21

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Za daleko . Moja zasada w pracy kombajnem jest taka :Żadna awaria niemoże przerwać pracy kombajnu, bo to 300zł za godź. więc kiedyś jak mi się wariator w bizonie rozwalił , to go na sznurek złożyłem a nieprzestałem kosić . Zmierzam do tego że po 10 latach będziesz się śmiał z takich problemów. Ja po 25 latach koszenia wiem na 2 lata w przyszłośc które łożysko wysiądzie ,jak mu na to pozwolę bo potrafię przedłużyć o co najmniej 2 lata.

22

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

a pan zkad może zna pan jakieś odpowiedzi na moje pytania

23

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

czy morze ktoś miał podobne problemy do moich piszcie pozdrawiam adam

24

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Z mojej strony mogę tylko doradzić z zapowietrzanie hydrauliki według mnie to najczęściej siadają symeringi na pompie hydraulicznej i tam zasysa powietrze.

25

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

dzięki to już coś zacznę poszukiwania i sprawdzę może sie starły guma zmęczenie materialu dzięki pozdrawiam adam

26

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

niestety to nie to pompa wali jak wściekła a w przewodzie przy hederze powietrze co tu robić

27

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Myślęże to taki sam układ w nagarniaczu jak w 516.Są tam dwa obwody,lewy siłownik jest dustronnego działania i podczs podnoszenia olej z nad siłownika jjest wyciskany i podnosi prawy siłownik.Na rurce między nimi powinno być szybkozłącze ktorym trzeba dopuśćić oleju.Wtedy siłowniki się wyrównają

28

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

A co do pasków -jeśli to Barum to normalne.Przy zakładaniu ledwo wchodzi a póżniej musiałem kilka razy naciągać aż napinacza zabrakło,tak się wyciąga.

29

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

to były czeskie ale nie wiesz jakiegoś taniego Niemca 3hb 4475

30

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

mam mdw524 od 4lat kosiłem bezawaryjnie do tego roku .chodzi o hydraulikę przestaje działać na ciepłym oleju dodam że zakup nowej pompy nic nie dał .na zimnym oleju chodzi cacuś .po za tym jestem zadowolony z 524 jest prosty w obsłudze mankamentem jest spore spalanie 300l paliwa wystarcza na jakieś 17ha. ktoś może coś doradzić z tą hydrauliką po za tym 524 mam rozgryziony.

31

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

To  moje problemy:
-podczas koszenia motowidle są krzywo i nierówno przez co spada łańcuch często sie zapowietrza a jak odkręciłem waz od hydrauliki to porostu pusty no i sam cheder przy koszeniu jena strona lewa niżej prawa wyżej  jak to naprawić chłopaki
-rozrusznik cofania gardzielą jest ale nie mam chyba cewki sczepiana za języczek na 2 śruby nie wiecie ile to kosztuje jaki łańcuch założyć na to
-gdzie są dobre i tanie cepy
-muszę wyjąc i naprawić podsiewacz , u mnie idzie pod podsiewaczem stalowa belka w poprzek po ukosie i chacze podsiewaczem mocowaniem , nie wiecie czy to samoróbka czy można wyciąć no i jak z podsiewaczem gdzie i jak naprawić zdobyć te korytka ile trzeba wstawić,
-jak zmienić łożysko na 1 wytrząsaczu i jakie
problem z pasem napędowym musiałem podłożyć podkładkę pod kolo płaskiego napinacza bo pas tarł po obudowie no i nie wiem czy jest dobrze napięty bo ciągle podczas pracy skacze delikatnie na obydwu napinaczach
-drugi pas kopiłem czeski to pas napędzający młocarnie 3hb 4475 i ten podczas jazdy gdy był nowy nie włączał młocarni ale po 4 godzinach koszenia musiałem przejeżdżać powoli z włączona młocarnia bo inaczej sama sie załanczala na drodze czy może sie wyciagnoł jeśli tak to co zrobić jakie polecacie pasy czy ktoś miał pasy Stomil olsz\tyn harwester czerwony
-mam problem z przyspieszaczem przyspiesza chwile i koniec co robić
-jak sprawdzić zwolnice olej i ile wlać,
-co zrobić z kulami i zębami w hederze wyrabiają sie mocno i szybko .
na zegarze bo mam inny wyświetlacz rosnący mam obroty silnika ale nie ma wiej ni i młocarni co może być źle
-inny problem to silnik robiony kapitalny w tym roku tylko ja mam 180 koni ifa 60 od auta wstawiony i ostatnio na koniec woda jak kosił szla w górę ale nie na czerwone i jak chudził na obrotach bez pracy powracał na normalne co może być źle
za błędy przepraszam a za pomoc z góry dziękuje

