1

Temat: Przepompowany olej

Witam szanowne grono.Wyczytałem na forum,że jak ucieka olej ze zbiornika hydrauliki do skrzyni biegów w forszaju 303 to winny jest zimering na pompie hydraulicznej.Wymieniłem ten zimering i nadal mi przepompowywuje się olej z hydrauliki do skrzyni.Poproszę o porady co może być jeszcze przyczyną.Z góry dzięki.

2

Odp: Przepompowany olej

Z tego co wiem to nie simering na pompie tylko <chyba> na siłowniku.. czy gdzieś tam. Koszt naprawy do 20zł a roboty ponoć w cholere

3

Odp: Przepompowany olej

może być uszczelniacz na siłownku ,mogą być oringi na mocowaniu siłownika< na plecaku są pod mocowaniem rozdzielacza  i symetrycznie po drugiej stronie gdzie wchodzi rurka z cisnieniem oleju>oringi można wymienić dość szybko i od tego zacznij a jeśli nie pomoże trzeba zwalić plecak i uszczelnić tłok

4

Odp: Przepompowany olej

Nie wiem jak jest w 303 ale ja mam 323 i tam olej ze skrzyni biegów jest wspólny zarówno dla skrzyni biegów jak i dla całego układu hydrauliki. Jeśli przepompowuje olej to znak że w skrzyni biegów jest za niski poziom oleju. Po napełnieniu skrzyni  olejem problem zniknie.

5

Odp: Przepompowany olej

Nie mam 303 ale chyba jesteś w błędzie.

6

Odp: Przepompowany olej

w 30. są to dwa różna układy nie ma opcji by jeden napełniał drugi

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

7

Odp: Przepompowany olej

w serii 300 sa pompa zasilana jest ze zbiornika oleju i jak pusci coś na tloku albo mocowaniu olej ucieka do skrzyni

8

Odp: Przepompowany olej

To że uciekł olej z hydrauliki do skrzyni to było u mnie i to że przeZ simering w pompie to też u mnie tylko że to był uszczelniacz w pompie od wspomagania kierownicy którą mam przy pompie od hydrauliki.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: Przepompowany olej

pepe 75 możesz pstryknąc mi fotki gdzie te oringi trzeba wymienić.Byłbym bardzo wdzięczny.

10

Odp: Przepompowany olej

W serii 300 są dwa rodzaje siłowników podnośnika, nad skrzynią biegów pod siedzeniem. W starym typie jest taka zaślepka zaślepiająca otwór, który przeznaczony był do odpowietrznika siłownika, wówczas gdy siłownik ten był stosowany w koparce. Ta zaślepka lubi się poluzować i wtedy przy opuszczaniu siłownika, przepuszcza olej hydrauliczny do skrzyni. W nowym typie tego siłownika, zaślepki tej już nie ma i olej lecieć może przez oring lub na jakichś złączach/redukcjach nad skrzynią. Musisz to dobrze sprawdzić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

11

Odp: Przepompowany olej

Ostatnio przelałem ze skrzyni olej do zb hydraulicznego i po przejechaniu około 15 km ubyło na miarce 3-4 cm ale w tym czasie nie używałem ani podnośnika ani wywrotu.Tylko sucha jazda.

12

Odp: Przepompowany olej

A gdzie maswz pompę wspomagania?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: Przepompowany olej

z przodu silnika

14

Odp: Przepompowany olej

To spróbuj jeszcze wyłączyć pompę od hydrauliki a potem sprawdź czy ubywa

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

15

Odp: Przepompowany olej

Właśnie masz rację.Ale teraz sobie przypominam że jak przestawiałem pług i go podnosiłem i obracałem to bardzo dużo mi przeżucił tego oleju.Pewnie wina będzie gdzieś przy rozdzielaczu tak jak pisał pepe.

16 Ostatnio edytowany przez pepe75 (2008-08-03 23:25:32)

Odp: Przepompowany olej

tam gdzie zaznaczylem i po drugiej stronie również<ważniejszy bo od podnoszenia i na pewno bardziej wypracowany>
http://www.fothost.pl/upload/08/31/ab4e7cec.bmp
w tych kwadratach przykręcanych do plecaka sa te oringi

17

Odp: Przepompowany olej

Jak na razie dzięki ci bardzo.W środę biore się za robote.Jak nie bęszie rezultatów to będę męczył was dalej smile

18

Odp: Przepompowany olej

Dzięki pepe.Miałeś rację z tymi oringami.Ale jak już tyle miałem rozebrane to grzechem by było nie rozebrać siłownika.I jak się okazało w siłowniku uszczelniacze sztywne jak drzewo.Oczywiście plusik dla Pana pepe smile

19

Odp: Przepompowany olej

w razie co manszety i uszczelniacze dostaniesz w kontakcie na chrobrego w toruniu <coś kolo 70 zł>

20

Odp: Przepompowany olej

Wszystko dostałem w Inowrocławiu w Inotechu razem z siwym silikonem zapłaciłem 45 zł.Tylko że manszety sa gumowe a nie jak te stare parciano-gumowe.Sądze że trochę potrzyma.