41

Odp: Ropa w oleju ?

Północnej.

42

Odp: Ropa w oleju ?

Roberto323 napisał/a:
farmer1 napisał/a:
Roberto323 napisał/a:

Androl a ty u Siebie masz zaślepione? Ile wtedy wlewać oleju do sprężarki i do pompy?

jak odcinasz centralne smarowanie od pompy to sprężarka dalej jest smarowana nie trzeba do niej lać oleju pompa jest ostatnim odbiornikiem centralnego smarowania i trzeba zaślepić rurkę między pompom a sprężarką i oczywiście odkręcić przewód między blokiem a sprężarką i zaślepić otwory w bloku i pompie

Czy dobrze rozumiem że powinno być "i oczywiście odkręcić przewód między blokiem a pompą i zaślepić otwory w bloku i pompie"
"

jak odcinasz pompę od centralnego to wiadomo że spływ musisz zaślepić bo inaczej olej z pompy ci ucieknie i jeżeli paliwo pompa puszcza to do oleju będzie spływać

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

43

Odp: Ropa w oleju ?

źle mnie zrozumiałeś farmer1, ty napisałeś , żeby odkręcić przewód między blokiem a sprężarką a chyba miałeś na myśli przewód między blokiem a pompą. W poniedziałek zabieram się za centralne smarowanie i oczywiście sprawdzę tę płomieniówkę.
No i jeszcze muszę zamówić filtr oleju, bo chyba w okolicznych sklepach nie znajdę

44

Odp: Ropa w oleju ?

Witam, może ktoś wstawić zdjęcie oryginalnej świecy płomieniowej w 323 bo u mnie jest chyba inna. Moje podejrzenia co do ropy w oleju skierowałem także na pompę zasilającą bo gdy odkręciłem tłoczek i próbowałem podpompować to ropa lała się na zewnątrz strumieniem.

45

Odp: Ropa w oleju ?

ok ja jutro wstawię bo mam oryginał porobię fotki i zapodam linki do zdjęć i każdy sobie obejrzy

Nie ma to jak FORTSCHRITT

46

Odp: Ropa w oleju ?

Dzięki Tomek,

47

Odp: Ropa w oleju ?

wiesz co u mnie tez sie ropa leje jak zaczynam pompować ale ropy w oleju nie mam

Nie ma to jak FORTSCHRITT

48

Odp: Ropa w oleju ?

a o to fotki tej świecy sorry miałem w dzień zrobić ale wyleciało mi to z głowy ale zrobiłem je i dodaje linki do nich:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/066 … 20f07.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c50 … 92245.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d87 … a9f7a.html

Nie ma to jak FORTSCHRITT

49

Odp: Ropa w oleju ?

O właśnie u mnie w 514 płomieniówka się poci! Macie jakiś sposób, żeby ją ominąć sensownie, bo jest mi nie potrzebna.

50

Odp: Ropa w oleju ?

normalnie zaślepiasz w kolektorze dolotowym wejście na nią łączysz te dwa przewody zasilajace od paliwa i kable poizoluj i po sprawie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

51

Odp: Ropa w oleju ?

tak ale czym połączyć te przewody paliwowe? Myślałem, żeby jeden bez łączenia założyć. A wy jak macie?

52

Odp: Ropa w oleju ?

Ja zaślepiłem obydwa.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

53

Odp: Ropa w oleju ?

jak albo czym

54

Odp: Ropa w oleju ?

zaślepić przy pompie bo to nadmiar jest jak dobrze pamiętam przewód od pompy do świey skasować a od świecy do wtryskiwaczy też zaślepić ale nie wiem czy to wypali ja robiłem powrót do zbiornika z pompy bo cos mi kiedyś nadmiar sie w pompie robił czy cuś już dokładnie nie pamiętam musiłabym pujść i obejrzeć

Nie ma to jak FORTSCHRITT

55

Odp: Ropa w oleju ?

Ja smarowanie pompy z silnika zlikwidowałem, dobra rada PiotraK, zaślepia się przewód idący od sprężarki  do pompy wtryskowej, ten cienki, kawałek zostawia sie przy pompie jako odpowietrznik skierowany do dołu-u mnie jakieś 10cm, i wyrzuca się ten gruby przewód-to jest powrót oleju, między pompą a blokiem i zaślepia się otwory, spuszczamy olej z pompy i zalewamy czystym silnikowym gdzie poziomem jest otwór po grubym przewodzie pompy

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma możliwości przedostania się paliwa do oleju no i pompa ma czystrze smarowanie oczywiście jak będziemy zmieniać olej

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

56

Odp: Ropa w oleju ?

no to bzdura bez urazy, ale jak powrót zaślepię to czarny dym i wacha w komin!

57

Odp: Ropa w oleju ?

O zaślepiony powrót to wiadro będzie palił na sekundę

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

58

Odp: Ropa w oleju ?

tak jak mówisz wacha w komin i czarny dym ja dla tego do zbiornika zrobiłem powrót jak w    C-360 i nadmiary paliwa ida do zbiornika nie miałem tego i ciężko było to sie dusił to palił jak smok a powrót założony od wtryskiwaczy z górnego wężyka też i nie ma nadmiaru w przewdach

Nie ma to jak FORTSCHRITT

59

Odp: Ropa w oleju ?

Koledzy kto mówi o zaślepieniu powrotu paliwa z wtryskiwaczy? Rozmowa jest o płomieniówce.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

60

Odp: Ropa w oleju ?

Ja mam świece żarowe i mam spokój

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile