61

Odp: ślimak hederu

Przecież w bizonie ślimak kręci się wolniej.

62

Odp: ślimak hederu

Odp do jarek 1234 Kolego jeżeli gromadzi Ci się zboże w hederze i ślimak go nie wciąga na bieżąco to mogą być 2 przyczyny, albo za wysoko ustawiony ślimak, albo nie masz założonego szpica ( rozdzielacza łanu) z prawej strony. Wtedy nie docina ci ostatnia żyletka za bagnetem, gromadzi się tam zboże, ślimak nie wciąga regularnie. Ja miałem tak u siebie, nie szło kosić, założyłem szpic i po sprawie.

63

Odp: ślimak hederu

wolno czy szybko  ehh dobre pytanie ... jest tak od zawsze że nie wciąga czy od tego roku ?  bo to ważne ... u mnie jak wjechałem w jęczmień ozimy nie szło kosić  robiły się bomby w hederze  i łyk ...łyk  cholera trafiała  po 3-5ha ślimak się wyszlifował i idzie jak burza a po 40 jak już błyszczy  idzie jak  przykazał

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

64

Odp: ślimak hederu

Grzegorz89 napisał/a:

Przecież w bizonie ślimak kręci się wolniej.

dobra, ti skoro to nie wina ślimaka to co obstawiasz?

65

Odp: ślimak hederu

Można wysokość ślimaka podregulować, choć to mi się wydaje nie aż tak ważne jest. Tak jak Wojtas napisał jak się wszystko wytrze będzie chodziło dobrze. Dodatkowo zależy jak ustawione wysoko jest motowidło, i pod jakim kątem pracuje. Choć mi się wydaje że w każdym może się przypchnąć. Ja koszę bizonem ojciec 512 i u mnie i u niego się czasem przystanie na hederze, lekko na sprzęgło i łyknie. Nie ma się czym przejmać smile

66

Odp: ślimak hederu

pytanie przy jakim zbożu to się dzieje bo na ten przykład mój ferdek łyka wszystko ale gdy ma wciągać żyto które leży w prawą lub lewą stronę to jest mały kłopot...

67

Odp: ślimak hederu

Posiadam 524mdw wie ktos gdzie moge dostac kolo napedzajace slimak jest to kolo na walku z frezem w srodku na troj pas...interesuje mnie kolo uzywane

68

Odp: ślimak hederu

marech04-10-90 napisał/a:

Posiadam 524mdw wie ktos gdzie moge dostac kolo napedzajace slimak jest to kolo na walku z frezem w srodku na troj pas...interesuje mnie kolo uzywane

http://olx.pl/rolnictwo/q-mdw-czesci/

mdw

69

Odp: ślimak hederu

Dzwonilem do stargardu nie posiada gdzie jeszcze mozna szukac

70

Odp: ślimak hederu

panowie jaka macie szczeline miedzy slimakiem w hederze a spodnica - zboze staje i pojawiaja sie takie kłęby - mysle ze to wlasnie jest zbyt duzej szczeliny mam teraz ok 2cm

71

Odp: ślimak hederu

Mam ten sam problem tylko po brzegach hedera . Dospawa się trochę drutu .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

72

Odp: ślimak hederu

u mnie jest właśnie jakieś 2 cm, nawet mierzyłem przed chwilą ale jak blachy nie wyślizgane to tak może się dziać...czasem trzeba zmniejszyć szczelinę z tyłu ślimaka,tam jest taka blacha...

73

Odp: ślimak hederu

jaka moze byc przyczyna, ze sprzegiełko przy slimaku w hederze czasami "wariuje"? chodzi o to że raz na jakis dluzszy czas spada mi z niego łancuch co powoduje zatrzymanie motowideł. Idac przy hederze, podczas jego pracy, mialem wrazenie jakby ta ośka chodziła jajowato, ponadto jesli mnie pamiec nie myli, jest na niej wyczuwalny luz gora-dol, jakies pomysly?

74

Odp: ślimak hederu

u mnie po odkręceniu klapki okazało się że luźne jest połączenie osi ze ślimakiem, kręciło się tak jajowato,  że sprężyna sprzęgła ocierała o wałek targańca,

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

75

Odp: ślimak hederu

Witam po długiej przerwie. Potrzebuję waszej pomocy. Padło mi łożysko w ślimaku hedera i nie wiem jak się do nich dostać. Może ktoś poratować? Czy trzeba zwalać targaniec? Z góry dzięki.

76

Odp: ślimak hederu

Ja tylko zdejmowałem blachy łożyska podłogowego i rozczepiałem główkę kosy.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

77

Odp: ślimak hederu

Hmmmm

78

Odp: ślimak hederu

łożyska podporowego co targaniec trzyma. Autokorekta mi zmieniła w poprzednim poście.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

79

Odp: ślimak hederu

Czyli nikt nie wymieniał jeszcze łożysk w ślimaku? Nie wiem czy trzeba targaniec zwalać

80

Odp: ślimak hederu

Stachu ale ty nie domyślny jesteś, jak wymieniałem łożysko na ślimaku to odkręciłem blachy trzymające podporę targańca i rozłączyłem główkę kosy, tak by odchylić targaniec na bok, odkręciłem nakrętki trzymające sprężynę sprzęgła i całe sprzęgło, potem ściągaczem koło łańcuchowe i następnie łożysko.🙂

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile