181

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Karol323 napisał/a:

Masz 1221? 🤔Jak to śmiga? Jaka wersja?

Brat kupił ostatnimi czasy. Co masz na myśli pytając jaką wersja? To jest pronar 1221 z 2003 roku. Jak chodzi? Hmmm no wiesz 6 to zupełnie inna historia, rolniczej ładnie równo mruczy nie to co 4. Wczoraj założyliśmy do grubera nowe dłuta typu kockerling z unirolu i był test pod qq. Jak go wpuściliśmy na 40 cm to przy szerokości 2,2 metra momentami brakowało trakcji, dłuta całe w ziemi. Jak na 30 cm to wtedy fajnie robota szła ale jak się przejeżdzało w poprzek ujechanej ścieżki przez beczkę to też aż stawał.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

182

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Przems91 napisał/a:

No właśnie w przyszłości brona talerzowa z hydropakiem plus Amazon to spory ciężar ... U mnie za małe kawałki żeby kręcić się z połzawieszanym...

Może i zawieszanym lepiej ale z drugiej strony półzawieszanym jaka płynna jazda. Koseś ma horsza 3 metry połzawieszanego to niech się wypowie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

183

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Laszek napisał/a:
Karol323 napisał/a:

Masz 1221? 🤔Jak to śmiga? Jaka wersja?

Brat kupił ostatnimi czasy. Co masz na myśli pytając jaką wersja? To jest pronar 1221 z 2003 roku. Jak chodzi? Hmmm no wiesz 6 to zupełnie inna historia, rolniczej ładnie równo mruczy nie to co 4. Wczoraj założyliśmy do grubera nowe dłuta typu kockerling z unirolu i był test pod qq. Jak go wpuściliśmy na 40 cm to przy szerokości 2,2 metra momentami brakowało trakcji, dłuta całe w ziemi. Jak na 30 cm to wtedy fajnie robota szła ale jak się przejeżdzało w poprzek ujechanej ścieżki przez beczkę to też aż stawał.

po co pod kukurydze tak głęboko ryć?

Rolnik z powołania:-)

184

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Pajej napisał/a:
Laszek napisał/a:
Karol323 napisał/a:

Masz 1221? 🤔Jak to śmiga? Jaka wersja?

Brat kupił ostatnimi czasy. Co masz na myśli pytając jaką wersja? To jest pronar 1221 z 2003 roku. Jak chodzi? Hmmm no wiesz 6 to zupełnie inna historia, rolniczej ładnie równo mruczy nie to co 4. Wczoraj założyliśmy do grubera nowe dłuta typu kockerling z unirolu i był test pod qq. Jak go wpuściliśmy na 40 cm to przy szerokości 2,2 metra momentami brakowało trakcji, dłuta całe w ziemi. Jak na 30 cm to wtedy fajnie robota szła ale jak się przejeżdzało w poprzek ujechanej ścieżki przez beczkę to też aż stawał.

po co pod kukurydze tak głęboko ryć?

40 to było tylko na próbę a 30 to z racji tego że pole mocno ubite od beczki. Poza tym korzenie będą miały gdzie korzenie puścić. Plus ten w przeciwieństwie do pługa że nie wyciąga martwicy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

185

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Laszek napisał/a:
Karol323 napisał/a:

Masz 1221? 🤔Jak to śmiga? Jaka wersja?

Brat kupił ostatnimi czasy. Co masz na myśli pytając jaką wersja? To jest pronar 1221 z 2003 roku. Jak chodzi? Hmmm no wiesz 6 to zupełnie inna historia, rolniczej ładnie równo mruczy nie to co 4. Wczoraj założyliśmy do grubera nowe dłuta typu kockerling z unirolu i był test pod qq. Jak go wpuściliśmy na 40 cm to przy szerokości 2,2 metra momentami brakowało trakcji, dłuta całe w ziemi. Jak na 30 cm to wtedy fajnie robota szła ale jak się przejeżdzało w poprzek ujechanej ścieżki przez beczkę to też aż stawał.

Aaa to Pronar, myślałem że Mtz że 1221.2 czy tam 1221.3.. Ok wszystko jasne wink

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

186

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Laszek napisał/a:
Przems91 napisał/a:

No właśnie w przyszłości brona talerzowa z hydropakiem plus Amazon to spory ciężar ... U mnie za małe kawałki żeby kręcić się z połzawieszanym...

Może i zawieszanym lepiej ale z drugiej strony półzawieszanym jaka płynna jazda. Koseś ma horsza 3 metry połzawieszanego to niech się wypowie

Każdy zawieszany jest dobry do puki nie popracuje się ciaganym.... Na nawrotach to bez znaczenia czy się cofa samym ciagnikiem czy z w moim przypadku horschem  bo i tak się to robi intuicyjne.   Miałem kiedyś ciągany jednak był on na 2 kołach podnoszony i nie było to wygodne bo cały zestaw się kołysał ale na wale oponowym to zupełnie inna bajka.

187

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Laszek napisał/a:
Przems91 napisał/a:

No właśnie w przyszłości brona talerzowa z hydropakiem plus Amazon to spory ciężar ... U mnie za małe kawałki żeby kręcić się z połzawieszanym...

Może i zawieszanym lepiej ale z drugiej strony półzawieszanym jaka płynna jazda. Koseś ma horsza 3 metry połzawieszanego to niech się wypowie

Ja miałem pronto na testach. Super sprawa,  nawet zawracanie nie straszne.

188

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

a mieliscie mioze doczynienia z siewnikiem kockerling at 300 wase opinie

189

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

AT miał  kolega Pablo czy jak oś tak na z cesarzowic ale chyba nim nie siał . Miałem styczność z AT ale 4.5m to   stabilna  mocna maszyna . Teraz mam  ACCORDA MSC  na wale oponowym i powiem tak   iść idzie ale  jak zobaczysz mokro to  i 300 koni to mało żeby to z błota wyciągnąć ...  Case MX 135 idzie  z tym mac 15km/h  a jak wsadziłem go w błoto i wał oponowy  zwiną kupę błota w agregat to MX oraz JD 7830  trzeba było szarpać by to z błota wytargać ...  Tak że wszystko ma swoje wady i zalety ...  zawieszanego nie chce  bo straszne na tym cierpi ciągnik  i nigdy nie zrobi tak jak półzawieszany ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

190

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Taki mnie się podoba, zawsze dwie roboty w jednym przejeździe. A wał oponowy na końcu to w moim przypadku na lekkich ziemiach bardzo na +.
https://www.olx.pl/oferta/siewnik-zbozo … Jk4Im.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

191

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

wojtas a nie marz na niego namiarów interesuje mnie rozstaw zasiewu typ nasion do siania i jak z uprawa bezorkowa czy pole trudne zachwaszczone jak sobie radzi

192

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

AT siałem  z 5 lat  u kolegi ...  minusem jest wysokość skrzyni ładunkowej . Chyba że  posiada żmijkę załadunkową to ok ..   w bez orce  idzie jak przecinak  z tymi łapami sialiśmy  w poplony  bez wstępnej uprawy i było ok , w końcu to gruber   z funkcją siania , teraz kolega kupił  kockerlinga ultimę  to już bardziej zaawansowana maszyneria , A funkcja wysiewu w AT to stary poczciwy ACCORD  sieje się tym wszystko, Sam szukałem AT ale trafił się ten  bo niestety AT nigdzie w pobliżu nie było ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

193

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

a kuku tez tym wysieje

194

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

NIE to jest siewnik zbożowy nie  do siewu pasowego czy punktowego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile