21

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Panowie, mija drugi sezon a nam dalej nie idzie w rzepaku.. Może mi ktoś wytłumaczyc dlaczego jak ślimak łyknie trochę rzepaku odrazu się zapycha? Nawet jeśli jakimś cudem uda mu się to łyknąc to staje młocarnia.. Motowidła cofneliśmy prawie tak, że palce haczyły o ślimak, podniesione na maxa do góry, a mimo to pełno rzepaku leżało tuż za hederem, dziur w hederze nie mam, do tego leciało mi dośc brudne do zbiornika, górne sito delikatnie otwarte było, nie wiem może ja używam złego sita do rzepaku? Średnica otworków wydaje mi się, że ma około 7mm. Szkoda rzepaku bo nie był tragiczny a namłóciliśmy ledwo co 4t z 3ha..

22

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

a moze za luzny pas masz z młucarni  i sie kiozga jak myslisz??albo te sprzęgiełko z hedera za luzne nie podoba mi sie to

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

23

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Sprubuj opuścić ślimak w hederze , miałem podobną sytułację  a po opuszczeniu ślimaka zaczeło ładnie wchodzić i ślimak już nie staje , no i oczywiście pas napnij na młocarni , będzie gites .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

24

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

o własnie dobrze mu radisz zapomniałem to dodac czytasz w myslach pawelg hehe tez to obnizałem kiepsko zbierało

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

25

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Pas jest naciągnięty, trochę mu się przypaliło w tym roku. Zapomniałem dodac, że jedną strone ślimaka mam wyżej drugą niżej i jak dobrze pamiętam rzepak zapychał się przy tej stronie po której ślimak był wyżej. Wstępnie rozebraliśmy sprzegięłko ślimaka i jest tam pęknięta na 3 częsci jeden element, nie wiem jak on sie fachowo nazywa

26

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

sita zdecydowanie za duże. ja mam sito z otworami ok 3 mm. Wiatr, obroty bębna, obroty motowideł - minimalne. Ja ślimak w hederze ustawiam na jakieś 2 cm nad podłogą. Zdecydowanie polecam desykację rzepaku. Taki rzepak kosi się jak zboże. W tym roku 2-3 razy zablokowało mi ślimak w hederze. No i jeszcze jedna sprawa - dobrze ustawione sprzęgła kłowe. U mnie najsłabszym punktem jest sprzęgło na ślimaku hederu. Wolę wyciągać w razie czego rzepak z hederu niż z bębna...

27

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

z tej jednej strony masz wyzej po pewnie łancuch juz blokuje moze bys dosztukował z 2 ogniwka a przy tym sprzęgiełoku to są 2 zebati i pewnie to co w srodku między nimi niestety tez nie wiem ale sprawdze w nemieckim katalogu

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

28

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

rudemenes napisał/a:

sita zdecydowanie za duże. ja mam sito z otworami ok 3 mm. Wiatr, obroty bębna, obroty motowideł - minimalne. Ja ślimak w hederze ustawiam na jakieś 2 cm nad podłogą. Zdecydowanie polecam desykację rzepaku. Taki rzepak kosi się jak zboże. W tym roku 2-3 razy zablokowało mi ślimak w hederze. No i jeszcze jedna sprawa - dobrze ustawione sprzęgła kłowe. U mnie najsłabszym punktem jest sprzęgło na ślimaku hederu. Wolę wyciągać w razie czego rzepak z hederu niż z bębna...

Nie orientujesz się ile takie sitko może kosztowac? Można prosic jakąś fotkę tego sita? Jak dobrze pamiętam rzepak zapychał się po tej stronie gdzie ślimak jest wyżej, ale tuż przy gardzieli. Jak już pisałem, sprzęgiełko ślimaka jest do roboty, zrobimy to podniesiemy ślimak jak dobrze pójdzie zmienimy sitko i będziemy próbowac

@szajba
Też mogłem w katalogu sprawdzic, zapomniałem o tym totalnie. Ojciec znalazł gdzieś kompletne sprzegięłko ślimaka za 200zł, coś mi się wierzyc nie chce

29

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

musisz pokombinowac albo ustawic go na równo albo jeszcze cały obnizyc ja robiłem te oske ze sprzegła  to za sama to u tokarza zapłaciłem 150zł

posiadacz jedynego fortschritta w wiosce                                                                                                                     gg    3152125

30

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

Jeszcze ojciec wymacał za trzecim podejściem jakąś dziurkę w zbiorniku, to by tłumaczyło czemu tak mało tego rzepaku leci do zbiornika jak cały czas wylatywał na bęben i czemu mieliło nam pszenżyto. Zdam relacje jak zrobimy sprzęgiełko i ustawimy ślimak na te 2cm od podłogi hederu. No i koniecznie trzeba zmienic sito. Dzięki panowie za pomoc w razie czego będę pytał smile

31

Odp: Problem z ustawieniem kombajnu E-512

witam czy jest roznica miedzy sitami stalymi tzn (fasolkowe) jesli otwory sa wzdluz dlugosci sita a nie poprzecznie czy robi to roznice podczas pracy?pozdrawiam:)