1

Temat: FORTSCHRITT 524 - opinie

Witam szanowne grono kolegów mam taki pomysł jest do wzięcia 524 z opalonym silnikiem rok 1991 z szarpaczem stan dobry tylko problem z silnikiem nie wiadomo, co jest. Zapalił się i właściciel mówi ze jest opalony od strony chłodnicy i trochę na bak poszedł ogień w niedzielę jadę oglądać maszynę cena wydaje się atrakcyjna w ciągu trzech miesięcy spadla o 12 tys. teraz woła za niego 23 tys. Jakby silnik wstawić inny mogłaby być całkiem niezła maszyna.


Czekam na wasze opinie może ktoś już coś takiego robił

2

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

silnik to tam pestka bo mozna go wymienić albo naprawić bo to wystarczy wymienić uszczelniacz na wale uszczelke pokrywy rozrzadu i powinien chodzić jeżeli za bardzo spalony nie jest, ale gorsza sprawa z rozdzielaczami które msą nad zbiornikiem jeżeli przewody się potopiły to masz do wymiany komputer na starcie a do najtańszych podzespołów on nie nalezy jak coś to pisz albo dzwoń 667014716 to moge załatwic ci te części

3

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Witam masz na myśli tą białą skrzynkę obok wentylatora tam znajduje sie całe sterowanie kombajnu. P.ostaram się wstawić jutro fotki o ile gosciu pozwoli mi je zrobic

4

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Byłem dziś oglądać 524 maszyna ładna super się prezentuje, ale po podniesieniu osłon od strony chłodnicy porażka wygląda, że potrzebuje porządnego remontu na wymianie silnika się nie skończy sprawa owych rozdzielaczy, o których mówił komar po prostu nie istnieją całe się potopiły tak jak przewody elektryczne. Co więcej ogień poszedł jeszcze na wytrząsacze od dołu cała farba jest popalona, co do silnika ponoć kombajnista nie mógł znaleźdz gaśnicy (dobre) jak straż przyjechała cały silnik woda polewali, więc sami możecie sobie to wyobrazić jak to wygląda cały poopalany i jeszcze wodą zalany? Ogólne wrażenie dobre sprzęt prezentuje się ładnie, ale umyśle, że lepiej dać sobie spokój i pozostać przy mojej sprawdzonej i poczciwej 512. Podejrzewam, że 15 tys. Może nie starczyć, aby go doprowadzić do stanu używalności a jeszcze nie wiadomo jak pracują pozostałe podzespoły.


Jutro z ciekawości zadzwonię do Pantery popytać się o ceny niektórych podzespołów, ale myślę ze tylko w celu informacji dam sobie spokój z nim i tyle.

PS.
Jeszcze jedno kombajn zapalił się podczas ubiegłorocznych żniw, co również daje do myślenia, dlaczego tak długo czekali ze sprzedażą lub remontem , albo wiedza o czymś jeszcze, ale pozostaje to tylko słodka tajemnica sprzedawcy, bo nic sprawdzić nie idz

5

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

15000 na pewno nie starczy bo tyle to potrzebował byś tylko na rozdzielacze i komputer a gdzie a gdzie reszte bo na tym to na pewno by się nie slkończyło

6

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

pietia jak możesz to daj mi namiary na ten kombajn i może masz jakieś fotki tego bo chętnie żucił bym okiem na to

7

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Proszę własnie ogłosił sie na Allegro tu jest link
http://www.allegro.pl/item419487838_for … pilne.html

8

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

witam wszystkich. potrzebuje instrukcję obsługi  lub katalog MDW-524 może ktoś ma namiary gdzie mogę takie coś kupić.

9

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Eee tam. Komputer powinien być dobry. Mój po spaleniu był dobry więc tego nie ma co się tak bać. Nie ma raczej mozliwości żeby w ten sposób się uszkodził. Komputer jest zabezpieczony przecież przed zwarciem. Silnik to pikuś. Gorzej z rozdzielaczem.  Ja swojego sprzedałem po pożarze (był w o wiele gorszym stanie). Pan, który go kupił remontuje go. Dzwoniłem do niego zapytać o to jak przebiega remont to powiedział, że silnik kupił za 1500zł, a rozdzielacz ma Czech za grosze. Może warto zaryzykować....

