21

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

no ja ruskiem sieje accordem 6 metrów, wsypuje tonę zboża i kita w pole, przód się nie unosi a ZT jednak jest cięższy i masywniejszy od 1025

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Mam podobnego accorda 6m amazone składany mogę sprzedać

23

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Panowie może powiecie mi coś o siewniku Rabewerk Rasat 4000 4m?
Skrzynia bezstopniowa. Siewnik jest w Bdb stanie w bardzo przystępnej cenie.

24

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

To jest to samo co saxonia  4000 tylko że w mojej skrzynia jest taka jak w mazurze ,jednak do swojej masy mają za małe i wąskie koła które robią koleiny a poza tym to zwykły siewnik .

25

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Mam RabeWerk M300 Multidril to też kopia Saxonii.

26

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Dzięki Panowie za odpowiedź.
Powiedzcie mi jeszcze jedno, jak można sprawdzić przekładnie bezstopniową? Wiadomo że nikt jej nie prześwietli tylko sprawdzić czy prawidłowo działa.

27 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-12-18 21:03:48)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

w polu...
Szwagier ma poznaniaka z taką i dziwnie mu to działa ustawi np 10 zrobi próbę kręconą przestawi przełozenie na jakiekolwiek po czym wróci do 10 zrobi  drugą próbę i dupa wynik jest nieakceptowalny ni jak się nie ma do pierwszego pomiaru. :uuuu:

28

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Ja mam tak samo ale tylko jak w rzepaku sieję ustawię na 2,8 raz w koło obrócę i mam 3,5 wtedy ustawie na 2,8 i spokój. Już się do tego przyzwyczaiłem. Czym mogą  być spowodowane takie odbiegi od ustawienia? Poślizg koła ?

29

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

To nie poślizg koła a olej w przekładni.Kupiłem nowy siewnik kongskilde ,2 lata było dobrze i też ten sam cyrk z wysiewem.Serwis zalecił wymianę oleju,a jako że na szybko był tylko jakiś boxol to powiedzieli że może być,okazało się że po wymianie to samo.Dopiero jak zalałem go takim jak zaleca producent wróciło do normy.

30

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Kiedyś czytałem że zmieniając ustawienia w bezstopniowej przekładni siewnika trzeba ją najpierw wyzerować do położenia zerowego lub maximum (zależnie od producenta) i wtedy ustawić nowe położenie.

31

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

ja mam przekładnie stopniowa i w domciu zrobie próbe krecona ustawie jak ma byc a w polu wysiewa inaczej

Rolnik z powołania:-)

32

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

najlepiej to siać z płachty masz w tedy dawkę dozowaną ręcznie big_smile

33 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2012-12-19 18:03:29)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Ja miałem egzamin zawodowy w szkole właśnie z siania i miałem zrobić próbę kręconą, a że nauczyciele byli ok to mi podpowiedział wychowawca że mieli ustawione na ok 3.5(nie pamiętam dokładnie na ile ale załóżmy że na tyle). No to odczytuje z tabeli ma być trochę mniej ustawiam na 3 i próba, wychodzi że trzeba zwiększyć to zwiększam na to 3.5 jak mówili i robię próbę i nie wychodzi tak zrobiłem ze 4 próby i nic z tego, nie wychodzi mi odpowiedni wynik, to mi powiedzieli że wiem o co chodzi i nie muszę już robić. A dodam że siewniki nówki sztuki (Polonez), także próba kręcona się ma się ni jak do wysiewu bo każde ziarno jest inne i inaczej się może zawsze ustawić.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

34

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Dlatego ustawia się to co rok dla danego gatunku i odmiany a jak jest skrzynia bezstopniowa to po przestawieniu trzeba zrobić kilka obrotów kołem i dopiero próba właściwa.

35

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

bezstopniową przekładnie w siewnikach uni trzeba przed każdą zmianą wyzerować i dopiero wtedy ustawiać na wybraną pozycję. Najlepiej żeby na położeniu zero wykonać kilka obrotów korbą. Ba mało tego najlepiej kręcić dwa razy. raz szybko raz wolno i uśrednić wyniki. tak wykona próba daje wynik odbiegający Max 3-5%.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

36 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-12-19 20:36:05)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

co do sposobu kręcenia...
A w klasycznym siewniku z suchymi trybami duża jest różnica pomiędzy wolnym kręceniem a szybkim. JA z moją fioną nie mogę dość do ładu. wszyscy chwalą że ile wykręcą tyle wysieją a u mnie nie do końca. W trakcie siewu szukałem przyczyny no nic nie znalazłem. Teraz na spokojnie sie drapię po głowie. I mam dwie teorie albo za wolno kręcę albo koło napędowe ( wleczone za siewnikiem) robi jakieś maniany. Tylko jak? bo wysiewa za dużo o jakieś 20%
A ważę dokładnie na cyfrowej wadze. Mam sprawdzony każdy lejek. Wszędzie leci równo. W instrukcji pisze że mam zrobić 12,75 no robię 13 siewnik ma 3m, koło fi nie pamiętam ile. JEst całe stalowe taka fajerka z przyspawanymi blachami/protektorem. Tak sobie myślę co jeśli koło zapada się głęboko bo nie ma żadnej płaszczyzny stawiającej opór no jak fajerka. A bieżnik trochę za mocno zjechany.... Albo nie oryginalne koło!! Tylko jak je mierzyć, liczyć średnicę z protektorem wysokości 5cm czy samej fajerki? Blach protektora jest z 9-12 na obwodzie.
Po za tym  siewnik super polecam fiona r85

37

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Ja bym liczył średnice bez protektora bo protektor się zagłębia w ziemi to tak jak by go nie było. A co do reszty to takie odstępstwa od normy mogą się wiązać ze zbiorem kilku przyczyn np. Koło się zbytnio zapada do tego ma nieodpowiedni rozmiar i przykładowo są gdzieś luzy na siewniku(przykłady wymyślone na szybko). W takiej sytuacji zbiór tych wszystkich mankamentów powoduje takie problemy.

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

38

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Krzysiek - a zrób próbę kręconą na 10 arów. W poznaniaku instrukcja mówi o próbie kręconej na 2 ary, ale ja robię na 10 arów i jest ok. Przy większej próbce będzie mniejszy błąd odczytu....

39

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

:hmmm: pomyślę.....

40

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Też mam Fionę na skrzyni z trybami, i ładnie sieje, dokładnie. Przy wysiewie drobnych nasion miałem problem z ustawieniem, bo za dużą szczelinę na wkładkach ustawiłem. Ogólnie pierwszy raz miałem kłopot zrobić próbę. Teraz prosta sprawa, siewnik ma 3m. Muszę przejechać 33metry żeby zasiać 10 ary. Podzielilem przez obwód koła, wyszło 15 razy obrócić, w miarę wolno. Za szybko wysiewa się mniej. Ogólnie zauważyłem że wszystkie Fiony mają gumowe koła. Orientacyjnie zapisuję wyniki w zeszycie żebym mial na przyszły rok,już mniej ustawiania. Jeszcze na zboża mam inny tryb plastikowy, a na rzepak inne bo nie mogłem zejść na zbożowym mniej niż 20kg. Jeszcze jak chcę zasiać powiedzmy 200kg ustawiam na 180 i zawsze wyjdzie dobrze bo zawsze gdzieś zajdzie i poprzeczniak to wiadomo.