Temat: Protest

Słyszeliście coś o akcji protestacyjnej związanej z cenami nawozów? Ma ona polegać na zaniechaniu nawożenia przez 1 rok. Ma to na celu zmuszenie producentów do obniżenia cen i przerwania zmowy.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

2

Odp: Protest

ja coś słyszałem ale to nie wypali  bo rolnicy nie moga sie nigdy zgrać a i zawsze ktoś się wyłamie ito nie porzyniesie skutków

3

Odp: Protest

mali rolnicy przestana siac bo niby zaco jak za kombajn zapłac  itp jeszcze nawozy takie kosmiczne ceny ale duze gospodarstwa  niepozwola na to by niesiac beda siac ale w mniejszych ilosciach  ale i tak posieja  bo inaczej by niewyrobili jak by np mieli 1000ha i posypało srednio 4 tony z ha to by niewyrobili na  wypłaty dla pracowników na caly rok  jeszcze doliczyc porzyczki  awarie inwestycje to brakło by im wszystkiego a mały rolnik jakos zawsze to zkleci gospodaz dorobi  gdzies na boku i wyklepia ta bide roczną

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Protest

Jak duży liczy to też nie rozsieje no chyba że zagraniczniak w tej chwili za 5 ton pszenicy tona nawozu.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: Protest

masz racje tylko gdzie tu logika żeby dokładać do gospodarstwa to te barany na górze co pierdza w stołki powinni coś z tym zrobić  bo jak tak dłużej będzie to wszystko upadnie i zostaną tylko sami kombinatoży co za darmo porzejmowali pola z agencji maja swoje układy i ich nie obchodzi to ile co kosztuje bo oni i tak juz się nakradli

6

Odp: Protest

Trzeba tak wszystko wyliczyć aby zyskiem były dopłaty a reszta wyszła na zero

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: Protest

ale nigdy tak nie wyliczysz wszystkiego a z drugiej strony te dopłaty to nieporozumienie bo przyszłym roku dostaniemy dopłaty jeszcze niższe niż w tym roku bo dopłaty maz liczone wg. kursu euro

8

Odp: Protest

Nie tak Panowie !
To sondowanie rynku. Cena nawozu wzrasta - chłop kupuje, cena wzrasta - chłop kupuje, cena wzrasta - chłop przestaje kupować - no to cyk, cena odrobinę w dół. Stan równowagi ! Obecnie chłop jeszcze kupuje, więc ceny jeszcze pójdą w górę. Nie ma to nic wspólnego z kosztami produkcji nawozów ani kosztami produkcji żarcia. Ot, brutalny, drapieżny kapitalizm.

9

Odp: Protest

My w tym roku juz ograniczamy zurzycie nawozow o jakies 30% ze wzgledu na wysokie ceny.Zastanawiamy sie nad dokarmianiem dolistnym.

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

10

Odp: Protest

Ja wczoraj zakoniczyłem tegoroczne żniwa o 20.30 z wynikiem na minusie bo susza itd.I żeby było śmiesznie to dwa najbliższe skupy zrobiły sobie wolne do poniedziałku na pytanie przez telefon dla czego tak, przecierz są żniwa na to miła pani mi że święto długi weekend,no i stoi sobie wszystko na przyczepach i co wy na to?Aco do cen nawozów oprysków itd to do puki nie będzie totalnego buntu w konkretnej formie protesu przez całą brać rolniczą  to do puty będą nas kroić  na paliwie ,nawozie paszach oprskach gwożdziach i całej reszcie........

11

Odp: Protest

wicher jak stoi na przyczepach to mała bieda i tak cena niska chyba ze potrzebujesz na gwałt kasy to inna sprawa ale tak to moim zdaniem warto przetrzymac te zboze miesiac moze dwa a cena zacznie rosnac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Protest

Ja ostatnio słyszałem że przy średnio zadbanych glebach (tam gdzie mało się wogóle czegokolwiek daje) lepiej ograniczyć nawożenie kosztem wapnowania. Podobno zwapnowane pole prz 50% nawożenia da lepsze plony niż samo nawożenie. Ja się w sumie dobrze na tym nie znam (odżywianie gleby to specjalność ojca) więc jak się mylę to mnie poprawcie wink

13

Odp: Protest

Właśnie, kasa,kto z nas nie potrzebuje kasy zaraz trzeba orać ,siać a bez kasy raczej to nie możliwe ,trzeba przecież coś robić tak więc w poniedziałek rano pale sprzęt i do skupu ...

14

Odp: Protest

Duże gospodarstwa miały zakupione nawozy te pod kożeń już na wiosnę ,także latyfundia będą siłą żeczy sypać. A małe i średnie gospodarstwa nie będą sypać polifoski po ponad 300 pln to się mija z celem i nie trzeba żadnego protestu.:-)

15

Odp: Protest

Panowie w okolicy mojej jest stacja hodowli ziemniaka od tego roku redukują nawożenie o połowę dogadujemy się z sąsiadami i na rok ich olejemy ja tyle płacić nie zamierzam mam dość walenia w dupe...................................Niech popracują za te pieniądze sami myślą ,że te dopłaty to jakieś krocie.A warszawke to dopiero po oczach palą.

16

Odp: Protest

0812 THX w końcu ktoś stanowczy ja też w tym roku nie kupuję jedynie wapno plusik za odwagę

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

17

Odp: Protest

My juz kupilismy 10 ton saletry Can 1210 zł/t(brutto) ale to dopiero połowa....

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

18

Odp: Protest

My chłopy mamy coś z Żydów. Ich podobno chowają w kucki. Jak będzie zmartwychwstanie, nim goy się pozbiera, On już dawno będzie stał przed Panem !
Nie mam nic do Żydów.

19

Odp: Protest

My chłopy mamy coś z Żydów. Ich podobno chowają w kucki. Jak będzie zmartwychwstanie, nim goy się pozbiera, On już dawno będzie stał przed Panem !
Nie mam nic do Żydów.

Brak związku jutro znika

My juz kupilismy 10 ton saletry Can 1210 zł/t(brutto) ale to dopiero połowa....

Macie chyba inny kalkulator na moim po kupnie nawozów zysk =0, a nawet gorzej

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

20

Odp: Protest

Brak związku ?
10 ton saletry Szczewka to jest przysiad o którym wyżej.