10

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

witam mam na imię adam i jestem nowy
niedawno stałem sie posiadaczem 524no i  pomocy nie wiem co zrobić żniwa były dla mnie koszmarem bo to mój 1 kombajn a skusiłem sie na kombajn bo pracując za granica jeździłem class em tucano  a to nie to samo
ale przedstawiam wam moje problemy i proszę o pomoc bo mam zamiar doprowadzić mojego 524 do porządku
To  moje problemy:
-podczas koszenia motowidle są krzywo i nierówno przez co spada łańcuch często sie zapowietrza a jak odkręciłem waz od hydrauliki to porostu pusty no i sam cheder przy koszeniu jena strona lewa niżej prawa wyżej  jak to naprawić chłopaki
-rozrusznik cofania gardzielą jest ale nie mam chyba cewki sczepiana za języczek na 2 śruby nie wiecie ile to kosztuje jaki łańcuch założyć na to
-gdzie są dobre i tanie cepy
-muszę wyjąc i naprawić podsiewacz , u mnie idzie pod podsiewaczem stalowa belka w poprzek po ukosie i chacze podsiewaczem mocowaniem , nie wiecie czy to samoróbka czy można wyciąć no i jak z podsiewaczem gdzie i jak naprawić zdobyć te korytka ile trzeba wstawić,
-jak zmienić łożysko na 1 wytrząsaczu i jakie
problem z pasem napędowym musiałem podłożyć podkładkę pod kolo płaskiego napinacza bo pas tarł po obudowie no i nie wiem czy jest dobrze napięty bo ciągle podczas pracy skacze delikatnie na obydwu napinaczach
-drugi pas kopiłem czeski to pas napędzający młocarnie 3hb 4475 i ten podczas jazdy gdy był nowy nie włączał młocarni ale po 4 godzinach koszenia musiałem przejeżdżać powoli z włączona młocarnia bo inaczej sama sie załanczala na drodze czy może sie wyciagnoł jeśli tak to co zrobić jakie polecacie pasy czy ktoś miał pasy Stomil olsz\tyn harwester czerwony
-mam problem z przyspieszaczem przyspiesza chwile i koniec co robić
-jak sprawdzić zwolnice olej i ile wlać,
-co zrobić z kulami i zębami w hederze wyrabiają sie mocno i szybko .
na zegarze bo mam inny wyświetlacz rosnący mam obroty silnika ale nie ma wiej ni i młocarni co może być źle
-inny problem to silnik robiony kapitalny w tym roku tylko ja mam 180 koni ifa 60 od auta wstawiony i ostatnio na koniec woda jak kosił szla w górę ale nie na czerwone i jak chudził na obrotach bez pracy powracał na normalne co może być źle
za błędy przepraszam a za pomoc z góry dziękuje

11

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Cześć Joker !
Co widzisz złego w temp. silnika ? Na pozostałe pytania chętnie bym odpowiedział gdybym wiedział.

12

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

joker ,to już wiele wiesz trzeba zakasać rękawy i naprawiać usterki te które zauważyłeś .Fortschritt to nie claas jest trochę starszy od tego tucano więc się psuje. jak widzisz że coś jest nie tak to to poprawiaj. Im mniej usterek maszyna będzie lepiej chodzić. powodzenia z remontem.

13

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

sławek 42 napisał/a:

Cześć Joker !
Co widzisz złego w temp. silnika ? Na pozostałe pytania chętnie bym odpowiedział gdybym wiedział.

cool
wreszcie porozmawiam z kimś co ma ddr sprzęt .a wiec podczas koszenia temperatura sie podnosi prawie do czerwonego a jak zgaszę silnik to woda zaczyna parować z pod korka i woda sie wylewać nie wiem czy może termostaty czy woda w chłodnicy zaszła kamieniem jak uważasz pozdrawiam adam

14

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Oba powody mogą być przyczyną wywalania wody, ze wskazaniem na zakamienienie. Po zgaszeniu silnika rozgrzanego na maxa, w głowicach jest piekło a skoro pompa wody stoi, stoi też woda tam gdzie się zatrzymała. W piekielnych warunkach pracy silnika a takimi są kombajny zbożowe, powinna być fabrycznie montowana elektryczna pompa wody działająca we współpracy z czujnikiem temperatury, po zgaszeniu silnika. Pompa to za dużo powiedziane - pompka. Pompka powinna chodzić do temperatury powiedzmy 80 stopni. Rozwiązanie proste, korzystne dla silnika i tanie.

15

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

a może poprostu chjłodnica zabita kurzem i wogule całym syfem ?? dmuchałeś ją ?? albo wogule patrząc na nią  widzisz przez nia przelot głoym okiem  pomiędzy żebrami ?? pozatym pokaż fotke tego twojego szczęscia big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

ejjjjjj to kombajnista! On to już ma za sobą smile miałem przez pewien czas taki problem okazał się banalny pasek się ślizgał...fujara ze mnie tongue

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

17

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

chłodnica i wszystko czyszczone powietrzem codziennie rano oraz wszystkie części smarowane i przedmuchane powietrzem myślę o wyjęciu termostatów ale najpierw o zmianie wody na płyn zdjęcie umieszczę bo mam 2 1 z koszenia i 1 z transportu a co moimi pozostałymi  pytaniami macie może jakieś pomysły adam pozdrawiam

18

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

a zapomniałem pasek napięty bardzo mocno bo jak pasek coś nie tego to dżojstik mi siadzie i nie beldze działał bo są na jednym i pompa i on .

19

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

joker powiem tak te Twoje usterki to małe piwo , skąt jesteś.

20

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

okolice konina 10 km