1 Ostatnio edytowany przez mat83 (2008-08-12 23:26:58)

Temat: moja tragiedia

Koledzy wczoraj stało się coś okropnego. Moja 524 spaliła się, można powiedzieć w 80% tach. Jestem załamany. Jeśli ktoś byłby zainteresowany jakimiś elementami, podzespołami. Proszę dzwonić- 082-569-72-23; 517-879-029. Chcę sprzedać, heder, kabinę ( mam nadzieje, że elektronika też, ale muszę to wyciągnąć i sprawdzić). Orbitrol, skrzynia biegów ( chyba), sieczkarnia.
Heder ze stołem do rzepaku i kosą elektryczną mortel

2

Odp: moja tragiedia

mat przykra sprawa ale co jest z tymi kombajnami w tym roku bo w mojej koklicy to już kilka się zaczynało palić nawet roczna lawerda już się zaczynała palić , na gospodarstwie wielkoobszarowym obok mnie na polu stoją dwa ciągniki z beczkowozami oraz jeden z pługiem bo gaśnice to zamało

3

Odp: moja tragiedia

niewiem  w mojej okolicy równiez sie zapalaja ale to chyba wina tmp. otoczenia czasami okropna jest

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: moja tragiedia

Pewnie. Gaśnice to można sobie o kant d.. pobić. Użyliśmy ich chyba z osiem. Nic nie dało się zrobić. Szczęśliwie zboże ocalało.

5

Odp: moja tragiedia

Szkoda kombajnu i Twoich nerwów, a gaśnice są dobre jeśli: są na 100% sprawne, szybko i dobrze ich użyjesz. Ale to tylko strażakowi się może udać i też nie zawsze. Dla normalnego człowieka służą do ozdoby i poczucia bezpieczeństwa.
W każdy razie kondolencje z powodu kombajnu.

6

Odp: moja tragiedia

gasnice gasnicami  ale niema nic lepszego od wody  kumplowi jak sie zapalił kombajn 2 tygodnie temu niestety spłona tez zuzyli  chyba z 10 gasnic 8 kilowych  i co im to dało  jak płona jak zapałka  dopiero go strazacy ugasili woda neutral a zaczej zgasili co zostało neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: moja tragiedia

nasz bizon tez sie palił ale daliśmy rade ugasić a u bambra spłonął nowy new Holland aż zal dobrze ze nie sprzedali bizonów

8

Odp: moja tragiedia

Ehhh szkoda gadać. Widok jest okropny no i ta bezsilność....Szczęscie że się udąło go zgasić Marcinie. Ja nie miałem szans.

9

Odp: moja tragiedia

mat  co było przyczyną?

10

Odp: moja tragiedia

zatarło się łożysko na wariatorze jezdnym. Bez żadnych wcześniejszych objaw. Systematycznie smarowane itd.

11

Odp: moja tragiedia

wspólczuje mat, w mojej 512 zatarły się łożyska na włączniku młucarni i kuż który był na kole też zaczoł się palić ale po zgaszeniu kombajnu zgasło i został tylko żar i nawet gaśnica nie była potrzebna

12

Odp: moja tragiedia

gaśnice są dobre jeśli: są na 100% sprawne, szybko i dobrze ich użyjesz. Ale to tylko strażakowi się może udać

Nie zawsze ja jestem zawodowym od 20 lat i to nie pomogło spaliło się zboże. Ale zdobyłem kolejne doświadczenie , do gaszenia ścierniska i zboża we wstępnej fazie nie odzowna jest tłumica do kombajnu polecam gaśnicę proszkową minimum 5kg i hydronetkę 20 litrów wody.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

13

Odp: moja tragiedia

ja ubezpieczam kombajn i przy ubezpieczeniu potrzeba minimum 18kg proszku gasniczego inaczej nieuznaja ubezpieczenia  ale nawet wiecej proszku gasniczego czasami niepomoze tak jak w przypatku mat83

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: moja tragiedia

Dzięki za dobre słowo. Jeśli może się Wam coś przydać z mojego wraka to piszcie. Co się da wyciągnąć to trzeba wykorzystać.

15

Odp: moja tragiedia

Co to jest tłumica ?

16

Odp: moja tragiedia

to bodajze jest taka packa jak na muchy tylko troche wieksza:D  tylko ze nie z całej blachy tylko pocietej w paski na długim kiju

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: moja tragiedia

No tak, było kiedyś coś takiego. Obręcz od rowera na kiju obciągnięta workiem.

18

Odp: moja tragiedia

http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C5%82umi … Carnictwo)
http://www.supron1.com.pl/main1.php?path=174

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

19

Odp: moja tragiedia

własnie o czyms takim mówiłem big_smile umnie to ozdabia sciane na podwórku big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: moja tragiedia

To teraz niech zacznie ozdabiac dominatora ;D