Temat: ślimak hederu

niewiem jak to dokładnie powiedziec ale sprawa ma sie tak slimak hederu nie podaje do gardzieli ścietego zboża tylko wyrzuca go spowrotem przed heder niewiem czy to wina palców bo 2 brakuje

2

Odp: ślimak hederu

brak palców na pewno nie jest przyczyną , zobacz jaka jest szczelina pomiędzu ślimakiem a dnem hederu i  tu bym szukał przyczyny

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: ślimak hederu

witam,jestem tu nowy więc z góry przepraszam za błędy popełnione na forum.
mam e-514 heder 5.7m, ślimak staje zabity nawet niewielką garścią materiału, sprzęgło strzela, robota nie idzie, tracę czas, szlak by to!!! panowie pomocy!!!

4

Odp: ślimak hederu

Czyli musi być coś ze sprzęgłem ślimaka
Musisz dokręcić ta śrubę od tego sprzęgła żeby ścisła się ta sprężyna i wtedy spróbuj jak będzie działać . Tylko nie zapomnij o dokręceniu śruby kontrującej żeby ci się czasem podczas pracy nie rozkręciło całkiem    :walka:

gg:5578646

5

Odp: ślimak hederu

dzięki próbowałem tej metody ale wtedy ślimak pobierając materiał wygina się jak pióro resora
garście słomy dostają się między podłogę a pióra ślimaka powodując jego blokowanie, nie wiem o co tu chodzi walczę z tym już drugi sezon

6 Ostatnio edytowany przez grzesiu.vip (2008-07-27 17:35:27)

Odp: ślimak hederu

najgorzej jest w jęczmieniu wtedy najbardziej wyrzuca zboże przed ślimak a jaka powinna być szczelina pomiedzy dnem hederu a ślimakiem

7

Odp: ślimak hederu

Panowie wymiencie listwy podajnika pochyłego.W Bizonie tak moj tesciu miał,młocarnia dostawała zboze porcjami albo sie na slimaku zapychało.Wymienilismy listwy i jest ok.

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

8

Odp: ślimak hederu

tylko pamientajcie listwy podajnika pochyłego muszą być zamontowane zębami do przodu a płaską stroną do tyłu w innym przypadku zęby na listwach będą spowrotem zabierać słomę i rzucać na ślimaka a wiem to z autopsji bo wymieńając kiedyś łańcuchy zamontowałem odwrotnie i po hektarze musiałem spowrotem odpinać heder.                                            King niewiem czy w forszaju? ale bizon ma regulację szczeliny między ślimakiem a podłodą hedera i opuszczenie ślimaka trochę do dołu powinno pomóc  dodatkowo w moim rekordzie jest zamtowany gumowy pas wzdłóż całego hedera do tylnej ściany i zwoje ślimaka ocierają się oniego i zapobiega to zbijaniu i owijaniu się słomy na ślimaku pozdrowienia.

9

Odp: ślimak hederu

koseś masz rację , u mnie zamiast pasa gumowego jest blacha, coś jakby nóż. działanie to samo. jutro robię przegląd po rzepaku szwagra i zabieram się za swój więc wprowadzę wspomniane przez ciebie poprawki. wielkie dzięki za odzew

10

Odp: ślimak hederu

szczelina na podłodze powinna mieć 1-1,5 cm a na listwie 2-3 cm .

11

Odp: ślimak hederu

Popuściła sie śruba od regulacji wysokości ślimaka a dokładniej był zerwany gwint na niej wymieniłem tą śrube i teraz jest ok.a druga sprawa to mogło sie tak dziac bo zboże było za wilgotne słoma za żywa a wójas chciał kosic

12

Odp: ślimak hederu

Panowie a co z pękającymi objemkami prowadnic palców? Po ok 7 ha muszę wymieniac ze 2 sztuki.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

13

Odp: ślimak hederu

a palce nie trą Ci po dnie? u mnie tak miałem to w tym roku wymieniem blachę bo zrobiło się sito. Ciągle palce mi pękały i te blaszki i plastyki. w tym roku zero awarii mam bo ustawiłem palce inaczej i jest ok

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

14

Odp: ślimak hederu

Witam ! Palce nie dotykają dna ,a objiemki i tak trzaskają nawet dzisiaj jedna! Jak je ustawiłeś kolego.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

15

Odp: ślimak hederu

a palce za bardzo się nie chowają? i czy mają okrągłe końcówki, czy są w jedną stronę bardziej starte i tworzą taki stożek? chowanie palcy ustawia się z prawej strony hederu. tam jest taka blacha do przesuwania po wcześniejszym rozkręceniu nakrętki zabezpieczającej

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

16

Odp: ślimak hederu

Palce  w najniższym punkcie wtstają jakieś 2 cm. Nie są starte.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

17

Odp: ślimak hederu

a może mają kanty na rogach które rozrywają plastiki. Ja u siebie to jest zeszlifowałem i mam spokój teraz

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

18

Odp: ślimak hederu

Kupiłem objemki w Czechach i je wymieniłem ,teraz po 15ha jeszcze żadna nie puściła.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

19

Odp: ślimak hederu

Witam. A co poradzicie Panowie na minimalnie wygięty ślimak. powtarzam minimalnie bo dopiero jak się tak bardzo dobrze przyjrzy to równo na środku widać to

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

20

Odp: ślimak hederu

będzie chodził dopuki się nie rozp.....i