Temat: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

Witam zakupiłem "nowy" pług Overum-a do mojego forszaja 323a i mam problem z jego podłączeniem pod hydraulike . Coś więcej o pługu jest to overum 4+1 półzawieszany z hydrauliczną regulacją orki . Kłopot w tym że mam 3 węże wychodzące z pługa jeden od podnoszenia na kole a dwa od siłownika dwustronnego do regulacji szerokości orki .. a za biednego forszaja wychodzą tylko dwa wyjścia do hydrauliki tzn. 3 ale jedno jest takie duże do maszy mających własne napędy (silniki hydrauliczne itp.) Jak mam to podłączyć ??
ile macie wyjść hydraulicznych ze swoich sprzętów ?? i jak zrobic więcej u mnie ?? z góry dziekuje i pozdrawiam Marcin

2

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

ja wyjsc chydraulicznych mam 6  wszystkie małe szybkozłaczki ddr-owskie dwie sa ze stałym cisnieniem  podłaczone do głównego weza od pompy  (caly czas jest w nich cisnienie) i po dwa na rozdzielacz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

marcinie a ile masz dziwigni rozdzielacza w kabinie ? bo jeśli jedną na wywrot i jedną na podnośnik to zamontuj dodatkowy rozdzielacz

4

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

Ja mam 5 wyjść hydraulicznych w tym jedna ze stałym ciśnieniem

5

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

dwie dźwignie jedną do podnośnika drugą na wywrot ... gdzie zamontować ten rozdzielacz ??

6

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

ja miałem taką samą sytułację, wieczorem zrobię fotkę to zobaczysz jak mam zrobione ,ale planuję zmianę i zamontowanie dzielnika elektrycznie sterowanego takiego jakie są montowane w turach do sterowania trzeciej sekcji za 480 zł.w grene http://www.grene.pl/sklep/index.php/cPath/431_590

7

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

jeszce jedno pytanie do posiadaczy pługów półzawieszanych .. mianowicie jak podnosicie pług na kole to jednocześnie za pomoca jednego przekaźnika podnosicie go z przodu ??

8

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

hmm z tego co wiem to pierw podnosisz przód a puznij podnosisz tył przezto niema porobionych "rowów"

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

sorki marcin ale nie zdążyłem zrobić tego zdięcia http://www.fotoload.pl/index.php?id=3a4 … 9b12e1f609 ale dałem z zimy

10

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

Marcin jeżeli chcesz mieć dodatkowe wyjścia to musisz dołożyc sekcje rozdzielacza a nie cały rozdzielacz

11

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

wiatam panowie a ja mam w zt-300 7 wyjśc hydraulicznych! dodatkowy rozdzielacz i jescze taka skrzynke nad rozdzielaczem z podłączonym wężem chyba to tez cos takiego jak jakiś rozdzielacz jest. Traktor prawdopodobnie pracował z rozrzutnikiem lub beczka.

12

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

ja mam trzy dżwignie jedna do podnośnika druga do zewnętrznej a trzecia przyznam że nie sprawdzałem ale chyba także do zewnętrznej

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

13

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

od czego będzie pasował taki rozdzielacz ?? i ile taka zabawa kosztuje ??
a nie wystarczy zamontowac jakiegoś trójnika ?? i jak to jest możliwe że jedni maja oryginalnie 4 wyjścia na dwóch wajchach  ??

14

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

wydaje mi się że jest tak dlatego że są dwa wyjści z jednej wajchy tzn jedno podaje ciśnienie jak do przodu a drugie jak do tyłu wajche czyli właśnie do siłowników dwustronnych ale to tylko takie moje zdanie

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

15 Ostatnio edytowany przez Maryush (2008-09-20 00:46:56)

Odp: nowy pług i kłopoty z podłączeniem ;/ pomocy

Dobrze Karlos kombinujesz.. o to właśnie chodzi. Czasem jest też tak zwany "wolny powrót" - to do siłowników jednostronnych.. Ja w Zetorze 7211 Mam rozdzielacz jednosekcyjny i trzy gniazda. Dwa ćisnieniowe i jeden wolny powrót.. Wajcha w kabinie ma położenia:
1-2-3-4

i tak:

1. ciśnienie w jedno gniazdo.
2. swobodny powrót oleju z siłownika maszyny gniazdem wolnego powrotu.
3. położenie zerowe, neutralne.
4. ciśnienie w drugie gniazdo.

Podobnie jest w ciapku..

Zatem 4 wyjscia to norma. Bo Forszajowy rozdzielacz standardowo ma dwie sekcje hydrauliki zewnętrznej.. a jeszcze jak jest regulator przepływu to bodaj dwa gniazda dochodzą.. + wolny powrót i mamy już siedem gniazd...

mylę się? niech się spece wypowiedzą czy nie tak jest?

There is no soul, no soul could ever make me it's own...