kierownica powinna być ustawiona mniej więcej na środek.  Na którym ślimaku zapycha Ci się podsiewacz? Na niedomłocie czy na ziarnowym? Jeśli niedomłot przymknij górne sito i nie przejmuj się tym, że zostaje tam trochę masy. W rzepaku to jest normalne.

10

Odp: Zapychajace sie sito

udało sie wyczaiłem co było nie tak poprawiłem 3 usterki i działa. obrory silnika ustawiłem na 2000, kierownice dałem na środek, te widełki do ustawiania koła od wiatrów czech od którego kupiłem rozciąłą je i inaczej zespawał zeby mieć jescze niższe wiatry jak fabrycznie bo on mak kosił, dlatego nie mogłem uzyskac wiatru, a i drabinke tą za klepiskiem uzuoełniłem bo z btakowało z jednej strony 20% prentów, narazie odpukac chodzi

11

Odp: Zapychajace sie sito

Wczoraj wjechałem 514 w pszenicę do sąsiada i  dużo słomy idzie na podsiewacz i na sita .Dodam że grzebień przy klepisku jest zamontowany a wytrząsacze nie mają dziur, pas od wytrząsaczy też się nie ślizga. Gdzie jest problem??

12

Odp: Zapychajace sie sito

Idzie kródka czy długa słoma? Jak rozdrobniona to zmiejsz obroty mocarni albpopuść klepisko.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

13

Odp: Zapychajace sie sito

idzie i długa i krótka słoma

14

Odp: Zapychajace sie sito

klepisko na wylocie 0.5cm

15

Odp: Zapychajace sie sito

zrob na 0,3 tak powinno byc

16

Odp: Zapychajace sie sito

a instrukcja mówi że na wlocie 15mm a na wylocie 7mm

17 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2013-07-27 12:55:43)

Odp: Zapychajace sie sito

marian 323 napisał/a:

zrob na 0,3 tak powinno byc

Marian to nie zawory w silniku .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

18

Odp: Zapychajace sie sito

ojanusz napisał/a:
marian 323 napisał/a:

zrob na 0,3 tak powinno byc

Marian to nie zawory w silniku .

ale Marian podał w cm...

19

Odp: Zapychajace sie sito

Nie ustawia się tak jak piszecie tylko podług warunków na polu jak się tnie to zwiększaj szczelinę tak długo aż przestanie.

20

Odp: Zapychajace sie sito

pisze instrukcja więc z tych  ustawień startuj ...  zobacz co wyjdzie i wtedy korekta ... w jedną lub w drugą

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile