141

Odp: Różne inne ciekawe

sad ktoś próbował upodobnić zt 323 do c-360 tymi lampami:(

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

142

Odp: Różne inne ciekawe

Kolorystyką do Deutz-Fahr'a, wygląda nawet dobrze. Lampki takie też sobie kupiłem do mojego 303, ale chce z przodu je zamontować..

143

Odp: Różne inne ciekawe

a co myslicie o ciagnikach deutz fahr ?? miał ktos doczynienia z tymi ciagnikami ?? a moze ktos zna kogos kto takowy posiada i jak sie sprawują

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

144

Odp: Różne inne ciekawe

ja miałem do czynienia .Ciagniki bardzo trwałe i solidnie wykonane<jakość jak john deere>cena mniejsza.W okolicach 9-10 tys motogodzin zaczyna sie coś sypać a wtedy drogo..

Odp: Różne inne ciekawe

Witam wszystkich :beer:
W niedziele wybieram się oglądnąć 6metrowe wały posiewne (uprawowe). Od długiego czasu się za takimi rozglądałem i znalazłem praktycznie pod domem bo 40km ode mnie i to za mała cenę, bo tylko 2500zł. Oto ich foto:
http://s1.fothost.pl/upload/08/48/81178ecc.jpeg
http://s1.fothost.pl/upload/08/48/95963522.jpeg
http://s1.fothost.pl/upload/08/48/1715aa52.jpeg
http://s1.fothost.pl/upload/08/48/d01a0055.jpeg
No i co Panowie o nich myślicie???
Ja na 99% wiem, że w poniedziałek będę jechał po nie zetorkiem big_smile
Pozdrowienia dla wszystkich :beer: :beer: :beer:

146

Odp: Różne inne ciekawe

Wygląda bardzo ładnie. Tylko po co Ci taki wał ?

Odp: Różne inne ciekawe

Nie za bardzo  rozumiem pytania "Tylko po co Ci taki wał ?"
Moim zdaniem odpowiedź jest prosta. Po to żeby po zasianiu pul wjechać tym wałem i zawałować całe pole. Po takim zabiegu:
-zboże szybciej kiełkuje,
-pole jest równe jak stół,
-nie ma żadnych grud i brył.
Mam wały ale robią one tylko 1,8m i tylko małe pola robiłem i tylko na wiosnę bo jeździłem 30-stka, a na jesień za bardzo pizga.
Piękna sprawa takie wały big_smile big_smile big_smile Wiem co mówię :beer:

148

Odp: Różne inne ciekawe

swiete slowa ja to samo waluje wszystko i jesli ktos nie wierzy to niech sam zobaczy wezmie zawałuje kawałek pola a kalwałek nie i zobaczy ruznice przy wschodach i podczas rosniecia rosliny smile

ja wałuje podobnymi tylko bez ramy  kazdy doczepia sie osobno ale około 4.5metra wałuja na raz i tez trzydziestką wałuje bo nigdzie mi sie nie spieszy:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

149

Odp: Różne inne ciekawe

Mam pytanie wałujecie wszystko czy są jakieś wyjątki.

150

Odp: Różne inne ciekawe

Mam również wały ale ciągane o szerokość 6,3 warzą ok 1,7tony . wałuje wszystkie zasiewy jare i ozime . Ciągam  Jumzem pole równe wschody super , robiłem próby 1 ha bez wału reszta z wałem  w suchy rok sąsiedzi mysileli  że nie dosiałem .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

151

Odp: Różne inne ciekawe

wszystko jak leci big_smile wałujemy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

152

Odp: Różne inne ciekawe

Czy tylko na suchy rok bo na mokry to chyba nie.

153

Odp: Różne inne ciekawe

na mokry tez zawsze po mokrym jest susza smile wiadomo nie waluje sie w tak mokra ziemie bo po wałach zostanie asfalt  ale znowu sie nie sieje w takie bagno tongue najpuznije ise wałuje po 3 dniach od zasiewu smile bo puznije jak skiełkuje to mozna kielki połamac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

154

Odp: Różne inne ciekawe

Dzięki za odpowiedz na pewno zaczne teraz wałować.

155

Odp: Różne inne ciekawe

a powiedzcie jakie ziemie wałujecie ja sie zastanawiam bo u mnie na każdym kawałku mam i piach i glinę i nie wiem co zrobić boję się wałować gliny z drugiej strony wałować tylko część  jeździć jak pijany po polu???

156

Odp: Różne inne ciekawe

umnie klasa 3  i 5 tak wiec wałuje wszystko  na piachach nie wiem   co bedzie a gline tez mam i wałuje i nic sie nie dzieje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

157

Odp: Różne inne ciekawe

Pamiętam, 20 - 30 lat temu, była w moich stronach taka moda czy metoda. Oprócz zbóż wałowało się wszystko. Gładkimi ziemniaki, pierścieniowymi burak, kukurydzę i trawy. Teraz nie wałuje się nic.
Gdyby roczny rozkład opadów był korzystny, tzn. w okresie wegetacji co jakiś czas deszcz - wałowanie może miałoby sens. Może ?!
Teraz jest albo susza, albo ulewy.
Na wschody nie narzekam. Bronowanie upraw po wschodach w fazie krzewienia z powodu ulewy - robiłem kilka razy. Mówię o jarych.

158

Odp: Różne inne ciekawe

co myślicie o tym agregacie ??
http://www.allegro.pl/item500226735_agr … olski.html
z ceny ok 300 zł by zbił akurat na transport bo mam ok 300 km. Jak się dodzwonię to na jutro się umawiam na oglądanie. Trzeba by tylko dorobić przedni wałek lub włókę.
Wart ceny ??

gg 5118068

159

Odp: Różne inne ciekawe

poszukaj czegoś tańszego. za te pieniądze to on do wiosny na allegro będzie wisiał

160

Odp: Różne inne ciekawe

Za 3tyś można się zastanowić.