32

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

no i znów ja mam pytanie gdzie kupić szybę do 524 albo dorobić boczna no i gdziemaja tanie niemieckie pasy 3hb 4475

33

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=756                             Może tam dorobią.

34

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

żeś się rozpisał że chohoho ale po kolei motowidła trzeba wyrównać mechanicznie uzupełnić olej i nabić pod ciśnieniem olej [nie wiem jakie ciśnienie ma być].u mnie cofania nie ma to ci nic nie powiem.ale mi się jeszcze nigdy nie zapchało.jeśli chodzi o cepy i inne części to panków city.przy montażu trzeba dobierać parami o zbliżonej wadze i montować na przeciwko siebie.łożysko na wytrząsaczu ;musisz odkręcić wszystkie inaczej nie wymienisz .jeśli chodzi o past to polecam niemieckie .Te czeskie ciągną się jak kondony a potem się rwą [urwałem cztery jezdne barum jednego dnia. kupiłem niemiecki[950zł] i mam spokój na dzisiejszy dzień.Z przyspieszaczem mam to samo ale na ciepłym oleju. na zimnym jest cacuś .Olej w zwolnicach sprawdza się i uzupełnia po odkręceniu korka na obudowie zwolnicy.kule i zęby w hederze to chyba chodzi ci o palce w ślimaku. wywal plastiki i te zasrane blaszki na to miejsce przykręć plastikowe owale z claasa tylko trzeba przewiercić te dwa otwory 13-stką.. z elektroniki to mam pod górkę .zresztą w 524 były różne opcje zegarów. morze być dużo powodów grzania silnika .do większego silnika morze być za mała chłodnica, luźny pasek ,zanieczyszczona chłodnica, mi na początku grzał się niesamowicie 2ha koszenia i woda się gotowała ;powód ;jakiś debil [kombajn przywieziony ze Słowacji mył chłodnicę myjką wysokociśnieniową od góry i pozaginał wszystkie blaszki w chłodnicy . pół dnia prostowałem a drugie pół płukałem ;efekt ; temperatura nie przekracza 70 st . w bizonie nie zejdziesz do takiej temperatury. tylko co z tym moim problemem

35 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2009-11-20 10:40:59)

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

Owale z claasa . Zaciekawiłeś mię tym pomysłem ,jak to wygląda i ile kosztuje ,a może wstawił byś zdjęcie jak to wygląda.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

36

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

ford a patrzyles na link co ci go podalem ale powiedz co konkretnie ci niechodzi na cieplym oleju bo niewiemco ci powiedziec

37

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

a jeszcze sprawdz czy nie masz zanieczyszczonego filtra oleju jak masz lub czy olej  nie jest brudny i czy np temperatura oleju nie jest za wysoka

38

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

a jeszcze nie wiesz moze ford  jak sie ustawia pas 3hb 4475 żeby sie nie załączała młocarnia podczas jazdy

39

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

fotki zarzucę za tydzień .Ten link mi nic nie dał.Na zimnym działa cała hydraulika Na ciepłym działa tylko podnoszenie nagarniaczy.Czasami coś drgnie jak się przytrzyma przyśpieszacz albo podnoszenie i opuszczanie hedera.filtr i olej są nowe. normalnie jakieś czary mary. z tym pasem to bym ci chętnie pomugł ale ja mieszkam koło chełma ,trochę kilosów za dużo. a wytłumaczyć itp ... Najlepiej na żywca.jJak by coś do 524 to pytajcie w miarę możliwości coś doradzę.......

40

Odp: FORTSCHRITT 524 - opinie

no to już nie wiem może rozdzielacz olej jak sie nagrzeje i uszczelki coś nie tego sprawdź rozdzielacz w jakimś serwisie może sie zablokowały .
piszcie ludze tu trzeba pomóc