1

Temat: zakleszczona skrzynia biegów 323

mam pytanie bo spotkałem sie z tym przypadkiem dzis poraz pierwszy i byłem w szoku bo nie wiedziałem co sie stało  okazalo sie ze wodzik w skrzyni biegów poleciał szybciej niz powinien i wynikiem tego bylo niemoznosc zmiany biegów (wyskoczył na terenowym wolnym)  i moje pytanie jest takie czy  jak cos takiego sie stanie ponownie to trzeba  ponownie cała podloge wyciagac odkrecac caly ten lacznik (wajchy skrzynia biegów) czy mozna to jakos naprawic bez wykrecania tego wszystkiego ??i co jest  nie tak ze cos takiego sie dzieje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Trzeba wykręcać podłoge hmm Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Mi się tak stało dwa razy w ciągu jednego tygodnia w czasie robienia orki pod rzepak hmm Za karzdym razem musiałem ściągać podłoge. Rozmawiałem ze znajomym o tym. On ma 325 ze skrzynią od 303. Jak mu się coś takiego stanie to uderzy mlotkiem w dźwignie zmiany biegów i działa. W skrzyni od 323 to nie działa za bardzo bo za bardzo sprężynuje

3

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Powodem blokowania biegów jest kołek 4 tab 3302 katalogu. Po to one są (trzy), że kiedy jeden bieg jest wbity drugi nie powinien wejść. Jak się kołki i otwory w wodzikach wytrą, wtedy jest możliwość wbicia dwu biegów na raz.
Coby dekla nie ściągać po kilka razy, proponuję te kołki wymienić. Ideałem byłoby wymienić przy okazji wodziki i łoża wodzików.
Kołki nr 4, kulki nr102, sprężynki nr 105. Powinno pomóc.
Powiedz Misiek znajomemu, niech się tym młotkiem w łeb ***.

4

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

sławek 42 napisał/a:

Powiedz Misiek znajomemu, niech się tym młotkiem w łeb ***.

Każdy orze jak może... Ważne, że w jego przypadku działa smile

5

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

misiek napisał/a:
sławek 42 napisał/a:

Powiedz Misiek znajomemu, niech się tym młotkiem w łeb ***.

Każdy orze jak może... Ważne, że w jego przypadku działa smile

BUAHAHAHAHAHHAHAAA:stu::stu:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

6

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Kobiety są do r......, sory, do kochania. Robota do zrobienia. Wódka do wypicia. Niesprawna skrzynia do remontu. Młotek do wbijania gwoździ.

7

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

czesc slawek
wlasnie wyslalem ci zapytanie o jaki katalog chodzi bo mnie zablokowalo na trojce i nie chce na sile niczego uszkodzic mlotkiem
pozdrawiam
manis

8

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Zablokowało czy zostało na trójce?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Sory, rzadko pocztę przeglądam. Chodzi o papierowy katalog ersatzteilkatalog fur die traktoren zt 320 - A, zt 323 - A. Tłumaczony na Czeski, Węgierski i jeszcze jakiś, tylko nie na Polski.

10

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

manis napisał/a:

i bo mnie zablokowalo na trojce i nie chce na sile niczego uszkodzic mlotkiem
pozdrawiam
manis

A może wystarczy kasetę z drążkami odkręcić i potem palcem ustawić wodziki na swoim miejscu. U kumpla to jest trochę podjechane i nie ma tygodnia, żeby tego nie robił.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

jednym słowem jak w 360?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

12

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Jakbyś nie mógł sobie z tym poradzić, ani nikt w Twojej okolicy, to podeślij mi cały ten mechanizm zmiany biegów. Tam się dużo elementów wyrabia i nieraz sporo z nich trzeba wymienić.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

13 Ostatnio edytowany przez korner2 (2011-05-23 18:48:57)

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Piotrze wydaje mi się że ja będę musiał się do ciebie zgłosić bo jak testowałem mojego to myślałem że mnie szlag jasny trafi chyba z 10 minut próbowałem włączyć wsteczny...
Ale z tym jeszcze trochę bo i brakuje czasu i funduszy, a jeszcze uszczelka pod głowicą padła...

14

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

PiotrK napisał/a:

Jakbyś nie mógł sobie z tym poradzić, ani nikt w Twojej okolicy, to podeślij mi cały ten mechanizm zmiany biegów. Tam się dużo elementów wyrabia i nieraz sporo z nich trzeba wymienić.

Piotrze wysłałem Ci na zwykłą skrzynkę mailową zapytanie na ten temat

15

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Trochę luzu tu, trochę tam i kłopoty murowane, a jak jeszcze dźwignie dostają luzu góra/dół, to zakleszczenia biegów tym spowodowane są na porządku dziennym. W mechanizmie tym wiele elementów się wyrabia i nieraz dużo z nich trzeba wymieniać tj. wodziki, wybieraki, panewki dźwigni, z reguły też całe dźwignie/lewarki, a nieraz i nawet wałki główne i ich tulejki. Bez odpowiednich części i narzędzi, to nieraz nawet jest to kilka dni roboty.

Na początku dobrze jest, jak przy zmianie biegów dociska się dźwignie w dół.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

16

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Koledzy. Zaczęło coś mi stukać w skrzyni ale tylko na jednym biegu. Nie mam czasu się tym zająć i szukam jakiegoś speca od 323 w okolicach Leszna, Rawicza, Trzebnicy k. Wrocławia, który by się podjął naprawy. Znacie kogos takiego? Dajcie namiary.

17

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

PiotrK  ci to zrobi big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18 Ostatnio edytowany przez misiek (2011-06-15 16:36:05)

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Napawałem dziś te wodziki co wchodzą w skrzynie biegów ale jeszcze nie poskładałem tego. Z tego co się domyślam to wodzik chce poruszać w tym samym czasie dwie te kostki co są w skrzyni


I działa smile Jak będę miał później chwilkę to opisze co i jak zrobiłem

19

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Witam
Dzisiaj  tata orał pole no i kończył poprzeczniak, skończył i się wycofał  i chciał do przodu a Tu nie ma biegu.. No to zakleszczona skrzynia jest więc podłogę się rozebrało ii już myśleliśmy że będzie po problemie a tu zonk.. reduktor wgl nie chce się ruszyć ( raczej wodzik od reduktora ) żadnego biegu nie można wsadzić i jest tak jak by na luzie on.. czyli pomiędzy terenowymi a szosowymi.. Stukaliśmy, pukaliśmy i nic z tego a wodzik jest naprężony, Więc pytanie jak to odblokować ?? Czy trzeba wybierać wodzik ??  ( 323 biegi z boku )

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

20

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Żeby ruszyć  to czasem prawy lewarek trzeba ustawić na luzie mi często w 303 zostawał na wstecznym i zanim nie doszedłem do wprawy czasami też nie chciał wyskoczyć. A tak na marginesie on tylko wygląda że jest na luzie zobacz w zrób to sam , naprawa skrzyni tam są foty jak mają być ustawione wodziki.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty