41

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

jak każdy kombajn na hydrostacie ma przeważnie 2 lub wiecej  stopni prędkości  1 stopien siłowy a drugi prędkościowy  (na droge)  lub ma więcej tych stopni  np 3 lub 4 ale to zalezy który kombajn  ale pomiędzy ymi stopniami występuje luz  więc wrzucasz na ten luz i po kłopocie  ciągniesz bez obawy czy do przodu czy do tyłu tylko przy ciągnieciu uzywasz hamulców (jesli kombajn takowe posiada i sa sprawne ) lub poprostu 2 ciagników jeden ciągnie a drugi hamuje  albo 3 możliwośc sztywny hol  ale jest z nim troche zabawy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

42

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Aby holować kombajn 516 trzeba koniecznie rozłączyć napęd silników hydraulicznych !!! Pod kombajnem ,na połączeniu silnika hydraulicznego z zwolnicom (od spodu) jest klapka przykręcona na dwie śrubki M6 a pod nią  przesuwka do rozłączania napędów , trzeba to zrobić po obydwóch stronach . Tą przesuwkę przesuń  jakąś łyżką , a i odbezpiecz ręczny hamulec (też pod kombajnem) i dopiero można holować ten kombajn.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

43

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

przepraszam koledzy że napisałem 561 ale tak jakoś wyszło ,a w ogóle ojanusz lub ktoś inny może  macie  wszystkie dane i wiecie jak pracuje silnik,i cała reszta mechanizmów w E516B. Poprostu chcę kupić taki kombajn i zbieram wszystko na jego temat.Może są na forum foty kabiny co kolwiek...pozdrawiam.

44

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Proszę, troche danych - http://konedata.net/fortschrittE512.htm

Następnym razem pisz zapytania w odpowiednim temacie.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

45

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Ja o nich nic dobrego nie słyszałem bo przychodzą do kraju już mocno zużyte i są bardzo awaryjne lepiej kupić droższego a w lepszym stanie bo grzebać ciągle w tak dużym kombajnie to masakra.

46

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Cześć. Panowie, powiedzcie mi gdzie w e 512 znajduje się mechanizm odpowiedzialny za "resetowanie" przyspieszacza po wciśnięciu sprzęgła. U to nie działa, a myślę że to bardzo mądre rozwiązanie i chciałbym to włączyć.

47

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

tego sie chyba nie włancza działa cały czas wciskasz sprzęgło a dzwignia przyspieszacza sama sie cofa. Jak nie działa to proponuję zajrzeć pod podłogę.

48

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

musisz zobaczyć przy rozdzielaczu czy nie masz rozpiętego pręta odpowiedzialnego za cofanie przyśpieszacza

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

49

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Cześć. Panowie, powiedzcie mi gdzie w e 512 znajduje się mechanizm odpowiedzialny za "resetowanie" przyspieszacza po wciśnięciu sprzęgła

to w 512 jest takie ustrojstwo?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

50

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

U mnie tego nie ma, ale moja dwunastka jest stara. Jutro polezę do kumpla, może w jego czternastce jest takie coś.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

51

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

ja znam 3 512 w żadnej nie ma moja z 87 też nie ma

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

52

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Ja mam jedną z lat 70 drugą 80 i obje to mają.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

53

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Odkopałem to cięgiełko w okienku pod wajchą przyspieszacza i po chwili dłubania już działa. Wcześniej  nie zwracałem na to uwagi, ale sprawdziłem i u kumpla w 14 też działa, ale ten ruch do tyłu jest niewielki - może tak ma być?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

54

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

U mnie w 512 ten ruch w tył też jest niewielki i przez to nie wyłącza się do końca przyśpieszacz, muszę to trochę podregulować

55

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

W mojej  512 z87r  też to nie działa , muszę pomańdrować .Nie zwracałem na to uwagi.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

56

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

nie musi być mocny, tyle wystarcza, no ale regulacja też jest

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

57

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Ta regulacja  to gdzie , bo w zeszłym roku to niemal przez okno nie wyleciałem , jak do tego dojść , po wciśnięciu sprzęgła jest jakiś ruch przyspieszacza w tył ale to mało .

58

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

regulacja jest na tym pręcie co idzie do przyśpieszacza od sprzęgła przy rozdzielaczu

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

59

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Wczoraj wszytsko obejrzałem i okazuje się że wszystko mam brakowało tylko ostatniego cięgła które dochodzi do rozdzielacza , gwintownik spawarka i półm godziny roboty wszystko chodzi super cofa mi dźwignię do samego końca. Forum bezcenne :beer:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

60

Odp: Dlaczego przyśpieszacz szybko zwalnia?

Tylko do  czego  Wam  to  zwalnianie przyspieszacza    przy  naciśnięciu  sprzęgła ?  to    tylko  nerwy  psuje.  Założę  się  że  i  tak  to  wywalicie, to  najlepiej  działa  jak  jest  zepsute wink