Temat: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

Witam serdecznie
w niedziele bylem oglondac forszaja, sprzet nawet niezly do orki , ale mi chodzi tez o to zeby chodzil w prasie belujacej, a forszaj to troche nie pasuje.
Jaki ciagniczek byscie mi mogli poradzic zeby chodzil w prasie i w plugu, chodzi mi o takiego zeby mial 95-120 km
pozdrawiam kajtunioo

2

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

moze ursus 1224 silny i tani , dosc malo pali polecam jak cos moge ci wyslac jakies fotki dwunastki

GG:1910208

3

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

Wszystko zależy jaki posiadasz fundusz bo wiadomo forszaj bedzie kosztowal 20tys a inny podobnej mocy inne firmy 50 i wiecej chyba ze Ursus lub Zetor

4

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

ja na swoja 1224 nie narzekam nakrecilem nia prwie 8 tys mtg bez remontu silnika

GG:1910208

5 Ostatnio edytowany przez Misiek1 (2008-08-12 16:02:14)

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

a co sadzicie o traktorach deutz fahr, Massey Ferguson i case ? zetorki majo beznadziejny wyglad  hmm
jak z czesciami to case, Massey Ferguson i deutz fahra  ? deutza raczej tanio nie kupi  , do 40 tys to same 8 tys motogodzin majo
co sadzicie pozdrawiam

6

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

fergusona niepolecam  jak sie cos zpierniczy to ino powodzenia

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

ja mam deutza dx 7,10 165 KM i nie nażekam na niego chcem go teraz sprzedać bo zmniejszył mi się areał  i takiego dużego nie potzrebuje
albo najlepiej zamienić na takiego  deutza  110KM z turem najlepiej   i nic innego nie chcem żadnego zetora czy tymbardziej maseya 

http://www.allegro.pl/item415512955_deu … _noot.html

http://www.allegro.pl/item415512955_deu … _noot.html

8

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

komar skad jestes jak powiat swidnicki??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9 Ostatnio edytowany przez Kamilo16 (2008-08-12 19:50:22)

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

kumpel ma case to części ściągał aż z Anglii. Na remont samego silnika wydał około 18 tys. z znajomy się bardzo dobrze zna na maszynach i też sobie kupił deutza. mówi że to fajna maszynka. mówi że john dear to solidny sprzęt, ale części nie typowe i ciężko podobno. w dodatku droga maszyna, a co za tym idzie to i części i  serwis w razie potrzeby połknie wielką kasę

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

10

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

np.ja nie kupil bym jakiegos zagarnicznego ciagnika ktory ma 20 lat bo nie wiadomo jak jego podzespoły i silnik sie trzymaja , a jak nie daj boze sie zepsuje to naprawy moga byc drogie i dostep do czesci moze byc niezbyt dobry.Jak jakies starsze ciagniki to tylko zetor lub ursus bo je da sie naprawic z zamnietymi oczami i czesci jest pelno i tanio

GG:1910208

11

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

albo forszaj części tanie dostępne i mało pali

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

12

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

ale @misiek1 mówił ze mu forszaj nie za bardzo nie pasuje

GG:1910208

13

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

za bardzo nie pasuje

Ale z jakich powodów? technicznych? estetycznych?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

np części do deutza są w polsce dostępne wszędzie i nie są wcale drogie a i naprawa takiego ciągnika nie jest trudna , a za to widać różnicae w zrobionej robocie i przedewszystkim w spalonym paliwie bo w tych czasach to podstawa , i na pewno mniej się psuje niż ferguson czy case i fortschrit tylko zależy jakie kto ma ucho i jak nim się jeżdzi  bo nawet nową maszyne można wykończyć w dwa dni jeślki ktoś ma talent do tego

15

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

gdyby mi chodzilo o same uprawianie ziemi to bym na pewno wziol forszaja ale mi chodzi tez o prase belujaco a forszaj jest troche za duzy do prasy , a bezsensu kupowac trzeci traktor i znowu w dwa traktory belowac i przepinac z prasy do chwytaka
pozdrawiam i poszukam jakich dojczów ale one maja duzo przebiegu po 8 tys  hmm

16

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

misiek w deutzu nie sugeruj się przebiegiem a najlepiej kup od rolnika żeby nie był picowany i wtedy widzisz co bieżesz

17

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

forszaj jest troche za duzy do prasy

Napisałeś że szukasz ciągnika 120 KM wszystkie o tej mocy są duże

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

18

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

moze byc  tez 95 km big_smile
%Komar a jak bym kupowal dojcza i by mial 8 tys przebiegu to chyba duzo nie pochodzi co ?
pozdrawiam

19

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

ja kupiłem takiego i jedyniu co zawory w głowicach  w nim zrobiłem i  troche pouzupełniałem go i śmiga jak ta lala w zeszłym roku w tydzień czasu zaorałem nim 80hektarów  i ani grama oleju nie wzioł i żadnej awari nie miałem

20

Odp: jaki ciagnik do prasy belujacej i plugu ?

A jak go kupowales to ile mial motogodzin i ile dales kaski ?
pozdrawiam