1

Temat: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Witam mam własciwie prośbę, czy moglibyście mi pomóc z ustawieniem kombajnu ? W tym roku poszedł w rzepak i za chiny z ojcem nie mogliśmy go ustawic, jak za dużo leciało z tylu, to zmniejszyliśmy wiatr, jak zmniejszyliśmy wiatra to znowu syf leciał do zbiornika hmm macie na to jakąs sprawdzoną metode, czy na''czuja'' ?

Z góry thx za odpowiedzi

2

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

sitami tez sie reguluje !!  nie tylko wiatrem w forszajach sa sita dolne z blachy otworowej czy jak sie ona tam zwie  i z tego co wiem to zepak ma inne otwory pszenica ma inne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

zapomniałem dodac, że koszone było na sicie do rzepaku ;p

4

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

a jakie obroty bebna?? mlucacego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

W bizonie daje 550, 600 obr/min to w forszu chyba podobnie,klepisko na max do dołu,wiatr na 0,bizon ma jeszcze kierownice powietrza które żle ustawione mogą dużo wywalwć do tyłu,przy wilgotności poniżej 7% to i takrzepak się przepaławia

6

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

witam ! moja e-512 mieli zboże a dokładnie to żyto i pszenice pszenżyto co można z tym zrobić bo już troche się z tym męcze i dalej nie wiem co to jest dodam że wcześniej nie mielił. pomocyyyyyyyyyyyyy! z góry dzięki !

7

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

może za mocna klepisko dokręcasz

8

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

próbowałem popuścić i nic nawet obroty popuściłem i nic najgorzej mieli na pusto wymieniłem nawet gumy w podajnikach pochyłych i wymieniłem podajnik śrubowy zbożowy

9 Ostatnio edytowany przez PrzemoO (2009-07-25 09:35:01)

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Było coś robione przy kombajnie czy sam nagle zaczął mielić zboże?
Sprawdzałeś już na jakim etapie omłotu śrutuje,ściągnij na dole osłonę kosza sitowego i zobacz czy już tam jest pokruszone.

10

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

szczelina wlotowa może jest za mała
regulowałeś coś przy klepisku?

11

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

zwiekszanie szczeliny omłotowej nic nie daje .w koszu sitowym jest też zmielone . zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem za dużo zboża  nie idzie na powtórny omłot i wieloktrotnie przechodzi przez cepy.

12

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Sprawdż czy nie masz dziury w zbiorniku zboża .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

13

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Pod ślimakiem , oczywiście .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

14

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Hej , doszedłeś ładu z kombajnem ?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

15

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Witam

Mam podobny problem z moją e 512 a mianowicie mieli mi zboże

pomóżcie jak ustawić klepisko, czy są jakieś inne powody i czy może byc to spowodowane zbyt dojrzałym zbożem :hmmm:

czekam na odpowiedz pozdrawiam

16

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

powiem tak jak ja ustawiam na pszenżyto. na wlocie odległość między sitem a klepiskiem jest 16mm a na wylocie 3mm. możesz to sprawdzić przez te małe okienka. ale jeśli kombajn nie ma mocno ciężko to może nie wina klepiska

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

17 Ostatnio edytowany przez tatamarty.323a (2009-08-01 22:47:44)

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

U mnie też w ubiegłym roku zaczął nagle mielić zboże, masakra to była, okazało się że kawałek dna zbiornika zbożowego się oderwał i ziarno ze zbiornika sobie leciało prosto na bęben, zaznaczę jeszcze, że po otwarciu włazu do zbiornika nic nie było widać, idealnie pod ślimakiem była szpara może 1cm na długości ok 1 metra, w dodatku ślimak jest nakryty takim daszkiem i bez włożenia ręki pod ślimak nic się nie da stwierdzić. Zrobiłem całe nowe dno pod ślimakiem, namęczyłem się niemiłosiernie, prawie cały dzień w okropnych męczarniach w zbiorniku w upale, w dodatku nie ma jak nóg położyć, ani usiąść, ani uklęknąć, przerąbane...ale przynajmniej mam teraz spokój na pare ładnych lat smile
Mielenie zboża na pewno nie jest efektem młócenia zbyt dojrzałego zboża, wręcz przeciwnie, czym bardziej dojrzałe, tym lżej wyskakuje z kłosów i nie trzeba tak ściskać klepiska, a kąt ustawienia klepiska ma minimalny wpływ na mielenie ziarna, no chyba, że ktoś ustawi 1-2 mm w którymś miejscu, szczególnie na wejściu, ale wtedy to nie ma mowy o młóceniu, bo nic by w bęben nie weszło i cofało się pochyłym.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

18

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Znam ten ból , dwa lata temu to przerabiałałem , dałem rynienkę z ocynku przynitowałem i jest gites .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

19

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

w zbiorniku ziarna wymieniłem w tamtym roku pod ślimakiem całą blachę i nie jest możliwe aby tam zboże przelatywało na bęben.  w mojej e 512 wymieniłem wszystkie listwy na nowe na bębnie młócącym ale zboże przechodzi na elewator kłosowy i tu może być problem co zrobić aby nie przelatywało tam zboże ??? i jak ustawić sita żaluzjowe i wentylator kierownice wiatru mam na samym dole

pozdrawiam

20

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Spróbuj bardziej otworzyć sito żaluzjowe, a może dolne sito masz zatkane, lub za małe otworki? Możesz też zmniejszyć wiatr.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg