Temat: Co jest z 517?

Witam. Ostatnio bardzo mnie zainteresował kombajn 517 i 516. Widzę że to są duże kombajny i sądzę że bardzo wydajne. Ale jestem zdziwiony że ludzie je sprzedają na szrot w super stanie. Czemu tak jest? Proszę o jakieś informację o nich bo może bym kupił takiego zamiast swojej 512. Czy są one jakieś wadliwe? Każde informacje mile widziane

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

2

Odp: Co jest z 517?

moim zdaniem te maszyny nie miały lekkiego zywotu za czasów ddr-ów ponieważ są duże to pracowały w dużych gospodarstwach takich jak ddr-owskie kołchozy albo pgr-y (nie wiem jak dokładnie sie nazywały te gospodarstwa) i mogą być silnie zmęczone.

3

Odp: Co jest z 517?

to uważasz że są zjeżdżone i dlatego, tak?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

4

Odp: Co jest z 517?

ile taka maszyna pali i ile może ściąć przez godzinę?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

5

Odp: Co jest z 517?

palic to pewnie ma apetyt duzy bo 8 garków na fałce big_smile  sciac to zcharacze ze 2.5ha na godzinke

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Co jest z 517?

więc jak pali dużo to pewnie nie warto. bo jak 512 gdzieś 12l na ha to 30 na te 2,5ha, a 517 pewnie ze 40l

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

7

Odp: Co jest z 517?

517  na godzine pali 20 litrów ( oczywiście sprawny silnik czyste filtry powietrza ), przy plonie pszenicy około 5 - 6 ton można zrobić 2 do 2,5 ha na godzine, kosiłem 60 ha w całości to na tej powierzchni spalił około 700 litrów wydaje mi się że nie jest tak żle

GG 309772

8

Odp: Co jest z 517?

to wcale nie tak dużo. a ile on ma koni? bęben młócący jest oczywiście większy, tak? jaka jest pojemność zbiornika na ziarno? jak hydrostat się spisuje? jest to awaryjna maszyna?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

9

Odp: Co jest z 517?

z napędem hydrostatycznym nie ma problemów nic się nie psuje do zbiornika wchodzi 3,5 tony pszenicy jeżeli chodzi o bęben młócący to nie mam porównania do innych jedynie do bizona to jest o wiele większej średnicy no i dużo szerszy moc silnika 236 KM zupełnie daje sobie rade awaryjność zależy jak wszędzie od obsługi

GG 309772

10

Odp: Co jest z 517?

znajomy ma 517 i mowil ze paliwa chleje duzo a skosi 2 ha do 2,2ha na godz  , a tak pozatym to chwali ta 517

GG:1910208

11

Odp: Co jest z 517?

a czym się różni 516 od 517?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

12

Odp: Co jest z 517?

jak kupiłem swojego to przed pierwszym sezonem przeszedł przegląd i między innymi była kontrola wtryskiwaczy wszystkie końcówki poszły do wymiany są dość drogie ciekawe czy ktoś to wymienia w każdym razie 20 na godzine z zegarkiem w reku przynajmniej w moim przypadku a 516 różni się od 517 tym że 517 ma dłuższe sita górne inne przeniesienie napędu z silnika na zespół młócący przekładnia zmiany obrotów wentylatora chłodnicy jest inna i jeszcze pare innych drobnych rzeczy

GG 309772

13

Odp: Co jest z 517?

ale mniej więcej to samo? a wydajność? taka sama?

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

14

Odp: Co jest z 517?

jak 516 ma mniejsze sita to tak szybko chyba nie pogonisz

GG 309772

15

Odp: Co jest z 517?

Są mało popularne, bo silniki w nich montowane są dość specyficzne, dość awaryjne, drogie w częściach i mało kto chce je remontować. Od jednej do dwóch firm w Polsce w zależności jaki silnik.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

16

Odp: Co jest z 517?

więc lepiej się w to nie pakować i się nie kusić na nisko cenę i dużą wydajność

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

17

Odp: Co jest z 517?

kamilo16 to zależy ile masz pola i w jakich kawałkach mój znajomy miał wpierw 516 a teraz ma 517mdw 2 sztuki kosi nimi w sezonie tylko u siebie ok 550hi jak narazie jest z tych kombajnów bardzo zadowolony tylko ze na nie to trzeba  mieć kawał pola a nie tzw.działki stać go na lepszy kombajn ale mówi po co mu wywalać kupe kasy na nowy woli kupić traktory i inny sprzet który robi wiecej roboty w sezonie jak kombajn te też wykosza części tanie i dostępne jak nie nowe to używane ale najważniejsze ze juz na wiosne szykuje je do żniw punkt po punkcie tak aby wykluczyć awarie w sezonie tym warznym momencie kiedy kazdy dzień pogody jest tak cenny wiadomo człowiek sie psuje a maszyna tym bardzieja może zawieść  a wszystkiego nie zauważysz ale wsezonie naprawde sporadyczne przypadki awari i to drobiazgi jak do tej pory...... Jak dbasz tak masz nie jak niektórzy tydzien przed sezonem zaczynaja na biegiem remonty lub znam takich ze zepnie heder przesmaruje i mówi ze kombajn gotowy do sezonu i pózniej sa skutki .

18

Odp: Co jest z 517?

Ja z koleji mam dwie 17z 90i91r i jestem bardzo zadowolony z ich pracy.faktycznie troche palą ale za to do 3ha na godzine popierniczasz przy minimalnych stratach ziarna.Sita mam żaluzjowe dolne i gurne,hedery z szumaszerem i to jest dobry system,zwiększylęm także obroty tależa kłosowegoco się sprawdza w wilgotnym zborzu

19

Odp: Co jest z 517?

heh mówisz ze troche palą to jak skosisz na godzinke 3 ha to ile ci wypali paliwa??:D to ci wychodzi okolo 20 min\ha big_smile to wynik masakryczny big_smile ale jeszcze pytanie ile ci sypie z ha:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: Co jest z 517?

36litrów z siećkarnią claasa,wydajność choćby żyta średnio62qt.miejscami dawało 70