41

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Czysta Masakra... Sie zablokowala skrzynia na wolnych polowych. Zdjalem lewarki i patrze na wodziki zeby jakos to ustawic. Ale nic nie daje sie. Wkoncu wbilem szybkie polowe i zagonilem do wuja na podoworko... Teraz ja nie wiem jak to rozblokowac. Jeden wodzik pusci to drugi nie puszcza. Jaki grom jest ??

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

42

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Czasem żeby jeden rozblokować musisz najpierw ruszyć drugim, i wtedy puści.

43

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Dorób rewers i skrzynia nie będzie się zakleszczać, tamte wajchy będą wczasować.

44

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

napisz coś więcej jak zrobić rewers w 323

45

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Tomkowi 1974 wytłumaczyłem jak umiałem, on szybko jako mechanik załapał o co chodzi i zrobił w swoim. Tomek może Ty kolegom fachowo wytłumaczysz co i jak.

46

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Mi na rzepak tez zaczęły się biegi blokować. Zrzuciłem dźwignie i 5minut z migomatem i wchodzą super, i nie blokują się.

47

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

to opisz jak działa Ci rewers ? Masz osobną wajchę ? wrzuć zdjęcie jak możesz.

48

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Zdjęcie wrzucę wieczorem, chciałbym rewanżu wink tzn. chcę założyć do ZT323 maszt widlaka i nie mogę otworzyć Twoich zdjęć, żyje jeszcze ? jeżeli tak to na pewno masz jakieś dobre rady po kilku latach eksploatacji.

49

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Androl zakładaj normalnie na tył. Lepiej widać i operować. Z przodu rzadko zakładam.

50

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

No i odkleszczona skrzynia. Wczoraj nic nie chcialo isc a dzisiaj poszlo i wszystko ok. Bede musial orac 1 szosowa zeby wolnych polowych nie wsadzac bo znowu zablokuje.. Rewers dobra mysl tylko trzeba miec troche wolnego czasu. Co do skrzyni.mus zrobic remont. Bkokuje jedno kolo i nie pozwala skrecic to nie przypadkiem satelity? No i rzechola lozyska na przodzie skrzyni i na sprzegle. No i jeszcze wyjaca 4... Tylko kto mi zrobi ta skrzynie? big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

51

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Karol ja Ci dobrze radzę weź zdejmij lewarki od biegów i zobacz gdzie się wytarło. Naspawasz i zapomnisz o blokujących się biegach.

52

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

maszt z przodu - rewelacja - żyje i ma się dobrze. Jutro porobię zdjęcia i wrzucę. W tym roku zmieniałem masz na 3 sekcyjny i dołożyłem pozycjoner - teraz łapy mam składane i nie wystają do przodu w czasie jazdy po drodze. No i nie trzeba odkręcdać głowy smile

53

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Do rozładunku z przyczepy zgoda, i zależy do jakiego ciągnika. Jeśli mowa o 323 to paletę z ziemi wziąć nie jest łatwo bo nic nie widać z zza maski.

54

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

ja używam do załadunku i rozładunku siana i słomy. Działa super.

55

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

rewers to prosta sprawa ,szukasz wodzika od wstecznego(3),dorabiasz jakąś obejmę na niego tak w połowie żeby coś wystawał,a na deklu robisz wodzik w popszek i montujesz tam widełki do posuwu w przód i tył(robisz dziurę w deklu na widełki).Drążek co jest w popszek robisz tak żeby końcówka wystawała z prawej strony po za dekiel i rurki,do niego montujesz jakiś pręt.Rewers działa do przodu i do tyłu i tak samo się jeżdzi jak chcesz włączyć drogowe to drążek do przodu i wtedy można przełączyć na drogowe na wstecznym nie da rady.

56

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

witam  również mam problem ze swoim 323   zablokowała mi się skrzynia na prerwszym zakresie na biegu wstecznym próbowałem na siłę wajchą odblokowac ale się urwała ;( wiec zaczołem rozbierać .Zdjełem podłogę i dostałem się do wodzików . Tu moje pytanie jak je ustawić żeby odblokować ??  Najlepiej prosił bym o zdjęcie poprawnego ustawienia bo nie mogę nigdzie namierzyć takiego zdjęcie a rozbieram to poraz pierwszy i nie wiem co i jak a z tego co czytam to nie wiele rozumiem   proszę o pomoc  z góry dzieki smile

57

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Ustaw wszystkie wodziki w jednej linii, mam takie zdjęcie może pomoże ( skrzynia była na luzie )
http://naforum.zapodaj.net/thumbs/50f850c9e47d.jpg

58

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

a jeśli mam ten dekiel założony od skrzyni to dam radę je ustawić śrubokrętem na siłe ?? czy dekiel zdjąć bo już jeden śrubokręt pogiełem

59

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

Odblokujesz bez zdejmowania. Jak jeden nie rusza to spróbuje drugi. U mnie jest tak, ze jest się zablokuje to ruszam drugim jak nie chce ten właściwy ruszyć. Czasem się mocno zakleszczy. Ostatnio już dawno nie miałem zblokowanej skrzyni, i Tobie też radzę zająć się wodzikami i ładnie biegi zmieniać, nie będziesz mieć kłopotu. Zobaczysz który bieg Ci blokuje jak przyjrzysz się magistrali od dźwigni, tam odwrotnie jest jak narysowane są biegi.

60

Odp: zakleszczona skrzynia biegów 323

srubokręt .jak ciężko to jedno koło do góry poszarpać kołem , i pójdzie .

Leszek   dla kolegów'