1 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2008-09-07 22:58:21)

Temat: czujnik temperatury

Witam
Jakiś czas temu miałem problem z czujnikiem  temperatury w kombajnie. Wymieniłem na  ten z autosana  zegar tez ale wszystko padło z nie wyjaśnionych przyczyn po kilku godzinach.
Znalazłem świetne rozwiązanie. http://thermoplus.pl/produkt-TPM-150-23-6-46.html
Zakupiłem miernik, przeciąłem kabelki dolutowałem odpowiedniej długości przewody ( dwa bardzo cienkie). wykręciłem czujnik z kolektora wybebeszyłem go  wiertarką ( trzeba usunąć z wnętrza trzpień i sprężynę ) nawinąłem odpowiednią ilość foli aluminiowej na sondę nowego miernika którą wcisnąłem w korpus starego czujnika i całości uszczelniłem klejem dwuskładnikowym. wszystko działa bez zarzutu. czujnik działa na baterie i kosztuje tylko 30 zł.
Warto włożyć kabel od sondy w jakiś elastyczny wąż rurkę gdyż cienki kabel może szybko się uszkodzić.
W podobny sposób można zastąpić obrotomierz na allegro są prędkościomierze od rowerów które mają opcję obrotomierza lub mierzą prędkość do 199km/h . po zaprogramowaniu odpowiedniej średnicy koła wskażą nam prędkość obrotową  podzieloną przez 10 szkoda ze ni pokażą motogodzin.
Pozdrawiam

2

Odp: czujnik temperatury

Krzysiu, opowiedz o pozostałych swoich sprzętach czyli 300 i 323.

3

Odp: czujnik temperatury

już kiedys pisałem o tych zegarkach na forum cena ok 40 ale maja 2 sondy <woda olej>sa na allegro w dodatkach komputerowych<przez 2 sezony mam w ciagnikach i kombajnie i wszystko gra