61 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2015-01-20 21:25:14)

Odp: Ropa w oleju ?

ja tez mam świecę płomieniową działa i mam spokój ale kolega stachu chce ją w kombajnie usunąć i tu jest cały ten dylemat

Nie ma to jak FORTSCHRITT

62

Odp: Ropa w oleju ?

ojanusz napisał/a:

Koledzy kto mówi o zaślepieniu powrotu paliwa z wtryskiwaczy? Rozmowa jest o płomieniówce.

dodam od siebie patrzcie na 3 zdjęcie, tomka 323 zaślepiamy za ostatnim wtryskiwaczem, przed świecą.

63

Odp: Ropa w oleju ?

no właśnie to najprostsze założyć śrubkę i nakrętkę miedziane podkładki żeby nie ciekło i po sprawie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

64

Odp: Ropa w oleju ?

Muszę na spokojnie looknąc jak tam jest i trzeba coś pokombinować, bo zero przecieków tylko ta płomieniówka się poci i tak nie może być a kukurydzy nie koszę.

65

Odp: Ropa w oleju ?

Dzięki tomek 323 miałbyś plusa za te zdjęcia:) Tak jak myślałem mam inną płomieniówkę, najprawdopodobniej od MF. Pompę zasilającą zamówiłem już u Pana Piotra więc jak tylko przyjdzie to zabieram się za likwidację centralnego.

66

Odp: Ropa w oleju ?

he he za plusy dzięki i polecam się na przyszłość tak tylko dodam że mojego fortschritta mam w 90 % w oryginale tak więc służę pomocą a plusy jak i minusy piszcie że dajecie tak jak to koseś wymyślił a ja sobie będę w tedy dopisywał

Nie ma to jak FORTSCHRITT

67

Odp: Ropa w oleju ?

To możesz Sobie dopisać:)

68

Odp: Ropa w oleju ?

dzięki

Nie ma to jak FORTSCHRITT

69

Odp: Ropa w oleju ?

A najgorsze z tą ropą w oleju w moim 323 jest to, że mogłem mu mocno zaszkodzić, o ile już tego nie zrobiłem. Zrobiłem już nim może ze 20 mtg zanim się skapnąłem co jest grane. Dobrze, że jest to forum:)
Człowiek na błędach się uczy( ale lepiej cudzych niż własnych).

70

Odp: Ropa w oleju ?

my też jak nam poszła ropa do oleju to trochę ciągnik popracował ale nie było biedy a wydało sie jak tato go oglądał któregoś razu tak samo jak ja zobaczyłem że mam olej w chłodnicy  jak nam tuleje popękały wszystko trzeba doglądać ja niekiedy to z nudów pójdę i go posprawdzam czy tam sie cuś złego nie robi

Nie ma to jak FORTSCHRITT

71

Odp: Ropa w oleju ?

Ja też zauważyłem jakby osad oleju w chłodnicy ale płyn nie ginie nie przybywa go tak samo jest z olejem

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

72

Odp: Ropa w oleju ?

kolega kupił John Deere 6910 z niemiec przy wymianie płynów patrze a w zbiorniczku tłusto jest a w silniku nowa uszczelka pod głowica czyli jak kiedyś mu poszła uszczelka lej sie dostał to cały układ chłodzący musiał oleju dostać i jest brudny trzeba by wypłukać jakimś środkiem cały układ i po kłopocie i nie będzie mylić czy się coś dzieje

Nie ma to jak FORTSCHRITT

73

Odp: Ropa w oleju ?

Ja wymieniałem pompe wody na nową i ona zaj...... cała była w oleju i może przez to bo dziś tak patrzyłem z ciekawości i jakby nie znać tej oliwy, a ja zawsze jak płukam układ to dimerem do mycia pojazdów wyciąga tłuste brudy

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

74

Odp: Ropa w oleju ?

dostaje mi sie ropa do oleju w kombajnie silnik perkins 6 , wykluczyłem pompke zasilającą, zanim wyjme pompe zastanawiam sie czy mogło by isc paliwo przez swiece płomieniową, która jest w kolektorze ssącym?

mdw

75

Odp: Ropa w oleju ?

jako że leże chory to mogę coś poradzić świeca odpada bo zbiornik w kombajnie jest niżej  a na chodzie to by ją przepalił na 100% pompa paliwowa jeśli już wykluczyłeś pompkę zasilającą

76

Odp: Ropa w oleju ?

A jak wykluczyłeś pompkę?
A skąd wiesz że ropa  poszła w olej?

77

Odp: Ropa w oleju ?

odkreciłem, zaslepiłem wyjscie , pusciłem cisnienie membrana nie puszcza, po za tym na jezyku brak sladów ropy i sycho za membraną, a wiem ze ropa bo zniwa mi o to wyszło już. a nie jest to płyn, ani olej z hydrauliki bo go nie ubywa, zostaje ropa a dość sporo jej idzie na jakies 8 godzin pracy 2-3 litry

mdw

78

Odp: Ropa w oleju ?

A czasem któryś wtrysk nie leje? Ja kiedyś miałem tak w 323 że zaczęło przybywać oleju i przyczynom był lejący wtrysk,a i kiedyś widziałem C-360 3p że na oko chodził normalnie a jak przyprowadzili do warsztatu to oleju było ponad stan na bagnecie tak z 2-3 cm, tego Ursusa to pomagałem naprawiać jak miałem praktyki szkolne.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

79

Odp: Ropa w oleju ?

kurcze na wtrysk nie bardzo, bo by podkapcał, nierówno chodził, ale chyba tez wyciagne

mdw

80

Odp: Ropa w oleju ?

Jak by raptownie jeden z sześciu przestał działać to usłyszysz ale jak powoli siada to nie wiem czy tak wyczujesz,ja w 514 tak miałem że w żniwa silnik latał,palił a w czerwcu nie chciał zagadać w ogóle wiec wtryski zawiozłem do Grudziądza i na moich oczach Piotrek je sprawdzał ,wszystkie lały,wymienił i ustawił ,założyłem,przepompowałem i po paru obrotach rozrusznikiem zapalił .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile