101

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

To jak tak to zobaczymy.. Jak coś To nie daleko tego gościa może obejze sieczkarnie do QQ to jednym przejazdem będą 2 maszyny smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

102

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

A stegsteda  nie chciał byś??

103

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

A masz ? Za ile ? Duża skrzynia ?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

104

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Grzegorz89 i Krzysiek macie katalogi do Fiony?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

105

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Niestety nie mam, a fiona sprzedana, była tam tabela wysiewu, ale nie zrobiłem zdjęć. W sumie jakby chodziło tylko o nią, to nie byłoby większego problemu, tylko powiedzieć do jakiego siewnika ilu metrowego. U handlarzy stoi sporo to mógłbym podrzucić.

106 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-01-08 22:34:03)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Pochwaliłem się że mam... ale nie mogę otworzyć pliku

Nie wiem czy to aktualne
telefon 509795769
Pozdrawiam J.Kraśner
januszkrasner@gmail.com
Od niego miałem katalog swego czasu to był przedstawiciel na Polskę.
Możesz też pisać maila do fiona w dani czy gdzie oni tam mają siedzibę.
Ja tak zrobiłem dali moje namiary gościowi i on zgłosił się do mnie.
A co Ci potrzebne?

107

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

schemat napinacza i schemat przekładni.  dzwoniłeś do siedziby kongskilde? bo fiona jako taka już nie istnieje prawda?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

108 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2017-01-08 22:53:57)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Maila słałem ale do fiona bo to było parę lat temu
Napinacza. to nie pomogę. skrzynia biegów do ogarnięcia na forum chyba są fotki.
Zresztą są tam 2 wałki, wybierak z trybami, 4 łożyska w postaci tulejki i obudowy i wielotryb.
Trybów i tulejek możesz szukać w grene w ubiegłym roku jeszcze kupowałem tryb Z42. Konstrukcja prosta jak budowa cepa.

109

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Fenol powiem CI szczerze, ze gdzieś może mam jeszcze ten napinacz, bo ja go wywaliłem i spiąłem łańcuch krócej bez niego.  Tam jest tylko plastikowy napinaczyk, że po nim trze łańcuch i sprężynka do niego. Nawet z drewna można zrobić.

110 Ostatnio edytowany przez Fenol (2017-01-09 10:24:39)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

czyli nie masz go zupełnie, nie łapie poślizgu, nie przepuszcza?
Napisałęm maila do kongskilde, jak będzie cisza to będe dzwonił pod numer który dał Krzysiek.
Dziękuję chłopaki.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

111

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Ja miałem za długi łańcuch i wywaliłem napinacz a łańcuch spiąłem na sztywno, bez żadnego napinacza. Jak tulejki nie wytarte to łańcuch nie będzie spadał. Jak łańcuch za długi i napinacz nie daje rady go napiąć, to potrafił spadać jak przy opuszczaniu hydropaku koło siewnika zakręciło się do tyłu... Zrobiłem na sztywno i latał jeszcze z rok. Jakbyś chciał tulejki to z poznaniaka dorabiałem. Tak samo zregenerowałem środkową plastikową przesówkę, za 30zł a nowa kosztowała chyba 1200zł....

112

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Tak jak Grzegorz pisze można się też posiłkować poznaniakiem.  Trochę części pasuje. Kóła wysiewające, niektóre łożyska ślizgowe, wałek wysiewający. Gdybyś potrzebował kawałek wałka sześciokąta to daj znać jeszcze z 1,5m leży.

113

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Czy ktoś ma w siewniku komputer ?
Przymierzam się do kupna siewnika talerzowego z agro-maszu. Z wyposażenia będą między innymi elektryczne ścieżki i znaczniki przedwschodowe. Dopłacając 1900zł mogę dołożyć komputer, tylko czy warto i czy będzie mi potrzebny ? Prędkość, powierzchnia - zupełnie mi nie potrzebne. Jedyne co by się przydało to możliwość automatycznej zmiany dawki podczas siewu np. dodać 20-30 kg w czasie jazdy na jakiś słabych ziemiach i zmniejszenie na lepszych. Tylko nie wiem jak z dokładnością przy takich zmianach.

gg 5118068

114

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

W amazonach to wiem że to działa. A ile wołają za takiego agromasza na talerzach?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

115

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

na talerzach, kółka za talerzami, zagarniacze, znaczniki, ścieżki elektryczne, znaczniki przedwschodowe, podest, skrzynia 550, dzielone koła grube/drobne nasiona - na razie stanęło na 24 netto + 14,5 agregat talerzowy.

gg 5118068

116

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Ja mam w swoim (nie Agro-Masz)  tylko sterownik od ścieżek i czujnik rezerwy - w zupełności wystarcza. Przerzucasz znaczniki, a on sam liczy cykle i zamyka ścieżki (ewentualnie opuszcza znaczniki przedwschodowe). Wg mnie to w zupełności wystarczy.
Jak masz możliwość, to bierz szerokie kółka - lepiej trzymają głębokość - zwłaszcza na piaskach.
Widziałem wschody po Agromaszu redlicowym - nie ma się czego przyczepić.

117

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

na piaskach sąsiad sieje SR300 bezpośrednio w talerzowane agregatem (miał w jednym przejeździe ale massey nie daje rady unieść) i gdzie czysto to ładnie zasiane ale jak więcej słomy czy suchej gliny to wypłyca( po pługu zawsze ok)

Od razu wybrałeś agromasza czy pytałeś się też o ceny innych firm?? znasz może ceny na talerzowego poloneza( ewentualnie poznaniaka ) z unii ??

118

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

nie pytałem o inne marki, od początku w grę wchodził agro-masz. U mnie ma sobie z zestawem poradzić forterra.

gg 5118068

119

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Poznaniak ,dkrzynia 420 na talerzach 28.500brutto. Zobacz czy skrzynia 550 nie bedzie za duża(ciezka)jak chcesz z zetorem i talerzowym moze byc ciezko.sasiad ma unie poznaniaka 550 (sam siewnik 1000kg) i Nh 160 koni 8560bodajże  nie podniesie z talerzowka i sieje z rototilerem

120

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Kumpel ma poloneza z agregatem talerzowym jako uprawowo-siewnego, ale dla forterry to za ciężki zestaw i kombinuje jak kulawy koń pod górę

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia