41

Odp: ślimak hederu

U mnie dzieje się tak samo na jęczmieniu jarym i nie wiem czy dobrze zauważyłem ale zaczyna się to jak pod ślimakiem znajdzie się trochę więcej obłamanych ości, raz na jakiś czas z reguły co jakiś 3 zbiornik zboża wyrzucam ości z dna hedera i jest wszystko ok

42

Odp: ślimak hederu

obstawiam że posty nie aktualne  ale rada dla innych -zwiększyć szczelinę na wejściu do młocarni

43

Odp: ślimak hederu

koledzy mam pytanie jak wymontować ślimak w 524 jak wyjac ten długi wałek od regulacji palców  bo chce ślimak wyjąć ma ktoś jakiś pomysł

44

Odp: ślimak hederu

witam mam pewien problem chodzi o to że od czasu do czasu zbiera się więcej zboża na slimaku musze wtedy opouscić motowidła przycisnąc do ślimaka i wtedy wciaga. Dlaczego nie idzie to na bierząco co mam zrobić?

45

Odp: ślimak hederu

a zielsko ci się nie nawija?

46

Odp: ślimak hederu

jak nie zielsko to z tyłu ślimaka w płaszczyżnie poziomej na całej jego długości jest płaskownik z cienkiej blaszki na fasolkach który to musi być ustawiony bardzo blisko ślimaka,właśnie  on zapobiega takim sytuacjom...

47

Odp: ślimak hederu

ale chodzi o to że nie chce wciągać zboża zbiera się przed ślimakiem i musze wtedy motowidła na dół  i wciągnie

48

Odp: ślimak hederu

Za daleko masz wysunięte motowidło.

49

Odp: ślimak hederu

Jo Androl ma rację dodatkowo możesz przestawić kąt sprężyn na nagarniaczu.

50

Odp: ślimak hederu

motowidła jak opuszcze to sprężyny dotykają ślimaka to bliżej się nie da a sprężyny są u mnie pod kątem prostym do kierunku jazdy to tak mają być

51

Odp: ślimak hederu

sory za błędy a jaka ma być odległość między ślimakiem o spodem u mnie jest tak 2,5-3 cm

52

Odp: ślimak hederu

myśle że 2 cm za duża nie może być

53

Odp: ślimak hederu

Na tęgich żytach populacyjnych bywa problem z prawej strony, czyli od łanu tam lubi się gromadzić. Pewien rolnik złota rączka dwie wioski dalej zmodernizował ślimak w bizonie na wzór nowych dodając z prawej strony palec, taki jak są po środku, problem praktycznie znikł.
Jarek1234 jak długo kosisz ? bo może jeszcze brak Ci trochę wprawy ?

54

Odp: ślimak hederu

Może to juz troche idiotyczne ale jeżeli dopiero ruszyłeś po zimie to może masz przyrdzewiały kadlub hedera iu dlatego nie za dobrze ci wciąga całą masę?

55

Odp: ślimak hederu

co prawda to prawda, nie wyświechtane blachy mogą powodować taki efekt...

56 Ostatnio edytowany przez bartu2 (2014-07-13 09:10:04)

Odp: ślimak hederu

na pewna sa motowidla za daleko wysuniete i masa zostaje na kosie i nie daje rady slimak wciagnac przesun modowidla do siebie i sprobuj korbka zwiekszyc obroty motowidel i nizej je opusc

57

Odp: ślimak hederu

U mnie taki efekt daje ugięty heder  , po brzegach nie wciąga . Ja motowidła ustawiam tak żeby  lepiej podbierały zwłaszcza  na ligach to jest przydatne .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

58

Odp: ślimak hederu

Czy mogę mieć prośbę o opis demontażu ślimaka krok po kroku?

Lewa strona zdemontowana, gorzej z prawą...

...jak mawiał Sofronow.

59

Odp: ślimak hederu

Jak poradziłeś sobie z lewą to i prawą dasz radę,tam jest na klinie dżwignia więc trzeba ją ściągnąć

60 Ostatnio edytowany przez Matey (2014-07-24 16:34:05)

Odp: ślimak hederu

Panowie, a jest jakas opcja żeby przyspieszyc obroty ślimaka? Przy pszenzycie sypiacym 5 ton czy jeczmieniu 4,5t/ha musze jezdzic jedynka z przyspieszaczem, gdzie sąsiad bizonem mnie w takich samych warunkach objeżdża... Generalnie wygląda to tak jakby ślimak nie nadążam z odbieraniem, ale moze musze motowidla przyspieszyc? Kręcę nakrętką przy kole pasowym, bo korbka w kabinie mi nie trybi. A moze obroty za Male? 2200 na sucho i 2000 podczas pracy?