Temat: ZAKUP SIEWNIKA

Kto może mi coś więcej napisać o siewnikach Fortshritt? Muszę kupić przez zimę siewnik ostatnio oglądałem właśnie taki siewnik 3m z dużą skrzynią zasypową i co mnie zdziwiło miał chydraulicznie podnoszone wszystkie redlice (chyba że się myle).Przekładnia olejowa.
Modelu nie pamiętam, cena 3500

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Juto jade oglądać do faceta ten siewniczek.

http://www.allegro.pl/item546452137_sie … ccord.html

3

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

piękna sprawa smile jak go kupisz to nie pozałujesz:D miałem doczynienia z takim siewnikiem sieje idealnie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4 Ostatnio edytowany przez Enjo (2009-03-23 00:01:16)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

A co powiecie o siewniku Mazur 4m , czy się zapycha? Jego wady i zalety. Czy ZT 323 dał by sobie radę z nim i agregatem biernym półzawieszanym? Pytam o mazura starszej generacji, przeróbce na zawieszany.
Mam 5,6 klasę ziemi

5

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

pół zawieszany fajna sprawa ale 3 metry szersze to kłopotliwe przejazdy po drogach

6

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

marur jest cholernie cięzki takie moje zdanie kiedyś kupiliśmy mazura tego starszego zawieszanegolub ciąganego jak kto wolał  a że było kawałek od nas to pojechalismy C385  jak podnieśliśmy to sie przestraszylismy neutral  a taki 4 metrowy tego starszego typu do tego agregat to masakra jak byś to zasypał zbożem to stawiam na wage calego zestawy ok2.5t

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

my mieliśmy kiedyś mazura 4m, pusty waży 1050 kg a siewu wchodziło około 700kg, moim zdanim do pół zawieszanego biernego zestawu możesz podpiąć 323 pod warunkiem że masz dobrą hydraulikie

8

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Dzięki za info smile Pytam bo te siewniki są z przystępnych cenach. Fakt 4m na drodze to spory kłopot to tak jak z kombajnem, drzewka się na poboczu ścina. Ale za to w polu 4m to już coś.

9

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Przeciesz mazur 4 metrowy podczas transportu ledwie wystaje za ciągnik

10

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Fujitsu97 napisał/a:

Przeciesz mazur 4 metrowy podczas transportu ledwie wystaje za ciągnik

chyba miałeś na myśli 3metrowy bo z 4metrowym to tak jakbyś mapisał że heder od kombajnu ledwo wystaje za koła. no chyba że składasz siewnik do transportu

11

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

miałem na mysli 4 metrowy a nawet 6

12

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

hmm albo masz tak szerokie drogi albo cholernie mały ruch w twojej okolicy tongue u mnie jak byś spróbowal wyjechac z 4 maerowym siewnikiem na droge to by cie rozjechali  albo bys poboczami jezdził bo niema innej opcji

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

http://allegro.pl/item581966776_super_o … marol.html
http://allegro.pl/item594088357_siewnik … r_4_m.html

No chyba o takich mazurach rozmawiamy i jak widać maja dwa zaczepy jeden do jazdy po polu a drugi po drogach w kole albo przy kole a z drugiej strony koła do transportu podnoszone hydrauliczne

14

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

A ja nawet nie wiedziałem że jest takie rozwiązanie w mazurach!!!

15

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Sąsiad ma 6 metrowy wiec wiem ale jakoś nie ma rewelacji siać sieje cena przystepna ale czy warto????????

16

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

no tak pewkna sprawa wiema ze mazna tak to transportowac ale albo ja zle przeczytałem albo nie wiem Enjo na pierwszym swoim poście napisał ze chce taki siewnik doczepic do agregatu
zacytuje,,A co powiecie o siewniku Mazur 4m , czy się zapycha? Jego wady i zalety. Czy ZT 323 dał by sobie radę z nim i agregatem biernym półzawieszanym?" hmm  to siewniki te są zawieszane lub półzawieszane w zależności jak kto co lubi ale jak chcesz z tego zrobic agregat uprawowosiewny to przeklniesz to wszystko  zanim posiejesz chektar   dośc ze ten siewnik jest duzo szerszy niż sieje  znaczy ze jak ma siac 3 metry to z tymi baloniakami ma prawie 4 szerokości to jeszcze jest diabelsko cięzki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

http://otomoto.pl/siewnik-zbozowy-rolma … 00334.html co myślicie o tym siewniku a jeśli nie ten to jaki może byc ??/

18

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

za te pieniądze to wolałbym Accorda i już by można było  znaleźć na talerzach, ze składaniem też nie ma problemu bo tylko samą belkę redlicową wystarczy złożyć po 4 redlice z każdej strony, no i wysiew w accordzie jest bardzo precyzyjny na zboża i drobnonasienne, zbiornik bardzo łatwo się opróżnia itd ale każdy ma swój wybór

E 516 na części
Telefon 695 076 269

19

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

ale ta cena jak w zeszłym roku kupowałem poznaniaka to oglądałem też mazura 4 m 1995 rok mało używany za 1500 zł i gość nie mógł znaleźć klienta na niego wink

20

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

mi chodzi o taki siewnik żeby nie ciągną ziemi i pasował do zt 323 .czy ktoś z was sieje accordem ??