121

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Zorak nie pamiętam ile kosztują znaczniki przedwschodowe ale bez nich ostatnio wyceniałem takiego to 27060zł brutto do oddania dla klienta na niezłej marży także targuj jeszcze ile możesz.Za dopłatą są tylko ścieżki i znaczniki przedwschodowe reszta to jest już w standardzie.



zorak napisał/a:

na talerzach, kółka za talerzami, zagarniacze, znaczniki, ścieżki elektryczne, znaczniki przedwschodowe, podest, skrzynia 550, dzielone koła grube/drobne nasiona - na razie stanęło na 24 netto + 14,5 agregat talerzowy.

122

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

MAREKPE napisał/a:

Kumpel ma poloneza z agregatem talerzowym jako uprawowo-siewnego, ale dla forterry to za ciężki zestaw i kombinuje jak kulawy koń pod górę

U mnie był ten sam problem. Przez rok siałem samym siewnikiem. Z pomocą sąsiada zrobiliśmy coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=7YiimOMugU0

123

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Fajny patent.
Na przykładzie forsza. Poznaniak 3,0L na stopkach i agromasz talerzowy + zboże w skrzyni nasiennej potrafił przeważyć forszaja (siewnik podnoszecna uwrociach), więc nie ma co się dziwić że podobny zestaw miota kubotą czy zetlrem.
Na oryginalnym silniku w moim terenie średnia prędkość 6-7km/h. Pod górki redukcje, na piasku tez.
Na wiosnę ten sam zestaw i forsz z 6vd szedł średnk 10km/ha. Na ścisłość brakuje teraz siewnika. Jakieś 4metry w agregacie lub 6metrów solo by było ok.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

124

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

wszystko się okaże w polu. Z udźwigiem nie będzie problemu, na równym powinna sobie poradzić a na górach pójdzie solo lub siewnik zaczepię do zwykłego agregatu. Zobaczymy.

gg 5118068

125

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Kubota miała problem jak na tym agregacie wieszałem poznaniaka w pełni zasypanego. Niejednokrotnie traciła przyczepność. Tego siewnika nawet nie próbowałem bo on sam pusty waży więcej niż zasypany poznaniak. Acorda wziąłem z powiększoną skrzynią (prawie 900 kg pszenicy) - to już w ogóle nie byłoby szans. Stąd ta przeróbka.
A jak już mówimy o zakupie nowego siewnika, to absolutnie nie polecam tego co ja mam. Przekładnia już była raz naprawiana, raz wymieniana, wschody niepowalają, sterownik naprawiany, przewody nasienne pękają. Zdecydowanie odradzam.

126 Ostatnio edytowany przez marcin (2017-07-14 23:26:42)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Znajomy ma taki zestaw jak twój tylko jemu wchodzi 700 kg hydropak  rolmako nie wytrzymuje pęka, a siewnik jak na taka markę i pieniądze ponad 65 tys to rzeczywiście padaka rurki przekładnia i te rolki dociskające mu sie pozacierały  . My kupiliśmy zestaw uprawowy Agro masz  Sn 300 na wypasie narazie 50 ha zasiane i nic się nie dzieje ale czas pokaże

127

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

To ja w takim razie nie mam co narzekać na swojego starego amazone na talerzach, szkoda tylko że nie ma kółek dociskowych bo ich nie miały. Ale za tą kasę i jeszcze wykonanie z tamtych lat to jeszcze mam nadzieję że posłuży. Jako że w wersji nabudowanej na bronie wahadlowej to jest krótki zestaw i nawet rusek daje rade

E 516 na części
Telefon 695 076 269

128

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Wujaszek ma zestaw staltechu bronę talerzową i na to poznaniak to forterra 135 z dodatkowymi obciążnikami z przodu potrafi w górę patrzeć jak zasypie siewnik.

129

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

JAK SŁYSZĘ famarol poznaniak i inne klepane w stodole to mam gęsia skórę a nerwy majći co mają te "siewniki" sprzedaję tylko amazone i ilu klientów tyle historii
nigdy polskiego gówna ludzie siewnik praktycznie najwazniejszy jak źle posiejesz to potem  na głowie możesz stanąc a i tak będziesz w plecy

130

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Jezeli chodzi o technikę to sie z Tobą zgodzę, natomiast co do jakości siewu to przy dobrych warunkach każdy siewnik posieje i roślina wzejdzie . Schody zaczynają się dopiero w skrajnych warunkach oraz przy ustawianiu siewnika. Mowisz tylko amazone ale zapominasz że jest jeszcze system Accord'a

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

131

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Miałem accorda pneumatyka i teraz amazona i na oba złego słowa nie mogę powiedzieć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

132

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

jacy napisał/a:

JAK SŁYSZĘ famarol poznaniak i inne klepane w stodole to mam gęsia skórę a nerwy majći co mają te "siewniki" sprzedaję tylko amazone i ilu klientów tyle historii
nigdy polskiego gówna ludzie siewnik praktycznie najwazniejszy jak źle posiejesz to potem  na głowie możesz stanąc a i tak będziesz w plecy

Też bym chciał taką stodołę jak zakłady w słupsku....
Siewniki niby gówniane a pół polski nimi sieje.
Co do siewu, to mam znajomego co sieje starym konnym siewnikiem bez redlic, przewodów. Sama skrzynoa i koła. Ze swoich 3ha średni plon mu nie spada niżej 4ton z ha 5-6klasy. Wątpie żeby sam siewnik coś na plon wpłynął.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

133

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

chodzi głownie o normę wysiewu ostatnio miałem klienta co siewnik od 2 lat mu nie sieję z górki nawet lekkiej a proba jest zawsze ok
niedaleko znajomy opowiadał mi wczoraj że sąsiad kupił na dofinansowanie agregat z famarola próba kręcona inaczej na polu inaczej a jak się rozgrzeje olej to inna norma wysiewu
jakiś nowy polski rozsiewacz też porazka  i polski opryskiwacz któremu po roku farba odeszła
mówi zę wszystko porażka za 2 czy 3 lata sprzedaje i wraca do zachodnich używek z przed 2005r

134

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Poznaniaka miałem nowego od 1990 r skrzynia hydrauliczna. Poznaniak przełknął kłosa czy kawałek słomy, docisk słaby nierówno umieszczone ziarno. Amazonkę D7 używaną mam od 2000 r drobniejsze ząbki aparatu wysiewającego, ziarno musi być czyste, to z pryzmy zatyka. Amazonka jednak lepszy docisk na tęgiej glinie wciśnie redlicę. Rzepak amazonką, ile wykręcę tyle w polu.

135

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

jacy napisał/a:

chodzi głownie o normę wysiewu ostatnio miałem klienta co siewnik od 2 lat mu nie sieję z górki nawet lekkiej a proba jest zawsze ok
niedaleko znajomy opowiadał mi wczoraj że sąsiad kupił na dofinansowanie agregat z famarola próba kręcona inaczej na polu inaczej a jak się rozgrzeje olej to inna norma wysiewu
jakiś nowy polski rozsiewacz też porazka  i polski opryskiwacz któremu po roku farba odeszła
mówi zę wszystko porażka za 2 czy 3 lata sprzedaje i wraca do zachodnich używek z przed 2005r

Ci ty taki cięty na te polskie sprzęty,to może na zachodnie wybrzeże się wyprowadzisz.

136 Ostatnio edytowany przez bamreras (2017-07-23 21:05:03)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Jak to mawiali cudze chwalicie, swego nie znacie.....
Jak nie sprawdziszcto się nie przekonasz. A z opinoami innych trzeba być na dystans. Bo co drugi bajki piszs po to by nie wyszło że się żle kupiło.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

137

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

scoda19 napisał/a:
jacy napisał/a:

chodzi głownie o normę wysiewu ostatnio miałem klienta co siewnik od 2 lat mu nie sieję z górki nawet lekkiej a proba jest zawsze ok
niedaleko znajomy opowiadał mi wczoraj że sąsiad kupił na dofinansowanie agregat z famarola próba kręcona inaczej na polu inaczej a jak się rozgrzeje olej to inna norma wysiewu
jakiś nowy polski rozsiewacz też porazka  i polski opryskiwacz któremu po roku farba odeszła
mówi zę wszystko porażka za 2 czy 3 lata sprzedaje i wraca do zachodnich używek z przed 2005r

Ci ty taki cięty na te polskie sprzęty,to może na zachodnie wybrzeże się wyprowadzisz.

scoda to dlaczego nie masz z 3 ursusow , bizona i dziwne że nie jeżdzisz polonezem

widocznie sam się przekonałeś co do polskiej gówno-stali

ja nie mówię że nowe zachodnie jest super bo widziałem półroczną amazonkę z odchodzącym płatami lakierem

claasa po sezonie z pękniętą ramą

john deera rocznego z odchodzącym lakierem

ale na zachodzie już też konstruują księgowi a nie inżynierowie

138

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

ja sprzedaję części do amazonek wszelkie najlepiej sprzedają się redlice talerzowe
obecnie klient z włocławka zamówił 25 redlic talerzowych amazone i będzie przerabiał poznaniaka cena jednej redlicy od 200zł do 300 zależy od klienta jakie chce

139

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Nie mam trzech bo nie ma takiej potrzeby ale nie psioczę że wszystko co w polsce produkowane to gówno bo obraża tych co używają i nie wierzę że wszystko masz z zachodu.

140

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

polską mam tylko przyczepę i 360 i jak nim jadę pryskać to jak za karę
ja nie obrażam innych tylko im współczuję szczególnie nerwów i kosztów remontów czasu napraw