Temat: Bizon ZO56

nasz Bizonek tongue , mamy go od nowosci , ma ok 2200 mtg pracuje bezawaryjnie

http://www.fothost.pl/upload/08/40/ded453b4.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/40/2e02f116.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/40/32574e90.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/40/0d83a8fe.jpg
http://www.fothost.pl/upload/08/40/b5fc72bd.jpg

GG:1910208

2

Odp: Bizon ZO56

Dobry pomysł z rozkładaniem rury wysypowej. Jak się ją otwiera? Dołożyliście dodatkowy rozdzielacz? Kabinka jest, można kosić, a nie połykać tony kurzu. Zadbany sprzęcik ładnie się prezentuje

3

Odp: Bizon ZO56

Bizon na forum Forszaja, to jakaś prowokacja, pewnie służb specjalnych wink

4

Odp: Bizon ZO56

heh  ale fakt co fakt ładnie wygląda i dobrzy pomysł z tą rurą hydrauliczną big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Bizon ZO56

dobrze że chociaż przyczepa produkcji ddr

6

Odp: Bizon ZO56

LAdny BIZON pozdro is zacun;]
Moj bez kabiny reszta to samo;]

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

7

Odp: Bizon ZO56

jest założona dodatkowa kość do rozdzielacza od wsuwu i wysuwu motowideł , rure trzeba zapiąć gdy ja sie otworzy na klamrę

GG:1910208

8

Odp: Bizon ZO56

Wątek o bizonie więc może tu o moim....
Zabrałem się za remont generalny bizona Z056 z 1983roku. Zakupiłem go 3 lata temu w stanie dobrym-. Silnik pracował i nadal pracuje bdb, blacharsko trochę gorzej. Bizon z kabiną i szarpaczem kosztował mnie 16tyś, do tego wkład około 1500zł przez 3 lata. Kosił u mnie 34ha, z usługami max 50ha. Licząc to co zaoszczędziłem u mnie na żniwa to zwrócił się w 2 roku. Teraz przyszedł czas na remont. To co w nim robie to:
-wyprostowanie obudowy całego tyłu licząc od silnika w tył - część blach do wymiany, część będzie naspawywana.
- reperacja blach wytartych przez podsiewacz  - część wycięta i wymieniona, część naspawana.
- wymiana całego podsiewacza - podłoga, kosz sitowy sita, oraz obudowa wentylatora.
- reperacja podłogi w zbiorniku,
- wymiana wszystkich łożysk, prócz młocarni i odrzutnika,
- wymiana pasów jezdnych, młocarni, głównego potrójnego, sieczkarni i na kłosowym.
- reperacja wytrząsaczy,
- wymiana wałka głównego skrzyni (wyszczerbione zęby), i łożyska igiełkowego na nim. Uszczelnienie skrzyni.
- naprawa hamulców.
Oraz kilka drobnych prac: inne siedzonko, nowe nawiewy, przemalowanie tu i ówdzie...

Co do planów zakładania hydrostatu to po otwarciu skrzyni zrezygnowałem - koszt naprawy śmieszny, a   przeróbka  wychodziła koło 3000zł. Cały układ hydrostatyczny jest na sprzedaż - za 1800 oddam bez mrugnięcia.
Parę fotek z napraw wstawie później.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: Bizon ZO56

Jak mieliśmy z056 to po każdej wtopie,awaria skrzyni a w z050 już tak nie bo jest na wąskich kołach.a raz to cały dyfer miał nowy zakładany.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

10

Odp: Bizon ZO56

Awaria skrzyni czyli co? Oska zerwana krotka?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

11

Odp: Bizon ZO56

Mój z roku 1977 ma już oznaczenie ZO56 jest na wąskich kołach 3 lata temu chodził na balonówkach od F 516 wtop nie zliczę, czekałem kiedy coś walnie w skrzyni i nie walnęło. Półośki nie zmieniałem jeszcze żadnej, a będzie to 21 sezonów u mnie w tym roku, wały kół obydwa w skrzyni tylko jedno łożysko.

12

Odp: Bizon ZO56

Mój 87 rok kosi rocznie ok 100 ha moze troszkę więcej skrzynia robiona w 2005 i teraz cala robiona ten kto ja robił i konstruował  to dopiero miał łeb albo był po pijaku jak do tej pory 4 tysie wsadzone w grata

13

Odp: Bizon ZO56

http://www.maszynydlafarmera.pl/informa … on-powraca

Odp: Bizon ZO56

Półośka właśnie i kilka razy sprzęgło,a to łożysko itp.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

15

Odp: Bizon ZO56

Jak półośka pęka krótka zazwyczaj to wstawić długą i będzie po problemie na dłuugi czas chyba że ktoś ostro jeździ wink Pamiętam jak było u nas 3 kombajny Z040 / Z056 i do tej pory Z058 to tatko mówił że Z040 lepiej szła po górach niż Z056 wink Wszystkie były rozbierane i robione na tip top bo jeździły na usługi ale się zrezygnowało

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

16

Odp: Bizon ZO56

"wielki powrót kultowej "polskiej" maszyny". Nazwa polska jak i w przypadku ursusa, a zarabia kapitał zagraniczny. Mając tak rozwiniętą produkcję ciągników, kombajnów maszyn rolniczych, samochodów, silników, maszyn budowlanych, statków, elektronarzędzi, sprzętu rtv i agd, i wiele wiele innych lepiej było sprzedać za garść srebrników fabryki kapitałowi zagranicznemu, by on je pozamykał i by on po kilkunastu latach serwował nam takie "wielkie powroty". Niedługo obowiązkiem każdego patrioty będzie mieć w garażu nowe c360, bizona i poloneza. W domu telewizor unimora, pralkę franię, komputer odra, sprzęt hifi tonsila, a na warsztacie celma ma królować. Wszystko oczywiście świeżynki z "wielkich powrotów".

Jak mój tata kupił fiata 125p miałem 5lat i byłem taaki dumny że mamy polski samochód. Po paru latach powiedziałem że jak dorosnę kupie nowego fiata 125p, na co tata mi oznajmił że ich już nie produkują. Byłem taki załamany i zły że powiedziałem sobie, że jak dorosnę uruchomię na nowo jego produkcję. Z biegiem czasu zrozumiałem że to droga i niezbyt mądra inwestycja (wielkie koncerny by zjadły mnie bez popity). Jednak widząc tendencję "wielkich powrotów" może za pare lat spełnię marzenie z dzieciństwa. Tylko czy on tak na prawdę będzie polski....

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

Odp: Bizon ZO56

Żeby ten ursus i bizon były tak polskie jak kiedyś,to może? ,ale to już nie to.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

18

Odp: Bizon ZO56

Tak polskie nigdy nie będą. Generalnie obecny przemysł budowy maszyn użytkowych to jest kompletowanie całości z oferty poddostawców i to ma ogromne plusy.

Czy wszyscy producenci traktorów budują zwoje skrzynie, osie, napędy i silniki? Nie.

Skrzynie - ZF, silnik - Detz i paru innych, Osprzęt - Bosch, Delphi, Vdo, Osie - np SAF.

I to ma swoje ogromne plusy. Można przebierać w ofertach i być "po za" starzeniem się technologii. Gdyby np. Ursus nie wytwarzał sam silników do C-360 albo osprzętu do nich, zapewne o wiele szybciej doczekali byśmy się jakiejś modernizacji, ba może nawet zupełnie innego - lepszego silnika od konkurencyjnego dostawcy.

Ale cóż można oczekiwać o firmie tak skoncentrowanej wertykalnie, której do szczęścia brakowało jedynie kopalni rudy żelaza.

...jak mawiał Sofronow.

19

Odp: Bizon ZO56

Czy wy nie patrzycie na datę pojawienia się tego artykułu?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

Odp: Bizon ZO56

Cholera wie czy to prima aprilis czy na prawde?

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0