61

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

czemu tu wszyscy  mówią o siewnikach a nikt się nie zapyta Ciapka czy sobie da radę siać  siewnikiem 3m ??
bo powiem ci Marek że jeśli chcesz D7 założyć do ciapka to będziesz go po polu ciągał na pusto ... sam klamot wazy 550kg  podobnych firm siewniki pewnie też cos koło tego wsypiesz  przynajmniej 300kg i ciapek nie  drygnie  tego od ziemi   C360 ma co robić z D7  masz górki  i to górki a nie pagórki  to lepiej bierz 2.5m z agregatem  optymalnie 3m z agregatem do forsza i będzie ok

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

62

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

3 metry ciapek nie podoła, z aktywnym forsz nie podoła. Opcje są dwie 2,5 m do ciapka i docelowo z aktywnym do forsza lub solo siewnik 4m do forsza.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

63

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

MAREKPE przy bezorkowej to aktywny aż tak konieczny nie jest. Mam parę placów ceglanej gliny gruber brył nie narobił, wschody równe. Rzepak po pługu na glinie a i owszem, słabsze późniejsze wschody. Wał posiewny robi u mnie *** robotę.

64

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

MAREKPE napisał/a:

3 metry ciapek nie podoła, z aktywnym forsz nie podoła. Opcje są dwie 2,5 m do ciapka i docelowo z aktywnym do forsza lub solo siewnik 4m do forsza.

Marek nie wiem ile twój forsz ma koni ale jeśli nie da rady z 3m aktywnym, to połowa koni ci zdechła -na bank:nooo:

65

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

w górach 3 metry aktywny to za wiele na ZT,  na równym ma na glinach co robić w miejscu stoi ,przerabiałem to szału nie ma,niestety

Leszek   dla kolegów'

66

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

MAREKP mam amazonke d7 4m ciągałem ją c-360 pole ubywało w oczach, ALE na lżejszej ziemi zostawały koleiny po kołach ciągnika i siewnika. Irytowało mnie to do tego stopnia, że d7 stoi teraz w krzakach (nadaje się raczej na dawcę) a ja kupiłem bierny zestaw 3m.
Ciapkiem dałbyś rady, ale na bliźniakach. ZT zrobi koleiny nawet w ciężkiej ziemi, więc 4m sobie odpuść. Zastanów się tylko czy chcesz 2,5m czy 3m bo ZT z takim da sobie radę.(o aktywnym mowa)

67

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

przed siewem robiłem    agregatem  rabe werkiem 420 na podwójnych wałach strunowych a po nim siałem ZT i na koleiny nie narzekałem ślady były mniejsze jak po 360 z poznaniakiem.

Leszek   dla kolegów'

68

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

No i stało się, przez was  od wczoraj na środku podwórka stoi ten http://olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-am … f521c094ca
No i mam w razie czego na kogo winę zrzucić big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

69

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

fajny, będziesz zadowolony i sianie to zabawa ,

Leszek   dla kolegów'

70

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

MAREKPE napisał/a:

No i stało się, przez was  od wczoraj na środku podwórka stoi ten http://olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-am … f521c094ca
No i mam w razie czego na kogo winę zrzucić big_smile

No i wkręciliśmy Marka :dance: big_smile
Spoko, znajomy ma identycznego już ładnych parę lat i jest zadowolony. Ja bym jeszcze dwie redlice wyeliminował.

71

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

No i bedzie sial jak Pan smile ja swego Poznaniaka chetnie pogonil bym i kupil cos konkretnego..

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

72

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Tylko dojazdy na pole to problem takim szerokim.

73

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

mw_marcin napisał/a:

Tylko dojazdy na pole to problem takim szerokim.

Proszę cię... Białoruśka przodem poleci i wyrówna tongue

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

74

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Witam jestem Daniel. Myślę ze w tym temacie mam się zapytać o kupno siewnika.
          Zamierzam kupić 3 m siewnik Saxonia ale UWAGA TALERZOWY.
Jeśli ktoś coś na jego temat wie to proszę o opowieści i te dobre i złe.

75

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Cześć Daniel a może powiesz coś o sobie? Skąd jesteś, co masz za konie w stajni itp.?

76

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

danek3tr napisał/a:

Witam jestem Daniel. Myślę ze w tym temacie mam się zapytać o kupno siewnika.
          Zamierzam kupić 3 m siewnik Saxonia ale UWAGA TALERZOWY.
Jeśli ktoś coś na jego temat wie to proszę o opowieści i te dobre i złe.

to że talerzowy to rozumiem ale saxonia inne marki też są fakt możesz coś powiedzieć o sobie i jaki rejon jesteś ,ale miło że nowy forumowicz najlepiej aktywny

77

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

nie zgodzę się że forsz nie poradzi aktywnemu z siewnikiem, sam taki zestaw mam i uprawiam.
siewnik amazone d7 3m z agregatem beker 3m. Agregat wał z dłutami to się chyba nazywa cyklotiler.
forszaj w uprawie radzi sobie bez problemu żadnego. jedyne co to gdy opuści się siewnik który jest załadowany zbożem to całego zestawu nie podniesie, trzeba choć minimalnie unieść siewnik nad agregat aby podnieść cały zestaw.  Z resztą przy obsłudze hydrauliki i podnośnika w Forszu to bajka. Wajchy pstryk w dół i sam opuści agregat i siewnik.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

78

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Jestem z wielkopolski mam 70 do Poznania i 100 do granicy smile moje konie to JD 6630, NH td5050 NH 5010 , c-360 no i nie mam jeszcze zastąpionego ''Ciapka'' do obrobienia prawie 100 ha ale w małych kawałkach.
    Przyznam ze siewnik już kupiłem I to Saxonia 3 m Talerzowy z takim małym komputerem do ścieżek technologicznych.

79

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Teraz potrzebna jakaś instrukcja do wysiewu i ogólnie do siewnika bo robić tyle prób kręconych żeby trafić to mnie nie bawi więc liczę na waszą pomoc a cena siewnika była tak okazyjna ze grzech było odmówić smile

80

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

pokarz to cudo i pochwal sie cena

Rolnik z powołania:-)