21

Odp: Zapychajace sie sito

Panowie jakie macie pozakładane dolne sita do zboża? W 516 miałem to fasolkowe a teraz patrze a w 514 mam otworowe 5,5 mmm. Wydaje mi się że nieco małe ale zboża za kombajnem nie widać... Teraz do łubinu będę musiał założyć sito od 516 12,5mm tylko najpierw je zwężyć.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Zapychajace sie sito

W 512 kosiłem na otworowych takich jak Ty i na fasolkach 0,6x20 jeśli mnie pamięc nie myli.  Jedyną różnice jaką zauważyłem to to, że sito otworowe potrafiło sie zapychać kłoskami, na fasolkach zero kłoska. Łubin tez kosiłem na fasolkowym bo większego nie mamy

Oprócz sit jakoś jeszcze przestawiasz sie na łubin? Bo mój strasznie strzelał przy palcach w ślimaku w hederze, nie ma patentu żeby zwolnić obroty ślimaka?

23

Odp: Zapychajace sie sito

Najlepiej jak by był pryśnięty na sklejenie... Ale w tym roku jakoś zeszło i nie był opryskany. To co się wysypie to przynajmniej ładny poplon

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: Zapychajace sie sito

Laszek napisał/a:

Panowie jakie macie pozakładane dolne sita do zboża? W 516 miałem to fasolkowe a teraz patrze a w 514 mam otworowe 5,5 mmm. Wydaje mi się że nieco małe ale zboża za kombajnem nie widać... Teraz do łubinu będę musiał założyć sito od 516 12,5mm tylko najpierw je zwężyć.

Najlepsze do zboża to 6,3 ale jak się sprawdza 5,5 to niech tak jest.

25

Odp: Zapychajace sie sito

witam panowie chciałbym założyć  sito żaluzjowe górne w514 zamiast  tego wymiennego na dole morze  ktoś  zakładał  te sito chciał  bym  się dowiedz czy  nie za luźne  bo ma  119 żaluzjowe,  a wymienne  120