21

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Oki. Dzieki za poradę wink


+ wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

22

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Robiłem to nie dalej jak miesiąc temu znajomemu bo też zakleszczył skrzynię na luzie reduktora ,po odkręceniu całego wybieraka od pokrywy skrzyni mocnym dużym wkrętakiem z dużym oporem ale dało się ustawić wodziki prawidłowo .

23

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Niestety, powoli pojawia się także w moim kermicie problem zakleszczania skrzyni. Tylko i wyłącznie podczas przełączania z grupy wstecznej na grupę II (czyli wajcha do przodu). Podczas przełączania na początku jest pewien opór, dalej leci już lżej. Coraz częściej zdarza się, że wsteczna nie jest jeszcze wyłączona, a weszła już II. Oczywiście wiadomo jak sobie z tym poradzić zrzucając całą skrzynkę lewarków, ale nie zawsze (raczej nigdy) nie ma na to czasu. Zwłaszcza w jedną osobę.
Początkowo myśleliśmy, że to za krótki palec wybieracza, więc został nadspawany. Nie pomogło, więc zlikwidowano także luz na kołkach wszystkich dźwigienek. Nieco lepiej.
Ale to nadal nie to samo. A mechanizm wcale nie jest całkiem "złochany"
Czy ktoś przeżywał podobną frustrację?? Może zechce opisać, jak spowodować, aby zakleszczenia w ogóle nie występowały.

24

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Pierwsza sprawa kiedy się biegi zakleszczają to jak słabo rozłącza sprzęgło wtedy tak się dzieje a dopiero potem szukać przyczyny w skrzyni biegów .

25

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Nawet nie pisałem o sprzęgle, bo myślałem, że to oczywiste iż od niego trzeba zacząć. No ale jak trzeba to piszę, że I stopień działa bez zarzutu. Mechanizm rozłączania więc działa poprawnie - skrzynia nie jest napędzana podczas zmiany biegów przez silnik.
Winy raczej szukałbym w mechanizmie wybierającym, bo zawsze po zakleszczeniu palec wybieraka ląduje w sąsiednim prawym kanale. Ale ten znów znaczących luzów nie ma.

26

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Witam koledzy mam pytanko w forszu zt 323 na 4 biegu słychać bardzo głośna prace skrzyni jedzie normalnie ale stracznie stuka co moze być przyczyna??

27

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

łożysko na 4

28

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

szkoda, 4 to często używany bieg w polu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

29

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

no własnie a mam dio kupienia taki ciągnik pracował u niemca przy pługu śnieżnym nie pracował w polu i  z ta hałasujaca 4 jezdził juz 5 lat jak myślicie jakie były by koszty naprawy tego??

30

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Na moich oczach kolega Kicu z naszego forum wziął całą kompletną za 1800

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

31

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

koledzy, wajchy od biegów latają dość swobodnie aż za bardzo .chcę to poprawić czy ktoś regenerował wybieraki  w 323 i gdzie nabywał części ,jakaś podpowiedz .

Leszek   dla kolegów'

32

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

sarast regenerację robi PiotrK w zakładzie u siebie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

33

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Ja migomatem wszystko zregenerowałem i ładnie wchodzą i nie blokują się. Tylko trochę się namęczyłem bo jak za dużo naspawasz to niektóre bieg nie wchodzą, ale warto było 2 lata bez zblokowania skrzyni.

34

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

A jak na klinach luzy to wierć i kołki wbij

35

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

kleszczy mi sie reduktor głównie na 2 grupie zwłaszcza przy przełączaniu na wsteczne- raz zostanie na tzw luzie raz na biegu do przodu za cholerę nie da sie bez rozkrecania wybić biegu albo wsadzić-reszta biegów tj 2 lewarek 1234 wchodzą bez problemów kleszczy sie tylko ten od reduktora i tylko na 2 -jaka moze byc przyczyna-pomocy bo sianie mi zostało

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

36

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Rozbierz dźwignie, i wodziki od biegów w tej przystawce co na bok idzie. Gdzie się wykiełtało trzeba albo wymienić, albo migomatem odrobić. Ja poprawiłem to przez ok 3lata zblokowało mi ze2 razy. No i oczywiscie o ile magistrala z przesuwkami jest szczelna.

37

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

na skrzyni te przesówki wygladaja ładnie - te wodziki co są w Przystawce co poduszają przesowkami na skrzyni są pasowne bez luzu moze problem jest w tym wybieraku calą skrzynie robilem rok temu i wszystko co było podejrzane wymieniłem to jest dziwne ze kleszczy tylko na 2 zakresie reduktora na 1 jest ok jeszcze mi sie nie udalo zakleszczyc

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

38

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Dorób "rewers" i nie będziesz musiał wajchować tą dźwignią.

39

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Z tym reversem to nieglupi pomysl na forum bylo ale to nie tala latwa sprawa- fajnie by bylo miec tak jak w zetrach fortera dodatkowa wajcha i wsteczny na kazdym biegu

Poblogoslaw panie tych co wynależli grzechotki i klucz pneumatyczny z przeglubem oraz kompresor-skrzynia uczy cierpliwości!!!

40

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

wajche ręczną to można wsadzić ale pneumatycznie czy elektromagnetycznie to problem bo forszaje lubią ciągnąć na sprzęgle i jak przez siłe się biegi zmienia to frezy na przesuwce wycierają się i wtedy wyskakują biegi to znaczy przód-tył.